Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÖNCE CILT TIPINIZI ÖGRENIN SONRA BAKIM ÜRÜNLERINIZI SEÇIN

Hayalinizdeki gibi bir cilde sahip olmak için raflari süsleyen birbirinden cazip kozmetik ürünlere bir servet harcamak zorunda degilsiniz! Isil isil parlayan, gergin ve pürüzsüz bir cilt için en pahali olanlari degil, cilt tipinize uygun ürünü seçmeye özen gösterin. Unutmayin; dogru bir bakimla ve dogru ürünlerle hayalinizdeki cilde kavusabilirsiniz!

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Makbule Dündar; cilt tipine göre nasil bakim yapilmasi gerektigi konusunda basit ama etkili tüyolar verdi:

1- NORMAL CILT: Görünümü seffaf, nem ve yag durumu dengeli, gözenekler kapali ve pürüzsüz bir cilt tipidir.

Kullanilabilecek ürünler: Krem veya süt tipi temizleyici, alkol orani normal tonik (yüzde 5-7.5) hafif bir nemlendirici ve peeling krem. Otuzlu yaslarda itibaren haftada 1-2 günden baslayarak uygulanan besleyici gece kremi, göz çevresi kremi ve maskeler.

2- KURU CILT: Görünümü mat, yag salgilanmasi normalin altinda ve nem orani çok düsük bir cilt tipidir. Gözenekler ufak ve kapalidir.

Kullanilabilecek ürünler: Krem veya süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yogun bir nemlendirici, yogun yag ihtiva eden besleyici gece kremi, nem ve yag depo edici maskeler, göz çevresi ve boyun kremleri, peeling krem, yas ilerledikçe serumlar ve ampuller.

3- KARMA CILT: T bölgesi (alin, burun ve çene) yagli, yanaklar ve göz çevresi daha normal ve kurudur. Nemsizlik söz konusu olabilir. Yagli kisimlarda gözenekler açik olabilir, siyah nokta ve sivilce görülebilir. Diger bölgelerde gözenekler kapalidir.

Kullanilabilecek ürünler: Süt ve jel tipi temizleyici, alkol orani düsük tonik (yüzde 3-5), cildin ihtiyacina göre nemlendirici, temizleyici, sikilastirici maskeler, peeling krem, otuzlu yaslardan itibaren cildin ihtiyacina göre gece kremi ve göz çevresi kremi.

4-HASSAS CILT: Deri, damarlari gösterecek kadar incelmistir. Kizaran, kasinan dalga dalga olan ve yanan bir cilt türüdür. Kötü kosullara hemen reaksiyon gösterir. Susuz ve çok gerilen ciltlerdir.

Kullanilabilecek ürünler: Süt tarzi temizleyici, alkolsüz tonik ve hassasiyet giderici bakim kremi.

5- YAGLI CILT: Görünümü parlak ve yaglidir. Gözeneklerin içi dolu ve açik, siyah noktali, sivilceye müsait cilt tipidir. Yagli cildi 3’e ayirmak mümkün:

* Problemsiz yagli cilt: Cilt parlak, nem orani normal, gözenekler açik ve içleri genellikle siyah noktalidir.

Kullanilabilecek ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, çok hafif nemlendirici, temizleyici- sikilastirici maskeler ve peeling krem.

* Yagli hassas ciltler: Cilt yagli olmasina ragmen nemsizdir. Genis gözenekler bos da olabilir. Deri hassasiyete bagli hafif kirmizidir; pul pul kalkabilir.

Kullanilabilecek ürünler: Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, çok hafif nemlendirici, hassasiyet giderici kremler, pomatlar, hassasiyet giderici ve yag dengeleyici maskeler.

* Sivilceli-akneli yagli cilt: Yag salgisi normalin üstünde oldugundan devamli parlayan bir cilttir. Sivilce, akne ve siyah nokta yogundur. Gözenekler genislemis, içleri doludur. Nem orani normaldir.

Kullanilabilecek ürünler: Akne; mutlaka bir dermatolog denetiminde, medikal olarak tedavi edilmelidir. Medikal tedaviye ek olarak günlük bakimda verilebilecek ürünler; sabun veya jel tipi temizleyici, alkol orani yüksek tonik, çok hafif nemlendirici, temizleyici ve sikilastirici maskeler.

6- OLGUN CILT: Olgun cilt, hücrenin yasam ritminin yavaslamasi sonucu olusan bir cilt tipidir. 60’li yaslara dogru yag bezeleri ifrazatinda yüzde 50’nin üzerinde azalma olur. Deride incelme, sarkma, derin çizgiler ve cilt lekeleri meydana gelir. Özellikle 35 yasindan itibaren uygulanan kürler, cildin güzelligi için önemlidir.

Kullanilabilecek ürünler: Süt veya krem tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yogun nemlendirici, besleyici, hücre yenileyici bakim kremi, yag ve nem depo edici hücre yenileyici maskeler, serim, ampuller ve peeling krem.Günümüzde oldukça etkili anti aging programlari dermatologlar gözetiminde uygulanmakta ve dogru medikal kozmetik ürünler dermatolog denetiminde kullanildigi zaman yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası