Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yaza girerken bastan ayaga güzellesin…

Yeni tekniklerle vücudunuzu adeta bir heykel gibi yeniden sekillendirmek mümkün!

Günümüzde estetik cerrahinin sundugu imkânlarla bir insani bastan asagi yenilemek mümkün. Artik “burnum çirkin”, “gögsüm küçük” veya “basenlerim çok genis” diye üzülmenize gerek yok. Estetik ve plastik cerrahi bunlari en iyi sekilde hallediyor.

Amerika’da yayinlanmis arastirmalari nedeniyle üç kez TÜBITAK ödülü alan Prof. Dr. Erol Kislaoglu yaza hazirlik olarak yapilabilecek operasyonlari söyle siraladi:

Endoskopik alin germe: Saçli deri içinde yapilan 2 cm kesiden endoskop yardimiyla TV ekranindan görüntülenerek yüz, alin kas ve derisi yukari dogru çekilir. Bu operasyona “izsiz yüz germe” denir. Hastanede yatmayi gerektirmez. Bir hafta içinde hasta normal hayatina dönebilir.

S- lifting: Lokal anestezi + sedasyon ile uygulanabilen bir buçuk iki saatlik bir yüz germe operasyonudur. Kulak önü ve sakak bölgesine yapilan S seklinde küçük bir kesiyle tüm boyun ve yüz dokularinin toparlandigi ve gerildigi bir operasyon seklidir. Hasta ayni gün evine gidebilir. Bir hafta sonra isine dönebilir. Bu sekilde çok küçük bir müdahale ile boyun ve yüzde on bes yaslik bir gençlesme saglanabilir.

Kas asma: Lokal anestezi altinda yarim saatte uygulanabilen bir islemdir. Kas uçlari içten konan bir dikisle yukari ve disa dogru asilir. Bu asmayi fazla abartmamak gerekir. Abartildigi takdirde Uzakdogulu ifadesi verir. Gerektigi gibi uygulanirsa genç ve dinç görüntü saglanir. Ertesi gün sosyal yasantiya dönülebilir. Herhangi bir iz söz konusu degildir.

Göz kapaklarinin gerilmesi ve torbaciklarin giderilmesi: Klinikte lokal anestezi ile 1 saatte yapilan bir operasyondur. Ödeme mani olmak için göz 1 saat kapali tutulur. Hasta hemen evine dönebilir. Herhangi bir sargi ya da pansuman söz konusu degildir. Üst göz kapaginda gizli bir dikis ve alt göz kapaginda kirpik dibinde kendiliginden kaybolan dikisler vardir. Hasta iki gün sonra banyo yapabilmektedir. 4 gün sonra üst göz kapagindaki dikis alinir. Bu süre zarfinda hasta günes gözlügü takarak günlük hayatina devam edebilir.

Botox: Özellikle alin ve göz çevresi kirisikliklarinin giderilmesi için son zamanlarin en ideal ilacidir. Uygulamasi 2 dakika içerisinde yapilmaktadir ve o kadar kolaydir ki maalesef bu nedenle yurdumuzda yetkisiz kisilerce de yapilmaktadir. Uygulama kolay olmasina karsin dikkat edilmesi gereken anatomik ve kullanim özelliklerini, tam olarak bilmeyen ve yetkisiz kisilerce yapildiginda ciddi sekil bozukluklarina ve asimetrilere yol açabilmektedir. Bu nedenle mutlak suretle bu isin uzmani olan doktorlar tarafindan uygulanmasi gerekir. Etki mekanizmasi; mimik ve kirisikliga neden olan kaslarin hareketlerini minimaline etmektir, süresi yaklasik alti aydir.

Koltuk alti ter bezlerinin liposuction yöntemi ile alinmasi; Bu yeni teknikle lokal anestezi altinda yarim saat içinde, hatta bir ögle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem olup esas olarak özel bir liposuction aleti ile koltuk altindaki ter bezlerinin alinmasina dayanmaktadir. Operasyon lokal anestezi ile hastane sartlarinda gerçeklesmektedir. Islemden hemen sonra ise geri dönmek bile mümkündür. Uygun sekilde yapildigi takdirde sonuç kalici ve ömür boyudur.

Meme protezi (büyütme): Ameliyat genel anestezi ile hastane sartlarinda yapilan bir operasyondur. Dogal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih edilir. Ameliyat sonrasi hiç iz kalmaz. Protezi degistirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanirsiniz, patlamasi söz konusu degildir. Operasyon sonrasi ayni gün hastaneden ayrilip evinize dönebilirsiniz. 2-3 günlük bir dinlenme sürecinden sonra çalisiyorsaniz isine gidebilirsiniz Bir ay sonra meme tamamen dogal bir görüntü kazanir. Dokunuldugunda normal bir memeden hiçbir farki yoktur. Meme protezi, gebelik söz konusu oldugunda bebek emzirmede hiçbir sorun yaratmayacaktir

Karin germe operasyonu: Genel anestezi ile hastane sartlarinda yapilir. Ameliyat sonrasi bir gece hastanede kalinir. Bu ameliyat için en uygun adaylar, diyet ve egzersizle giderilemeyen karinda yag fazlaligi ve deri gevsekligi sikâyeti olan kisilerdir. Dogum yapmis kadinlar için özellikle çok yararlidir. Deri elastikiyetinin kaybi ile birlikte bir miktar yaglanma sikâyeti olan daha yasli hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Karin germe ameliyati sadece kilosu fazla olan insanlara uygulanan bir yöntem degildir. Zayif ama karin derisi sarkmis ve çatlak olusmus kisiler için de son derece fayda saglar. Eger asiri kilo ile birlikte karinda da sarkma varsa karin germe operasyonu liposuction ile birlikte yapilir. Karin germe islemi sirasinda eski sezaryen izinin düzeltilmesi mümkündür. Karin germe islemi sonucu göbek seviyesi altinda kalan çatlaklar kaybolur. Karin düzlesir, bel incelir.

Liposuction: Liposuction, Liposhaping, Liposculpturing, Body Countring… Tüm bu deyimler vücudun çesitli bölgelerinden yag alinmasi islemini anlatir.

Özellikle normal ve biraz kilolu olan fakat vücudun belli bölgelerinde diger bölgelerle uyumsuz olarak yag biriken kadin ve erkeklerde en iyi sonucu verir. Bu bölgelerde yag birikmesi bazen ailevi bir karakterdir, diyet ve egzersiz ile geçmez. Liposuction bu gibi yag birikimlerini giderecek tek yoldur. Liposuction vücudun özel bölgelerinde, yüzde ve boyunda birikmis olan asiri yaglanmayi giderir, kalça ve basenleri inceltir, karni düzlestirir, ikiz çeneyi yok eder. Liposuction ayrica vücudunuzu begenmenizi saglar, bu da kendinize olan güveninizi artirir. Liposuction sirasinda o bölgeden fazla olan yag hücrelerini aliyoruz dolayisiyla kalan yag hücreleri ne kadar genislerse genislesin eskisi kadar olmasi mümkün degildir. Yag alinan bölgenin eskisinden daha kötü olmasi gibi bir olasilik söz konusu degildir

Lipofilling: Kisinin kendi yagiyla vücudunu sekillendirmek, vücudun degisik yerlerinden yag alinip, gene vücudun degisik yerlerine konarak yüz gençlestirme, meme diklestirme, kalça sekillendirme, çarpik bacak düzeltme gibi pek çok operasyon gerçeklestirmekteyiz. Özellikle yüz bölgesinde lipofilling (yag doldurma) islemleri basari ile yapilmakta ve sadece yag doldurarak yüz gençlesmektedir. Ayrica genç ve zayif kizlarda eger bacaklar çarpik (yani o bacak, parantez bacak, x bacak seklinde ise) diz içlerinden yag alarak ve dizin alt bölgelerine yag doldurarak bu durumlari düzeltmek mümkündür, ayni seansta basen ve üst bacaklardaki fazla yaglari da alarak, bacaklara daha düzgün ve güzel bir sekil vermek mümkün olur. Eger aday çok zayif ise çarpik bacaklarin iç yüzüne silikon protezler de konulabilir. Yani Lipofilling ile belli bölgelerden yag alip, belli bölgelere yag vererek (lipofilling & liposuction) vücudu adeta bir heykel gibi yeniden sekillendirmek mümkün.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası