Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BAYER'DEN DÜNYA HEMOFILI FEDERASYONU KONGRESINE BAGIS

Bayer HealthCare’den Dünya Hemofili Federasyonu Kongresine 115.000 Ünite Rekombinant Antihemofilik Faktör Bagisi

Bayer HealthCare bu yil Türkiye’de gerçeklesen 28. Dünya Hemofili Federasyonu (WFH) Kongresi için 115.000 Ünite Rekombinant Antihemofilik Faktör bagisliyor.

1-6 Haziran tarihlerinde Istanbul’da gerçeklesecek WFH Kongresine saglik profesyonelleri ve egitim amaciyla hemofili hastalari katilabilecek.

Sorumlulugunun bilincinde bir kurumsal vatandas olarak sosyal sorunlarin çözümü ile küresel güçlüklerin üstesinden gelinmesine katkida bulunmayi amaçlayan Bayer yillar içinde dünyada hemofili toplumuna yönelik pek çok çalisma gerçeklestirdi.

Bayer HealthCare ayni zamanda 17 Nisan Dünya Hemofili Günü çerçevesinde Dünya Hemofili Federasyonu’na (WFH) 250 Bin Avro ve 950 bin uluslararasi üniteyi asan miktarda Rekombinant Antihemofilik Faktör bagista bulunmustu. Bayer, Dünya Hemofili Günü ile toplumu dünyanin dörtbir yaninda hemofili ile yasayan insanlar hakkinda bilinçlendirmeyi ve destek toplamayi amaçlayan WFH’ye geçtigimiz dört yil içinde 1 Milyon Avro‘dan fazla bagista bulundu.

Bayer diger tüm alanlarda oldugu gibi hemofili konusundada yenilikçi ürün ve hizmetler sunma gelenegini sürdürüyor. Istanbul’da gerçeklesecek WFH Kongresi ve hemofili ile ilgili Bayer Türk CEO’su Dr. Sebastian Guth sunlari söyledi: „ Bu çapta uluslararasi bir kongrenin Türkiye’de gerçeklesmesi çok gurur verici, bu açidan Türkiye Hemofili Dernegini kutluyorum. Bunun yaninda Bayer olarak hastalarin daha yüksek bir yasam kalitesine kavusabilmeleri için dünya genelinde yürütülen çalismalarimizi ve bu alanda yenilikçi ürün ve hizmetler saglama gelenegimizi sürdürecegiz. Bu konuda Bayer’in tüm Dünyada oldugu gibi Türkiyede de aktif olarak faaliyetleri ve destegi devam edecektir.“

Hemofili A Hakkinda

Faktör VIII eksikligi ya da klasik hemofili olarak da bilinen Hemofili A, büyük ölçüde kalitimla geçen bir kanama bozuklugu olup vücutta kan pihtisi olusturan proteinlerden birinin az miktarda olmasi ya da hiç bulunmamasiyla ortaya çikmaktadir. Hemofilinin en yaygin türü olan Hemofili A faktör VIII olarak bilinen pihtilasma proteinlerinin eksik ya da hatali olmasindan kaynaklanir. Hemofili A özellikle kaslarda, eklemlerde veya iç organlarda uzun süreli ya da kendiliginden kanamayla taninir. Dünya genelinde yaklasik 400,000 Hemofili A hastasi bulunmaktadir

Rekombinant Antihemofilik Faktör

Rekombinant Antihemofilik Faktör Hemofili A tedavisinde endike bir rekombinant faktör VIII tedavisidir. Güvenliligi ve düzenli temin edilebilirligi nedeniyle Rekombinan Faktör VIII’in Türkiye’de ulasilabilir olmasi hemofili bakim düzeyini yükseltecek önemli bir asamadir. Bazi rekombinan Faktör VIII ürünleri 20 yillik güvenlik raporuna sahiptir ve asla patojen yaymadiklari dogrulanmistir. Bunun ardindan, rekombinan ürünler aralarinda ABD, Ingiltere, Kanada, Iskandinavya gibi gelismis ülkelerde tedavi standardi haline gelmistir. Bu yeni seçenekle, artik ürün temini kan bagisina bagli olmaktan çikmistir ve her hemofili hastasi kendisi için en iyi tedaviyi seçebilir. Bu yöntem çocuklar için çok önem tasiyor, çünkü koruyucu bir tedavi ve çocuklarin eklemlerinin bozulmasini önledigi kanitlanmistir. Bu da gerçekten hemofilili hastalarinin yasam kalitesi için önemli bir bulus.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası