Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güneydogu Avrupa Ilaç Endüstrisi Gelecegini Tartisti

Güneydogu Avrupa ilaç otorite ve endüstri temsilcileri, EGA ve IEIS’in organizasyonuyla Istanbul’da bulustu

Ilaç Endüstrisi Isverenler Sendikasi (IEIS) ve üyesi oldugu Avrupa Esdeger Ilaç Birligi (EGA) tarafindan Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürlügü isbirligiyle düzenlenen “Ulusal Ilaç Ajanslarinin ve Esdeger Ilaç Endüstrisinin Avrupa’ya Uyum Süreci” baslikli “4. EGA Güneydogu Avrupa Ilaç Sempozyumu”, 19 Haziran 2008 tarihinde Istanbul’da gerçeklesti.

Güneydogu Avrupa Ilaç Sempozyumlari, EGA’nin ülkelerin AB’ye uyum sürecini destekleme gelenegi çerçevesinde,aday ve yeni üye ülkelerin, AB mevzuatiyla entegrasyon asamalarinda karsilarina çikabilecek engellere karsi hazirlikli olmalarini saglamak ve Güneydogu Avrupa ülkelerinin ilaç otoriteleri ve firma temsilcilerini bir araya getirerek bölgede isbirligini artirmak amaciyla düzenleniyor.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen sempozyum sonrasinda yapilan basin toplantisinda Ilaç Endüstrisi Isverenler Sendikasi (IEIS) Genel Sekreteri Turgut Tokgöz sunlari aktardi

“Türkiye, AB’ye katilim yolunda ilerliyor. Ilaç alaninda da AB mevzuatiyla uyum açisindan, Saglik Bakanligi’nin öncülügünde, önemli bir asamaya gelindi. EGA da endüstrimizin gelisimi ve mevzuatimizin AB mevzuatina uyum çalismalarinda Sendikamiza büyük destek veriyor. AB ile uyum süreci, Türk ilaç endüstrisi açisindan çok olumlu olmakla birlikte bu süreçte esdeger ilaç endüstrisinin gelisimine olumsuz etkiler yaratabilecek kosullarin da oldugunun farkindayiz. Bu konuda, daha önce üye olmus ülkelerin deneyimleri ve bu deneyimlerin sonuçlari bize yol gösteriyor.”

Tokgöz ayrica sunlari ekledi: “Türkiye güçlü ve gelisime açik bir esdeger ilaç endüstrisine sahip. Esdeger ilaçta rekabet gücümüzün artirilmasi için hem ulusal hem de AB otoritelerinin esdeger ilaçlarla ilgili olumlu ve tesvik edici düzenlemeler yapmasi beklentisindeyiz”.

EGA Direktörü Greg Perry ise “EGA, her zaman Güneydogu Avrupa ülkelerinin AB’ye uyum potansiyellerinin yüksek olduguna inandi. Bu sempozyum gibi organizasyonlarin tetikleyecegi sinerjiyle, bu ülkelerin Avrupa ilaç endüstrisinin gelecegine katkilarinin büyük olacagi görülmektedir. Esdeger ilaçlar tüm dünyada oldugu gibi, Türk saglik sistemi içinde temel bir rol üstleniyor. Bu nedenle esdeger ilaç endüstrisinin önündeki engellerin kaldirilarak gelisiminin hizlanmasinin desteklemesi gerekiyor” dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası