Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Mavi Bisiklet Rotasini Karadeniz’e Çevirdi

Kanserde erken taninin önemine dikkat çekmek üzere yola çikan Mavi Bisikletliler, 3. yilinda Karadenizliler’le birlikte pedal çevirmek üzere Trabzon’dan yola çikiyor. Milli Takim bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasinda Karadeniz’de 10 ile ugrayarak Istanbul’a gelecek. Kampanya her ilde vatandaslarin katilimina açik olacak.

Bu yil üçüncüsü gerçeklestirilecek “Mavi Bisiklet, Kanserde Erken Tani içinYolAçik” kamuoyunu bilinçlendirme kampanyasi Karadenizliler’le bulusmaya hazirlaniyor. Milli Takim Bisikletçilerimiz 5-14 Haziran tarihleri arasinda Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu hattinda pedal çevirdikten sonra turlarini Istanbul’da sona erdirecek. Ayni güzergah boyunca ‘Roche Mavi Bisiklet TIR’i da

halka açik ücretsiz seminerlerde uzman doktorlari vatandaslarla bulusturacak, sorularini yanitlayacak ve bilgilendirici brosürler dagitacak.

Mavi Bisiklet geçtigi tüm illerde kanser hastalarinin mücadelesine pedal çevirerek destek vermek isteyen vatandaslara açik olacak. Sehirlerde belirlenen parkurlarda pedal çevirip kampanyaya destek olan her bisikletli katilimci adina Roche, kanserde erken tani ünitesi kurulmasi amaciyla olusturulan fona katkida bulunacak. Kampanya bitiminde katilimci sayisi noter huzurunda belirlendikten sonra fonda toplanan paralar güzergah üzerindeki illerin valiliklerine teslim edilecek.

Kanser tedavisi alaninda genis bütçeli Arastirma-Gelistirme çalismalari bulunan Roche, ülkemizde de ciddi bir saglik sorunu haline gelen kanser konusunda sosyal sorumlulugunun geregi olarak 2006 yilinda baslattigi “Mavi Bisiklet, kanserde erken tani için yolAçik” kamuoyunu bilinçlendirme kampanyasinin üçüncü etabini yine Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun katkilariyla gerçeklestiriyor.

www.mavibisiklet.com

Mavi Bisiklet’e 2 yilda 5800 kisi pedal çevirerek destek verdi.

Mavi Bisiklet kampanyasi bugüne kadar geçtigi tüm illerde yogun ilgi gördü. Ilk kez 2006 yilinda yola çikan 18 kisilik Milli Bisiklet Takimi, 9-23 Eylül tarihleri arasinda Istanbul, Izmit, Eskisehir, Ankara, Konya, Isparta, Antalya hattinda toplam 2000 kilometrelik uzun bir parkurda pedal çevirdi. Mavi Bisiklet’in ugradigi illerde 2600 vatandas tura destek verdi.

2007 yilinda ise 12 kisilik Milli Bisiklet Takimi 19–26 Mayis tarihleri arasinda Istanbul, Bursa, Balikesir, Manisa, Denizli, Aydin, Izmir güzergahinda meme kanseriyle mücadele için pedal çevirdi. 2007 turuna toplam 3200 kisi destek verdi.

Her katilimci adina Roche tarafindan fona aktarilan kaynaklar, 15 sehrin Il Özel Idareleri’ne teslim edildi. Özel bir kararla mamografi ünitesi bulunmayan Bilecik ili Devlet Hastanesi’ne “Mamografi Ünitesi” kazandirildi.

Her iki turda da Roche Mavi Bisiklet TIR’i bisikletçilere eslik etti. Türkiye’nin önde gelen tip uzmanlari, lenf kanseri (lenfoma), akciger kanseri, cilt kanseri, kolon kanseri, meme kanserinde erken teshis ve tedavi yöntemleri ile ilgili ücretsiz bilgilendirme toplantilarinda vatandaslarla bulustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası