Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Mavi Bisiklet Rotasini Karadeniz’e Çevirdi

Kanserde erken taninin önemine dikkat çekmek üzere yola çikan Mavi Bisikletliler, 3. yilinda Karadenizliler’le birlikte pedal çevirmek üzere Trabzon’dan yola çikiyor. Milli Takim bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasinda Karadeniz’de 10 ile ugrayarak Istanbul’a gelecek. Kampanya her ilde vatandaslarin katilimina açik olacak.

Bu yil üçüncüsü gerçeklestirilecek “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tani içinYolAçik” kamuoyunu bilinçlendirme kampanyasi Karadenizliler’le bulusmaya hazirlaniyor. Milli Takim Bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasinda Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu hattinda pedal çevirdikten sonra turlarini Istanbul’da sona erdirecek. Ayni güzergah boyunca ‘Roche Mavi Bisiklet TIR’i da

halka açik ücretsiz seminerlerde uzman doktorlari vatandaslarla bulusturacak, sorularini yanitlayacak ve bilgilendirici brosürler dagitacak.

Mavi Bisiklet geçtigi tüm illerde kanser hastalarinin mücadelesine pedal çevirerek destek vermek isteyen vatandaslara açik olacak. Sehirlerde belirlenen parkurlarda pedal çevirip kampanyaya destek olan her bisikletli katilimci adina Roche, kanserde erken tani ünitesi kurulmasi amaciyla olusturulan fona katkida bulunacak. Kampanya bitiminde katilimci sayisi noter huzurunda belirlendikten sonra fonda toplanan paralar güzergah üzerindeki illerin valiliklerine teslim edilecek.

Kanser tedavisi alaninda genis bütçeli Arastirma-Gelistirme çalismalari bulunan Roche, ülkemizde de ciddi bir saglik sorunu haline gelen kanser konusunda sosyal sorumlulugunun geregi olarak 2006 yilinda baslattigi “Mavi Bisiklet, kanserde erken tani için yolAçik” kamuoyunu bilinçlendirme kampanyasinin üçüncü etabini yine Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkilariyla gerçeklestiriyor.

www.mavibisiklet.com

Mavi Bisiklet’e 2 yilda 5800 kisi pedal çevirerek destek verdi.

Mavi Bisiklet kampanyasi bugüne kadar geçtigi tüm illerde yogun ilgi gördü. Ilk kez 2006 yilinda yola çikan 18 kisilik Milli Bisiklet Takimi, 9-23 Eylül tarihleri arasinda Istanbul, Izmit, Eskisehir, Ankara, Konya, Isparta, Antalya hattinda toplam 2000 kilometrelik uzun bir parkurda pedal çevirdi. Mavi Bisiklet’in ugradigi illerde 2600 vatandas tura destek verdi.

2007 yilinda ise 12 kisilik Milli Bisiklet Takimi 19–26 Mayis tarihleri arasinda Istanbul, Bursa, Balikesir, Manisa, Denizli, Aydin, Izmir güzergahinda meme kanseriyle mücadele için pedal çevirdi. 2007 turuna toplam 3200 kisi destek verdi.

Her katilimci adina Roche tarafindan fona aktarilan kaynaklar, 15 sehrin Il Özel Idareleri’ne teslim edildi. Özel bir kararla mamografi ünitesi bulunmayan Bilecik ili Devlet Hastanesi’ne “Mamografi Ünitesi” kazandirildi.

Her iki turda da Roche Mavi Bisiklet TIR’i bisikletçilere eslik etti. Türkiye’nin önde gelen tip uzmanlari, lenf kanseri (lenfoma), akciger kanseri, cilt kanseri, kolon kanseri, meme kanserinde erken teshis ve tedavi yöntemleri ile ilgili ücretsiz bilgilendirme toplantilarinda vatandaslarla bulustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası