Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DOGRU BESLENIN SAGLIKLI YASAYIN

800’ ü askin beslenme ve diyet uzmani Antalya Lara’da bir araya gelerek beslenme konusundaki tüm deneyimlerini paylasti. Kongre baskanligini Prof. Dr. Tanju Besler’in yaptigi kongrenin konulari da oldukça dikkat çekiciydi.

Uluslararasi düzeyde taninmis uzmanlarin da katildigi kongrede, herkesi oldukça yakindan ilgilendiren konular tartisildi. Kongrede; Beslenme ve saglikli yaslanma, Çiftlikten sofraya besin güvenligi, Genetik modifiye besinler ve sagliga etkileri, Kanser gelisim sürecinde olasi besin destekleri, Kalp damar hastaliklarinin önlenmesinde olasi besin destekleri etkili midir?, Sporcu beslenmesinde pratik yaklasimlar, Medya sorumlulugu, Toplum ve Beslenme, Medyadaki beslenme ve diyet haberlerine beslenme profesyonellerinin bakis açisi, Diyabette karbonhidratlar neden önemlidir?, Toplu beslenmede özellestirmenin yasal düzenlemeler açisindan degerlendirilmesi; Denetimler, yaptirimlar, Dogum agirligi ile obezite gelisimi arasindaki iliski: Obezitenin önlenmesinde toplumsal ve bireysel yaklasimlar, Türkiye Diyetisyenler Dernegi’nin misyonu, sorumluluklari, yaptirim gücü, uluslararasi meslek örgütleri ile iliskileri tartisilan konulardan sadece bazilariydi.

Beslenme ve diyetetik konusunda olaganüstü gelismelerin yasanmasi ve bilimsel degisimlerin olmasi nedeniyle daha önce üç yilda bir düzenlenen kongre, bu seneden itibaren iki yilda bir düzenlenmeye baslandi. VI. Uluslararasi Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nin bilimsel içerik ve kurgusu, bilimsel düsünce ve bilgideki degisiklikler de dikkate alinarak, daha aktif ve doyurucu oldu.

3 sempozyum, 7 uydu, 5 konferans ve 8 panelin yapildigi saglikli beslenme konusundaki bu büyük organizasyonun baskanligi yapan Prof. Dr. Tanju Besler “Saglikli ve uzun bir yasam sürdürmek herkesin ideali oldugu halde, bunu gerçeklestirebilmek için, bireyin önce kendi vücudunu çok iyi tanimasi, kendisini beslenme ve saglik konusunda egitmesi gerekmektedir. Beslenme, tüm canlilarin en temel gereksinimlerinden biridir ve gida ile saglik arasindaki köprüdür. Iste bu köprünün ayaklarini saglamlastirmak için çalismalarimiz hiz kesmeden devam edecektir” dedi.

Dört gün boyunca devam eden kongreye dünyanin önde gelen gida, yeme ve içme sektörlerinin ilgisi yogundu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası