Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Anne ve Bebeklerimizi Koruyalim

Türkiye Aile Planlamasi Dernegi (TAPD) Genel Müdürü Dr. Semra Koral ile Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Satiroglu, 1 yil sürecek kampanyanin ilk bölümünü 1-12 Mayis 2002 tarihlerinde baslattiklarini belirtti.

Dr. Koral, kampanya çerçevesinde “Anne ve Bebek Dostu Magaza” posterleri ile “Canim Anneme” yazili bagis kartlari bastirdiklarini bildirerek, posterleri isteyen magazalara 25 milyon lira karsiligi verdiklerini belirtti. Dr. Koral, bu magazalardan yapilan alisverislerde, tüketicilere “Canim Anneme” kartlari verilecegini, bu kartlardan da 500 bin ya da 1 milyon lira gelir elde edeceklerini kaydetti. Anneler Günü’nün yaklastigina isaret eden Dr. Koral, tüketicileri bu magazalardan alisveris yapmaya çagirdi. Dr. Koral, sadece maddi yardim beklemediklerini, firmalarin malzeme yardimi yapabileceklerini, gönüllülerin de çesitli yardimlarda bulunabileceklerini ifade etti.

Kampanyadan elde edilecek gelirle anne ve bebek sagligina yönelik hizmet boslugu olan Istanbul-Fener Balat, Kocaeli-Bekirpasa, Ankara-Batikent, Diyarbakir-Baglar ve Mersin-Yenimahalle’de “Anne Bebek Sagligi Merkezleri” açacaklarini kaydeden Dr. Semra Koral, bu merkezlerde 33 ünitenin bulunmasinin planlandigini, kampanyaya önemli miktarda destek veren 33 kisinin adinin, bu ünitelere verilecegini bildirdi. Dr. Koral, kampanyada toplanacak paranin, saglik merkezleri için parça parça kullanilacagini ifade ederek, kampanyayla ilgili çesitli etkinlikler düzenlemeyi sürdüreceklerini anlatti.

TAPD Genel Sekreteri Prof. Dr. Satiroglu da Türkiye’de her gün 5 otobüs dolusu bebek öldügünü, 2 annenin de bebeklerini dünyaya getirirken yasamini yitirdigini bildirdi. Prof. Dr. Satiroglu, bu kadar bebegin ve annenin ölmesini istemediklerini belirterek, kampanyayla olusturacaklari merkezlerde annelere saglik egitimi de vereceklerini ifade etti.

Prof. Dr. Satiroglu, isteyen medya kuruluslarina kampanya için hazirlanan tanitim filmini verebileceklerini belirterek, kampanyaya medyanin destek olmasini istedi.

Prof. Dr. Satiroglu, kampanyaya bazi üniversitelerin de destek vereceklerini kaydederek, üniversitelerdeki tip ögrencilerinin, olusturulacak saglik merkezlerinde saha arastirmalari yapabileceklerini dile getirdi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası