Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Anne ve Bebeklerimizi Koruyalim

Türkiye Aile Planlamasi Dernegi (TAPD) Genel Müdürü Dr. Semra Koral ile Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Satiroglu, 1 yil sürecek kampanyanin ilk bölümünü 1-12 Mayis 2002 tarihlerinde baslattiklarini belirtti.

Dr. Koral, kampanya çerçevesinde “Anne ve Bebek Dostu Magaza” posterleri ile “Canim Anneme” yazili bagis kartlari bastirdiklarini bildirerek, posterleri isteyen magazalara 25 milyon lira karsiligi verdiklerini belirtti. Dr. Koral, bu magazalardan yapilan alisverislerde, tüketicilere “Canim Anneme” kartlari verilecegini, bu kartlardan da 500 bin ya da 1 milyon lira gelir elde edeceklerini kaydetti. Anneler Günü’nün yaklastigina isaret eden Dr. Koral, tüketicileri bu magazalardan alisveris yapmaya çagirdi. Dr. Koral, sadece maddi yardim beklemediklerini, firmalarin malzeme yardimi yapabileceklerini, gönüllülerin de çesitli yardimlarda bulunabileceklerini ifade etti.

Kampanyadan elde edilecek gelirle anne ve bebek sagligina yönelik hizmet boslugu olan Istanbul-Fener Balat, Kocaeli-Bekirpasa, Ankara-Batikent, Diyarbakir-Baglar ve Mersin-Yenimahalle’de “Anne Bebek Sagligi Merkezleri” açacaklarini kaydeden Dr. Semra Koral, bu merkezlerde 33 ünitenin bulunmasinin planlandigini, kampanyaya önemli miktarda destek veren 33 kisinin adinin, bu ünitelere verilecegini bildirdi. Dr. Koral, kampanyada toplanacak paranin, saglik merkezleri için parça parça kullanilacagini ifade ederek, kampanyayla ilgili çesitli etkinlikler düzenlemeyi sürdüreceklerini anlatti.

TAPD Genel Sekreteri Prof. Dr. Satiroglu da Türkiye’de her gün 5 otobüs dolusu bebek öldügünü, 2 annenin de bebeklerini dünyaya getirirken yasamini yitirdigini bildirdi. Prof. Dr. Satiroglu, bu kadar bebegin ve annenin ölmesini istemediklerini belirterek, kampanyayla olusturacaklari merkezlerde annelere saglik egitimi de vereceklerini ifade etti.

Prof. Dr. Satiroglu, isteyen medya kuruluslarina kampanya için hazirlanan tanitim filmini verebileceklerini belirterek, kampanyaya medyanin destek olmasini istedi.

Prof. Dr. Satiroglu, kampanyaya bazi üniversitelerin de destek vereceklerini kaydederek, üniversitelerdeki tip ögrencilerinin, olusturulacak saglik merkezlerinde saha arastirmalari yapabileceklerini dile getirdi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası