Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


F1 PILOTLARI ANADOLU SAGLIK MERKEZI’NE EMANET

Bu yil Türkiye’de dördüncü kez gerçeklestirilecek olan ve dünyanin en büyük gösterisi olarak kabul edilen Formula 1 Dünya Sampiyonasi’nda pilotlarin sagligi bir kez daha Anadolu Saglik Merkezi’ne emanet ediliyor.

9-10-11 Mayis tarihlerinde yapilacak yarislarin Istanbul ayaginin saglik partneri ve Istanbul Park’in saglik sponsoru Anadolu Saglik Merkezi (ASM), bu yil da F1 pilotlarinin sagligindan sorumlu olacak. Anadolu Saglik Merkezi’nin, Formula 1 yaris pistinde kurdugu tam donanimli travma merkezi yaris süresince hazir bulunacak.

Anadolu Saglik Merkezi’nin olusturdugu organizasyon içinde ambulanstan, helikopter ambulansina her seyin düsünüldügü donanimli bir sistem tasarlandi. Yaris alanindaki olasi bir kazada ilk müdahale, pistteki Acil Müdahale Merkezi’nde yapilip hastanin stabilizasyonu saglandiktan sonra gerekli durumlarda hasta en hizli sekilde helikopter ambulans araciligiyla Anadolu Saglik Merkezi’nin acil servisine gönderilecek. Merkezle yaris sahasi arasinda sürekli bir baglanti olacak ve acil ekibin aynisi bir baska ekip de hastanede hazir bekleyecek. Anadolu Saglik Merkezi’nin Acil Servisi’nde bulunan iki travma odasi, iki ameliyathane ve iki yogun bakim odasi yaris alanindan gelebilecek acil durumlar için hazir bekletilecek.

Il Saglik Müdürlügü ise seyircilerin saglik sorunlari için 112 ambulans sistemi ile Acil Müdahale Merkezi’ndeki tüm altyapiyi olusturan Anadolu Saglik Merkezi’ne destek verecek.

Pistte kurulan Acil Müdahale Merkezi’nin en az küçük bir hastane kadar donanimli olduguna dikkat çeken Anadolu Saglik Merkezi Tibbi Hizmetler Direktörü

Prof. Dr. Metin Çakmakçi, cerrahi, nöroloji, ortopedi ve anestezi uzmanlari ile aile hekimlerinin yani sira hemsire ve teknisyenlerden olusacak ekibin hem pistte hem de hastanede esgüdümlü olarak görev yapacagini söyledi

Ayrintili ve altyapi gerektiren bu organizasyon için Anadolu Saglik Merkezi bünyesinde olusturulan ekibin basi Acil Servis Direktörü Op. Dr. Selçuk Kihtir de, “Ekip olarak üç gün boyunca orada olacagiz. Doktorundan hemsiresine kadar bir travma ekibinin en büyük özelligi; yaraliya çok kisa bir süre içerisinde müdahale edilmesi ve gereken kararlari organize bir sekilde yerine getirebilmesidir. Biz de ASM ekibi olarak deneyimlerimizle bunu basariyla gerçeklestirebilecegimize inaniyoruz” dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası