Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


12. Uluslararasi Klinik Sesbilim ve Dilbilim Kongresi Istanbul’da...

Anadolu Üniversitesi, Dil ve Konusma Bozukluklari Egitim, Arastirma ve Uygulama Merkezi (DILKOM) tarafindan organize edilen 12. Uluslararasi Klinik Sesbilim ve Dilbilim Kongresi, 25-28 Haziran 2008 tarihleri arasinda Istanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçeklestirilecek.

12. Uluslararasi Klinik Sesbilim ve Dilbilim Kongresi, International Clinical Phonetics and Linguistics Association (ICPLA) (Uluslararasi Klinik Sesbilim ve Dilbilim Dernegi) ile birlikte düzenleniyor. ICPLA kongreleri iki yilda bir dünyanin degisik ülkelerinde -Almanya, Ingiltere, Hollanda, Amerika’nin farkli eyaletleri, Hong-Kong ve Hirvatistan’da- gerçeklestirildi. Ülkemizde ilk kez yapilacak olan Kongre, 2006’da Hirvatistan’in Dubrovnik kentinde gerçeklesen Kongrenin Genel Kurulu’nda 2008 toplantisi için Avustralya’nin Brisbane kenti ile yarisarak seçimi kazandi.

Kongre’de çocuklarda ve yetiskinlerde normal ve patolojik konusma, ses, dil algilama, üretim, bilissel islemleme süreçleri, ses analiz yöntemleri, diller-arasi ve iki-çok-dillilerdeki sorunlar; iletisim ve konusmayi destekleyici teknolojik araçlarin gelistirilmesine kadar genis bir yelpazede arastirmacilarin konusmalari, sunumlari tartismalar yer aliyor. Projenin bilimsel içerik çalismalari konunun uzmani uluslararasi ve ulusal bir yürütme kurulu tarafindan yürütülüyor. Kongreye katilacak ICPLA üyesi olan ülkeler arasinda tüm Avrupa Birligi üye ülkeleri, Avustralya, Japonya, Kanada ve Amerika Birlesik Devletleri bulunuyor ve yurt disindan 300, yurt içinden 200 olmak üzere, toplamda 500 katilimin olmasi bekleniyor.

Yapilan arastirmalar sonucunda ülkemizde ve dünyada dil ve konusma bozukluk oraninin %3,5 oldugu tahmin ediliyor. Bu nedenle Avrupa Birligi sürecinde olan Türkiye’de, dil ve konusma bozukluklari alanina dil-konusma terapisti yetistirilmesi en önemli konulardan birisi haline geldi. Sorunlu bireylere nitelikli hizmet götürebilme etkili arastirma altyapilari olan terapi yöntemleri ile mümkün oluyor. Ülkemize yeni yetismekte olan terapistlerin ve bu egitimi veren akademisyenlerin son yenilikleri ve yöntemleri dünyanin dört bir yanindan gelerek, 175 konuk bilim adamindan dogrudan ögrenmeleri, ülkemize uyarlamalari umuluyor.

Kongre için; www.icpla2008.org
Anadolu Üniversitesi-DILKOM; www.dilkom.anadolu.edu.tr
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası