Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MUCIZE BESIN YOK

Antalya Lara’da devam eden VI. Uluslararasi Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde dogru beslenmeye dair tüm bilgiler verildi. Halkin, firmalarin mucizevi olarak tabir ettigi ilaçlarin kullanilmasinda bir yarar olamayacagi belirtildi.

2-6 Nisan tarihleri arasinda devam eden kongre bilimsel içerik ve kurgusu ile oldukça doyurucuydu. Düzenlenen basin toplantisinda konusan kongre baskani Prof. Dr. Tanju Besler, kongrenin gerek yurtdisi gerek yurtiçi katilimcilariyla oldukça basarili geçtigini belirtti. 3 sempozyum, 5 konferans ve 8 panelin gerçeklestigini belirten Besler, bireyin önce kendi vücudunu tanimasi gerektigini, beslenmenin gida ile saglik arasinda bir köprü oldugunu vurguladi. Besler, "Halk arasinda mucizevi olarak belirtilen besinler var. Bunlar tek basina yarar saglamaz. Önemli olan komple bir dogru beslenmedir” diye konustu.

POSA TÜKETIMI ÇOK ÖNEMLI

Toplantiya katilan Prof. Dr. Seyit Mercanligil posa tüketiminin dogru beslenmede çok önemli bir yeri oldugunu söyledi. Mercanligil “Posa tüketiminin artirilmasi hem obezite yönünden hem kardiyovasküler hastaliklari önlemede hem de kanser ve diyabet hastaliklarinin önüne geçmede çok önemli. Sebze meyve tüketimi, kurubaklagil tüketimi, hiç olmazsa ekmegimizin kepekli olmasi gerekir. Çay sekeri en aza indirilmeli yani daha çok rafine edilmemis ürünlerin tüketilmesinde fayda var” diye konustu. Mercanligil, yag tüketiminde alinacak önlemlere de dikkat çekerek, “Saglikli beslenmenin kosullarindan biri yag tüketiminin en aza indirilmesi çok önemli. Yagsiz süt içilmeli, yagsiz yogurt ve peynir yenmeli” dedi.

900’ün üzerindeki katilimci sayisiyla dört gün boyunca devam eden kongreye dünyanin ve Türkiye’nin önde gelen gida ve yemek sektörlerinin de ilgisi oldukça yogundu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası