Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DOGRU BESLENIN SAGLIKLI YASAYIN

800’ ü askin beslenme ve diyet uzmani Antalya Lara’da bir araya gelerek beslenme konusundaki tüm deneyimlerini paylasti. Kongre baskanligini Prof. Dr. Tanju Besler’in yaptigi kongrenin konulari da oldukça dikkat çekiciydi.

Uluslararasi düzeyde taninmis uzmanlarin da katildigi kongrede, herkesi oldukça yakindan ilgilendiren konular tartisildi. Kongrede; Beslenme ve saglikli yaslanma, Çiftlikten sofraya besin güvenligi, Genetik modifiye besinler ve sagliga etkileri, Kanser gelisim sürecinde olasi besin destekleri, Kalp damar hastaliklarinin önlenmesinde olasi besin destekleri etkili midir?, Sporcu beslenmesinde pratik yaklasimlar, Medya sorumlulugu, Toplum ve Beslenme, Medyadaki beslenme ve diyet haberlerine beslenme profesyonellerinin bakis açisi, Diyabette karbonhidratlar neden önemlidir?, Toplu beslenmede özellestirmenin yasal düzenlemeler açisindan degerlendirilmesi; Denetimler, yaptirimlar, Dogum agirligi ile obezite gelisimi arasindaki iliski: Obezitenin önlenmesinde toplumsal ve bireysel yaklasimlar, Türkiye Diyetisyenler Dernegi’nin misyonu, sorumluluklari, yaptirim gücü, uluslararasi meslek örgütleri ile iliskileri tartisilan konulardan sadece bazilariydi.

Beslenme ve diyetetik konusunda olaganüstü gelismelerin yasanmasi ve bilimsel degisimlerin olmasi nedeniyle daha önce üç yilda bir düzenlenen kongre, bu seneden itibaren iki yilda bir düzenlenmeye baslandi. VI. Uluslararasi Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nin bilimsel içerik ve kurgusu, bilimsel düsünce ve bilgideki degisiklikler de dikkate alinarak, daha aktif ve doyurucu oldu.

3 sempozyum, 7 uydu, 5 konferans ve 8 panelin yapildigi saglikli beslenme konusundaki bu büyük organizasyonun baskanligi yapan Prof. Dr. Tanju Besler “Saglikli ve uzun bir yasam sürdürmek herkesin ideali oldugu halde, bunu gerçeklestirebilmek için, bireyin önce kendi vücudunu çok iyi tanimasi, kendisini beslenme ve saglik konusunda egitmesi gerekmektedir. Beslenme, tüm canlilarin en temel gereksinimlerinden biridir ve gida ile saglik arasindaki köprüdür. Iste bu köprünün ayaklarini saglamlastirmak için çalismalarimiz hiz kesmeden devam edecektir” dedi.

Dört gün boyunca devam eden kongreye dünyanin önde gelen gida, yeme ve içme sektörlerinin ilgisi yogundu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası