Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇOCUKLARIMIZIN % 12’ SI BODUR

Antalya’da devam eden VI.Uluslararasi Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde çarpici gerçekler ortaya çikti.

Kongre kapsami içerisinde düzenlenen basin toplantisina katilan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ögretim görevlilerinden Prof. Dr. Gülden Pekcan, ülkemizde yanlis beslenmeye bagli olarak her 100 çocuktan 12’sinin bodur yani yasina göre oldukça kisa kaldigini belirtti. Çocuklara dogru beslenme aliskanliklarinin ögretilmesi gerektiginin alti çizen Pekcan “Çocuklarimiza dogru beslenme aliskanliklari kazandirabilmek için devlet yetkililerine de görev düsüyor. Gelismis ülkelerde çocuklarin seyredecegi programlardan önce, sonra ve program sirasinda reklam uygulamasi yok. Ayrica çizgi film kahramanlari reklamlarda kullanilmiyor. Bu konuda ciddi yasaklar var, bunlar ülkemizde de uygulanmali” diye konustu.

IYOT EKSIKLIGI GERIZEKALILIGA NEDEN OLUR

Beslenmede dogru bilgiler edinilmezse ciddi problemlerin dogabilecegine de deginen Pekcan sadece iyot eksikliginin bile ciddi derecede gerizekâliliga neden olabilecegini söyledi. Pekcan, “Iyot eksikligi gerizekâliliga neden olabiliyor. Oysa ki çözümü çok kolay; dogru oranda iyotlu tuz tüketmek. Görüldügü üzere beslenmeye dair ufacik bir detay bile agir sonuçlar dogurabiliyor. Saglikli nesillerin yetistirilmesi için özellikle çocuk yaslardan baslayarak beslenme egitimlerinin verilmesi gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladi.

2-6 Nisan tarihleri arasinda Antalya, Lara’da yapilan kongrede, 8 panel, 7 uydu, 5 konferans, 3 sempozyum gerçeklestirildi. 900’ün üzerindeki katilimci sayisiyla da dikkat çeken kongre içerik ve bilimsel program bakimindan da oldukça zengindi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası