Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kanserli Çocuklar için “Aile Evi” Projesi

Kanserli Çocuklara Umut Vakfi, kanser tedavisi için Istanbul disindan gelen çocuklarin aileleri ile birlikte kalabilecegi “Aile Evi” projesini hayata geçirmeye hazirlaniyor. Proje kapsaminda çocuklara aile sicakligi ile birlikte poliklinik hizmetinin verilmesi de amaçlaniyor.

Istanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Çocuk Klinigi Hematoloji- Onkoloji Servisi’nde, çocuklari tedavi gören aileler ve doktorlarin bir araya gelmesiyle kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfi (KAÇUV) önemli bir projeye daha imza atiyor.

Tedavi için Istanbul disindan gelen hasta çocuklar ve ailelerinin tedavi süresince konaklayabilecekleri “Aile Evi” projesi hayata geçiriliyor. Aile Evi’nden kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri cüzi bir miktar karsiliginda yararlanabilecek. Kanser hastasi çocuklara poliklinik hizmetinin verilebilecegi Aile Evi’nde, kanser süphesi bulunan çocuklara da erken tani olanaginin saglanmasi amaçlaniyor.

Aile Evi projesi ile ilgili bir degerlendirme yapan Kanserli Çocuklara Umut Vakfi Baskani Prof. Dr. Inci YILDIZ “Sehir disindan çocuklarini tedavi için Istanbul’a getiren bir çok ailenin yasadigi zorluklara taniklik ediyoruz. Çocuklarinin tedavi sürecinde maddi ve manevi olarak sikintili günler geçiren ailelere bu proje ile yuva sicakligini yasatmayi ve bir nebze de olsa hayatlarini kolaylastirmayi hedefliyoruz” dedi.

Prof. Dr.Inci YILDIZ “Kanserli çocuklarimiza umut olmak ve projenin bir an önce hayata geçirilmesi amaciyla yardimseverlerin ve kurumlarin destegini bekliyoruz” dedi.

“Aile Evi” Kampanyasi hakkinda ayrintili bilgi ve sorulariniz için: www.kanserlicocuklaraumut.org Tel: (0212) 267 21 44
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası