Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BIKINI MEVSIMINE GIRERKEN MEME ESTETIGINE TALEP ARTTI

Memorial Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Baris Çakir, yaza girmeden kadinlarin çok ragbet ettigi “Meme Estetigi”ndeki yeni trendler hakkinda bilgi verdi.

Protez tercihi önemli…

Kadinlar için memenin büyüklügü, vücut imaji açisindan çok önemlidir. Çok büyükse de derttir, çok küçükse de derttir… Memesi olmayan bir kadin kendini yeteri kadar “kadin” hissedemez. Meme protezleriyle biz bunu, normal boyutlarina getirebiliyoruz. Memeyi büyütmek için meme dokusunun altina silikon denen protezler yerlestiriyoruz. Bu ameliyat için önemli degiskenlerden birisi; protez tercihidir. Bu protezlerin pek çok çesidi olmakla birlikte, temelde kullanilan iki çesidi var; YUVARLAK VE DAMLA PROTEZLER. Damla protezler daha dogal görünüm saglayabilir. Iyi bir protezin konturlari uygun olmali. Hastanin memesi tarafindaki yüzü, dis bükey, hastanin gögüs kafesine temas edecek kismi, iç bükey olmalidir.

Protez yerlestirilecegi yer için iki temel noktadan bahsedilir; Kas alti ve kas üstü…

Kas altina yerlestirilen protezlerde 10 yil sonra bile agri olusabilir!

Ikinci önemli sey de protezin nereye yerlestirilecegidir. Iki temel noktadan bahsedilir. Kas alti ve kas üstü. Kas altinin tercih sebebi su; meme dokusu hiç olmayan bir kadina, protez koydugunuz zaman kendini belli edecegi için dogal olmayan bir görüntü olur. Bu nedenle protezi örtsün diye daha derin dokulara, daha derin bir plana yerlestirme gibi bir çaba mevcuttur. “Daha derine koyalim ki protez görünmesin” düsüncesiyle bu yapilir. Ayrica vücudun protezi kabul etmeme olasiligi kas altinda daha azdir. Vücut, yabanci cismi kapsül denen zarla sarar. Eger o kapsül büzüsüp, onu sikarsa sekil bozuklugu olusur. Bunun sonucunda da sert ve agrili meme olusur. Kas altinda bu avantajlar mevcuttur. Ancak çok büyük dezavantajlari da vardir. Birincisi kasi yeteri kadar iyi ayiramazsaniz farkli noktalarda o silikona baski uygulayacagi için sekil bozuklugu olusabilir.. Kas altinin diger dezavantaji da “Agri”. Siz normalde memenin anatomik pozisyonu kas üstüyken altina yerlestirirseniz, kasi da yapistigi yerlerden ayirmak zorundasiniz. 10 yil önce ameliyat olmus kisilerde ters bir hareket yapildiginda bile agri olusabilir. Kas altinin böyle dezavantajlari mevcuttur. Kas üstü plani daha anatomik bir plandir. Normalde de meme kas üstünde bir organdir…

Kas altindaki protezler 1 ay kadar süren ciddi agrilara sebep olur. Tercih edilmemesindeki en büyük sebepte budur. Protezi daha iyi örtmesi ve kapsül olusumunun daha az olmasi avantajlarinin yaninda agrilidir ve sonuçlar yeteri kadar dogal degildir.

Kas üstünde ise protez adeta “Ben buradayim” diyebilir!

Protez yukarda kasa temas etmedigi için fazlasiyla hareket ediyor, bu yüzden vücut onu hem önünden hem arkasinda sarabiliyor ve ayri bir blok haline getirebiliyor. Protezin kenarlari görünüyor; adeta “ben buradayim” diyor.

“Biz bu iki yöntemin disinda hareket ediyoruz” KAS ZARININ ALTI

“Kas alti planinin avantajlari yaninda birçok da dezavantaji var. Kas üstüne de koymayalim onun da sikintilari var. Kas alti ve kas üstünün dezavantajlarini düsünürken insan, “bunun baska bir yolu olmali” diyor…

Kas zarinin altina protez koymak

Kas zari 1 mm. civarindadir. Kas zarinin altina koymak için kibar davranmak gerekir. Aksi durumda parçalanabilir. Kas Zari alti plan hem agrisizdir, hem de çok dogal sonuçlar elde edilir. Daha uzun süren ve zor bir ameliyattir ancak sonuçlar ayni ölçüde tatmin edicidir. Protez kas üstü plana göre daha iyi saklanmistir ancak yinede hafifçe belli olur. Görünse dahi problem yaratmasin diye ben DAMLA PROTEZ tercih ediyorum.

Genel olarak kas zarinin altinin avantajlarini su sekilde siralayabiliriz;

Kas altinin örtücü etkisi olan etkisi kas zari altinda da vardir.

Protez, kas altinda oldugu gibi kas zarinin altinda da kas dokusuna temas halindedir. Kas zari alti planinda kasin, masaj etkisi nedeniyle kapsül olusumu daha az olabilir.

Agri, kas alti plana göre daha azdir. Hasta 3. – 4. günü rahatlikla isine dönebilmektedir. 2 hafta içinde denize bile girebilir.

Meme, kas hareketleriyle birlikte istenmeyen sekillere girmez.

Protez daha dogal durur, yukari çikmaz.

Meme basindan yapilmadigi için süt bezlerinin zarar görme riski yoktur.

1 HAFTA IÇINDE TAM IYILESME…

Kas zari altindan yaptigim ameliyatlarin hiç birinde sorun yasamadim. Özellikle yaz mevsimine girerken ve mevsimin baslarinda kadinlarin bu operasyona ilgisi artiyor. Daha önce de belirttigim gibi memesi küçük olan kadinlar kendilerini daha az “kadin” hissediyorlar. Ne bikini giymek ne denize girmek istiyorlar. 1 hafta içinde tamamen iyilesmenin saglandigi 2 hafta içinde ise rahatlikla denize bile girilen bu ameliyatlardan sonra, kadinlar gerçekten çok mutlu oluyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası