Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


F1 PILOTLARI ANADOLU SAGLIK MERKEZI’NE EMANET

Bu yil Türkiye’de dördüncü kez gerçeklestirilecek olan ve dünyanin en büyük gösterisi olarak kabul edilen Formula 1 Dünya Sampiyonasi’nda pilotlarin sagligi bir kez daha Anadolu Saglik Merkezi’ne emanet ediliyor.

9-10-11 Mayis tarihlerinde yapilacak yarislarin Istanbul ayaginin saglik partneri ve Istanbul Park’in saglik sponsoru Anadolu Saglik Merkezi (ASM), bu yil da F1 pilotlarinin sagligindan sorumlu olacak. Anadolu Saglik Merkezi’nin, Formula 1 yaris pistinde kurdugu tam donanimli travma merkezi yaris süresince hazir bulunacak.

Anadolu Saglik Merkezi’nin olusturdugu organizasyon içinde ambulanstan, helikopter ambulansina her seyin düsünüldügü donanimli bir sistem tasarlandi. Yaris alanindaki olasi bir kazada ilk müdahale, pistteki Acil Müdahale Merkezi’nde yapilip hastanin stabilizasyonu saglandiktan sonra gerekli durumlarda hasta en hizli sekilde helikopter ambulans araciligiyla Anadolu Saglik Merkezi’nin acil servisine gönderilecek. Merkezle yaris sahasi arasinda sürekli bir baglanti olacak ve acil ekibin aynisi bir baska ekip de hastanede hazir bekleyecek. Anadolu Saglik Merkezi’nin Acil Servisi’nde bulunan iki travma odasi, iki ameliyathane ve iki yogun bakim odasi yaris alanindan gelebilecek acil durumlar için hazir bekletilecek.

Il Saglik Müdürlügü ise seyircilerin saglik sorunlari için 112 ambulans sistemi ile Acil Müdahale Merkezi’ndeki tüm altyapiyi olusturan Anadolu Saglik Merkezi’ne destek verecek.

Pistte kurulan Acil Müdahale Merkezi’nin en az küçük bir hastane kadar donanimli olduguna dikkat çeken Anadolu Saglik Merkezi Tibbi Hizmetler Direktörü

Prof. Dr. Metin Çakmakçi, cerrahi, nöroloji, ortopedi ve anestezi uzmanlari ile aile hekimlerinin yani sira hemsire ve teknisyenlerden olusacak ekibin hem pistte hem de hastanede esgüdümlü olarak görev yapacagini söyledi

Ayrintili ve altyapi gerektiren bu organizasyon için Anadolu Saglik Merkezi bünyesinde olusturulan ekibin basi Acil Servis Direktörü Op. Dr. Selçuk Kihtir de, “Ekip olarak üç gün boyunca orada olacagiz. Doktorundan hemsiresine kadar bir travma ekibinin en büyük özelligi; yaraliya çok kisa bir süre içerisinde müdahale edilmesi ve gereken kararlari organize bir sekilde yerine getirebilmesidir. Biz de ASM ekibi olarak deneyimlerimizle bunu basariyla gerçeklestirebilecegimize inaniyoruz” dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası