Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Mavi Bisikletliler 14 Haziran’da Istanbul’da…

Mavi Bisiklet kampanyasina destek için 5 Haziran’dan bu yana Karadeniz’de pedal çeviren

A Milli Bisiklet Takimi hafta sonu Istanbul’a geliyor. Rize, Gümüshane, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu hattinda zorlu bir parkuru geride birakan Milli Bisikletçilerimiz, kampanyaya destek vermek isteyen herkesi 14 Haziran Cumartesi günü Istanbul, Kadiköy Pazar Yolu’ndaki (Sali Pazari) bulusma noktasina bekliyor. Milli Bisikletliler’le pedal çeviren vatandaslar ayni zamanda T.C. Saglik Bakanligi Kanserle Savas Dairesi Baskanligi’nin uygun görecegi yerlerde Kanser Erken Teshis ve Tarama Merkezleri’nin ihtiyaçlari dogrultusunda kullanilmak amaciyla olusturulan fona destek vermis olacak.

Bu yil üçüncüsü gerçeklestirilen “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tani içinYolAçik” kampanyasi Karadenizliler’le bulustu. Milli Takim Bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasinda Rize, Gümüshane, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu hattinda zorlu bir parkuru geride birakti. Ayni güzergah boyunca ‘Roche Mavi Bisiklet TIR’i da halka açik ücretsiz seminerlerde uzman doktorlari vatandaslarla bulusturdu ve bilgilendirici brosürler dagitildi. Mavi Bisiklet kampanyasinin 3. etabi 14 Haziran’da Istanbul, Kadiköy’de Suadiye Oteli karsisinda sahil yolunda gerçeklestirilecek kapanis töreni ile sona erecek.

Mavi Bisiklet her yil oldugu gibi bu yil da kanser hastalarinin mücadelesine pedal çevirerek destek vermek isteyen vatandaslarin katilimina açikti. Sehirlerde belirlenen parkurlarda pedal çevirip kampanyaya katilan herkes adina Roche, T.C. Saglik Bakanligi Kanserle Savas Dairesi Baskanligi’nin uygun görecegi yerlerde Kanser Erken Teshis ve Tarama Merkezleri’nin ihtiyaçlari dogrultusunda kullanilmak amaciyla olusturulan fona katkida bulundu. Kampanya bitiminde katilimci sayisi noter huzurunda belirlendikten sonra fonda toplanan kaynaklar güzergah üzerindeki illerin valiliklerine teslim edilecek.

Arastirma Gelistirme çalismalari içinde özellikle kanser ilaçlarina genis kaynaklar ayiran Roche, ülkemizin de ciddi saglik sorunlarindan biri haline gelen kanser hastaligi konusunda sosyal sorumlulugunun geregi olarak “Mavi Bisiklet, kanserde erken tani için yolAçik” kampanyasini 2006 yilinda baslatti. Her yil tekrarlanan Mavi Bisiklet turu bugüne kadar geçtigi tüm illerde yogun ilgi gördü. 6000 vatandasimiz tura destek verdi ve kanser hastaligi konusunda uzman doktorlardan bilgi aldi. Her katilimci adina Roche tarafindan fona aktarilan kaynaklar sehirlerin Il Özel Idareleri’ne teslim edildi. Özel bir kararla mamografi ünitesi bulunmayan Bilecik ili Devlet Hastanesi’ne “Mamografi Ünitesi” kazandirildi. www.mavibisiklet.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası