Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Dünyayi Kurtaracak Kampanya” için son basvuru 15 Temmuz’a uzatildi

Sürdürülebilir kalkinma konusunda gençleri bilinçlendirmek ve çevre korumada sanayinin oynadigi role dikkat çekmek amaciyla Bayer’in UNEP (Birlesmis Milletler Çevre Programi) ile birlikte yürüttügü Bayer Genç Çevre Elçisi Programi’na son basvuru süresi 15 Temmuz’a kadar uzatildi. Türkiye’nin bu yil ikinci kez katildigi ve WWF-Türkiye ile isbirligi içinde gerçeklestirdigi projenin konusu “Dünyayi Kurtaracak Kampanya Kimde?”

Saglik ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarinda uluslararasi güçlü bir girisimci olan Bayer, sürdürülebilir kalkinmaya katkida bulunmak amaciyla UNEP ile birlikte yürüttügü Bayer Genç Çevre Elçisi Programi’nin (Bayer Young Environmental Envoy Programme) bu yil Türkiye’de 2’incisini gerçeklestiriyor. “Dünyayi Kurtaracak Kampanya”ya imza atmak isteyen gençler, projelerini 15 Temmuz’a kadar gönderebilecekler.

Bayer Genç Çevre Elçisi olmak isteyen ögrenciler küresel iklim degisikligi ile ilgili kamuoyunu bilinçlendirecek bir kampanya hazirlayacak ve dereceye giren iki ögrenci yurt disinda Türkiye’yi temsil edecek.

1998 yilinda Tayland’da baslatilan “Bayer Genç Çevre Elçisi Programi” bugün aralarinda Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulundugu Uzak Dogu, Latin Amerika ve Dogu Avrupa’da yer alan 16 ülkenin katilimi ile uluslararasi bir platformda gerçeklestiriliyor. Bayer, program kapsaminda her yil farkli ülkelerden gelen 50’ye yakin çevre elçisini bir hafta süresince Almanya’da agirlayarak sürdürülebilir kalkinma konusunda bilgilendiriyor. Almanya’da düzenlenen Genç Çevre Elçileri Toplantisi’nda gençler dogal kaynaklarin tasarruflu kullanimi, geri dönüsüm süreçleri, ürünlerin; arastirma-gelistirme, üretim, pazarlama ve satis dahil olmak üzere tüm yasam döngüsünün ekolojik degerlendirmesi gibi modern üretim tekniklerini yerinde görme sansina sahip oluyor.

“DÜNYAYI KURTARACAK KAMPANYA KIMDE?”

Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Dogal Hayati Koruma Vakfi) isbirligi ve AIESEC’in destegiyle Türkiye’de 2’inci kez hayata geçirilen “Bayer Genç Çevre Elçisi Programi” kapsaminda üniversite ögrencileri arasinda “Dünyayi Kurturacak Kampanya Kimde” baslikli proje yarismasi düzenlenecek. Yarisma ile sicaklik artisi, hizla eriyen buzullar, degisen yagis rejimi, kuraklik gibi 21. yüzyilin en büyük çevresel felaketi olan küresel iklim degisikliginin etkilerine dikkat çekilmesi amaçlaniyor.

“Yaraticilik”, “Akilcilik”, “Uygulanabilirlik” ve “Sürdürülebilirlik” kriterleri dogrultusunda degerlendirilecek projeler aralarinda akademisyenler ve gazetecilerin de bulundugu jüri tarafindan degerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite ögrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.

Genç Çevre Elçileri 2-7 Kasim 2008 tarihleri arasinda Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantisi’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararasi katilimcilar ile paylasma sansini yakalayacak. Bayer Genç Çevre Elçileri Bayer Türk tarafindan kendilerine taninan staj imkanindan da dilerlerse yararlanabilecek ve bir dizüstü bilgisayar kazanacaklar.

Son basvuru tarihi 15 Temmuz 2008’e kadar uzatilan Bayer Genç Çevre Elçisi Programi ve katilim sartlari ile ilgili detayli bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.

Kampanya teklifinin içerigi ne olacak?

Durum Analizi
Planlama
Amaç: Bu kampanya neyi amaçliyor?
Hedef kitle: Kampanya ile kimlere ulasilmak isteniyor?
Strateji: Kampanyanin stratejisi nedir?
Temel Mesajlar: Kampanyanin iletmek istedigi temel mesajlar nelerdir?
Zamanlama: Kampanya için nasil bir zaman plani tasarlanmaktadir?
Iletisim Kanallari: Kampanyada kullanilmasi planlanan iletisim kanallari nelerdir?
Iletisim Araçlari: Kampanyada kullanilmasi planlanan iletisim araçlari nelerdir?
Kampanya Slogani
Kampanya Posteri
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası