Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Dünyayi Kurtaracak Kampanya” için son basvuru 15 Temmuz’a uzatildi

Sürdürülebilir kalkinma konusunda gençleri bilinçlendirmek ve çevre korumada sanayinin oynadigi role dikkat çekmek amaciyla Bayer’in UNEP (Birlesmis Milletler Çevre Programi) ile birlikte yürüttügü Bayer Genç Çevre Elçisi Programi’na son basvuru süresi 15 Temmuz’a kadar uzatildi. Türkiye’nin bu yil ikinci kez katildigi ve WWF-Türkiye ile isbirligi içinde gerçeklestirdigi projenin konusu “Dünyayi Kurtaracak Kampanya Kimde?”

Saglik ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarinda uluslararasi güçlü bir girisimci olan Bayer, sürdürülebilir kalkinmaya katkida bulunmak amaciyla UNEP ile birlikte yürüttügü Bayer Genç Çevre Elçisi Programi’nin (Bayer Young Environmental Envoy Programme) bu yil Türkiye’de 2’incisini gerçeklestiriyor. “Dünyayi Kurtaracak Kampanya”ya imza atmak isteyen gençler, projelerini 15 Temmuz’a kadar gönderebilecekler.

Bayer Genç Çevre Elçisi olmak isteyen ögrenciler küresel iklim degisikligi ile ilgili kamuoyunu bilinçlendirecek bir kampanya hazirlayacak ve dereceye giren iki ögrenci yurt disinda Türkiye’yi temsil edecek.

1998 yilinda Tayland’da baslatilan “Bayer Genç Çevre Elçisi Programi” bugün aralarinda Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulundugu Uzak Dogu, Latin Amerika ve Dogu Avrupa’da yer alan 16 ülkenin katilimi ile uluslararasi bir platformda gerçeklestiriliyor. Bayer, program kapsaminda her yil farkli ülkelerden gelen 50’ye yakin çevre elçisini bir hafta süresince Almanya’da agirlayarak sürdürülebilir kalkinma konusunda bilgilendiriyor. Almanya’da düzenlenen Genç Çevre Elçileri Toplantisi’nda gençler dogal kaynaklarin tasarruflu kullanimi, geri dönüsüm süreçleri, ürünlerin; arastirma-gelistirme, üretim, pazarlama ve satis dahil olmak üzere tüm yasam döngüsünün ekolojik degerlendirmesi gibi modern üretim tekniklerini yerinde görme sansina sahip oluyor.

“DÜNYAYI KURTARACAK KAMPANYA KIMDE?”

Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Dogal Hayati Koruma Vakfi) isbirligi ve AIESEC’in destegiyle Türkiye’de 2’inci kez hayata geçirilen “Bayer Genç Çevre Elçisi Programi” kapsaminda üniversite ögrencileri arasinda “Dünyayi Kurturacak Kampanya Kimde” baslikli proje yarismasi düzenlenecek. Yarisma ile sicaklik artisi, hizla eriyen buzullar, degisen yagis rejimi, kuraklik gibi 21. yüzyilin en büyük çevresel felaketi olan küresel iklim degisikliginin etkilerine dikkat çekilmesi amaçlaniyor.

“Yaraticilik”, “Akilcilik”, “Uygulanabilirlik” ve “Sürdürülebilirlik” kriterleri dogrultusunda degerlendirilecek projeler aralarinda akademisyenler ve gazetecilerin de bulundugu jüri tarafindan degerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite ögrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.

Genç Çevre Elçileri 2-7 Kasim 2008 tarihleri arasinda Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantisi’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararasi katilimcilar ile paylasma sansini yakalayacak. Bayer Genç Çevre Elçileri Bayer Türk tarafindan kendilerine taninan staj imkanindan da dilerlerse yararlanabilecek ve bir dizüstü bilgisayar kazanacaklar.

Son basvuru tarihi 15 Temmuz 2008’e kadar uzatilan Bayer Genç Çevre Elçisi Programi ve katilim sartlari ile ilgili detayli bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.

Kampanya teklifinin içerigi ne olacak?

Durum Analizi
Planlama
Amaç: Bu kampanya neyi amaçliyor?
Hedef kitle: Kampanya ile kimlere ulasilmak isteniyor?
Strateji: Kampanyanin stratejisi nedir?
Temel Mesajlar: Kampanyanin iletmek istedigi temel mesajlar nelerdir?
Zamanlama: Kampanya için nasil bir zaman plani tasarlanmaktadir?
Iletisim Kanallari: Kampanyada kullanilmasi planlanan iletisim kanallari nelerdir?
Iletisim Araçlari: Kampanyada kullanilmasi planlanan iletisim araçlari nelerdir?
Kampanya Slogani
Kampanya Posteri
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası