Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BAYER'DEN DÜNYA HEMOFILI FEDERASYONU KONGRESINE BAGIS

Bayer HealthCare’den Dünya Hemofili Federasyonu Kongresine 115.000 Ünite Rekombinant Antihemofilik Faktör Bagisi

Bayer HealthCare bu yil Türkiye’de gerçeklesen 28. Dünya Hemofili Federasyonu (WFH) Kongresi için 115.000 Ünite Rekombinant Antihemofilik Faktör bagisliyor.

1-6 Haziran tarihlerinde Istanbul’da gerçeklesecek WFH Kongresine saglik profesyonelleri ve egitim amaciyla hemofili hastalari katilabilecek.

Sorumlulugunun bilincinde bir kurumsal vatandas olarak sosyal sorunlarin çözümü ile küresel güçlüklerin üstesinden gelinmesine katkida bulunmayi amaçlayan Bayer yillar içinde dünyada hemofili toplumuna yönelik pek çok çalisma gerçeklestirdi.

Bayer HealthCare ayni zamanda 17 Nisan Dünya Hemofili Günü çerçevesinde Dünya Hemofili Federasyonu’na (WFH) 250 Bin Avro ve 950 bin uluslararasi üniteyi asan miktarda Rekombinant Antihemofilik Faktör bagista bulunmustu. Bayer, Dünya Hemofili Günü ile toplumu dünyanin dörtbir yaninda hemofili ile yasayan insanlar hakkinda bilinçlendirmeyi ve destek toplamayi amaçlayan WFH’ye geçtigimiz dört yil içinde 1 Milyon Avro‘dan fazla bagista bulundu.

Bayer diger tüm alanlarda oldugu gibi hemofili konusundada yenilikçi ürün ve hizmetler sunma gelenegini sürdürüyor. Istanbul’da gerçeklesecek WFH Kongresi ve hemofili ile ilgili Bayer Türk CEO’su Dr. Sebastian Guth sunlari söyledi: „ Bu çapta uluslararasi bir kongrenin Türkiye’de gerçeklesmesi çok gurur verici, bu açidan Türkiye Hemofili Dernegini kutluyorum. Bunun yaninda Bayer olarak hastalarin daha yüksek bir yasam kalitesine kavusabilmeleri için dünya genelinde yürütülen çalismalarimizi ve bu alanda yenilikçi ürün ve hizmetler saglama gelenegimizi sürdürecegiz. Bu konuda Bayer’in tüm Dünyada oldugu gibi Türkiyede de aktif olarak faaliyetleri ve destegi devam edecektir.“

Hemofili A Hakkinda

Faktör VIII eksikligi ya da klasik hemofili olarak da bilinen Hemofili A, büyük ölçüde kalitimla geçen bir kanama bozuklugu olup vücutta kan pihtisi olusturan proteinlerden birinin az miktarda olmasi ya da hiç bulunmamasiyla ortaya çikmaktadir. Hemofilinin en yaygin türü olan Hemofili A faktör VIII olarak bilinen pihtilasma proteinlerinin eksik ya da hatali olmasindan kaynaklanir. Hemofili A özellikle kaslarda, eklemlerde veya iç organlarda uzun süreli ya da kendiliginden kanamayla taninir. Dünya genelinde yaklasik 400,000 Hemofili A hastasi bulunmaktadir

Rekombinant Antihemofilik Faktör

Rekombinant Antihemofilik Faktör Hemofili A tedavisinde endike bir rekombinant faktör VIII tedavisidir. Güvenliligi ve düzenli temin edilebilirligi nedeniyle Rekombinan Faktör VIII’in Türkiye’de ulasilabilir olmasi hemofili bakim düzeyini yükseltecek önemli bir asamadir. Bazi rekombinan Faktör VIII ürünleri 20 yillik güvenlik raporuna sahiptir ve asla patojen yaymadiklari dogrulanmistir. Bunun ardindan, rekombinan ürünler aralarinda ABD, Ingiltere, Kanada, Iskandinavya gibi gelismis ülkelerde tedavi standardi haline gelmistir. Bu yeni seçenekle, artik ürün temini kan bagisina bagli olmaktan çikmistir ve her hemofili hastasi kendisi için en iyi tedaviyi seçebilir. Bu yöntem çocuklar için çok önem tasiyor, çünkü koruyucu bir tedavi ve çocuklarin eklemlerinin bozulmasini önledigi kanitlanmistir. Bu da gerçekten hemofilili hastalarinin yasam kalitesi için önemli bir bulus.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası