Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DÜNYANIN EN GENIS KATILIMLI HASTA GÜVENLIGI KONGRESI TÜRKIYE’DE

Hasta Güvenligi Dernegi tarafindan Dünya Saglik Örgütü’nün destegiyle düzenlenen ve alaninda “Dünyanin en genis katilimli kongresi” olma niteligini tasiyan 2. Uluslararasi Hasta Güvenligi Kongresi 25-29 Mart tarihleri arasinda Antalya’da gerçeklestirilecek. Sistem kaynakli önlenebilir tibbi hatalarin azaltilmasina yönelik tüm dünyada yürütülen son çalismalarin paylasilacagi kongre, 70’i askin ülkeden 1200 katilimciya ev sahipligi yapacak.

“Önce Zarar Verme” ilkesinin saglik hizmet sunumunun ilk ve en önemli ilkelerinden biri olmasina karsin tibbi hatalarin boyutunun her geçen gün arttigina dikkat çeken Hasta Güvenligi Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Dr. Mustafa Bulun, “Saglik hizmetlerinde kalitenin temel belirleyicilerinin hasta güvenligi ve kanita dayali hizmet sunabilmek oldugu görüsü tüm dünyada kabul edilmektedir. Çesitli ülkelerde kurulmus olan vakif, dernek, enstitü vb çok sayida organizasyon bu konuda önemli bir çaba içindedir. Dernegimiz, bu gerçekle bu yilki ana konuyu “Hasta Güvenligi için Küresel Bilgi Paylasimi” olarak belirlemistir” dedi. Bulun, bu kongrede hedeflerinin hasta güvenligi alaninda en üst düzey bilgiye sahip olan organizasyon ve kisiler ile bu bilgiye ihtiyaci oldugu halde kaynaklari yetersiz oldugu için, bilgiye ulasamayanlari bir araya getirerek, küresel düzeyde bilgi ve tecrübe paylasiminin saglanmasi oldugunu belirtti.

Kisi degil, sistem öldürüyor

Tibbi hatalarin yüzde 98’inin kisiden degil, sistemeden kaynaklanan önlenebilir hatalar oldugunu vurgulayan Bulun, söyle konustu:

“Hasta güvenliginde insan degil, sistem öldürüyor. Cezalar, hatayi azaltmiyor, artiriyor. Hasta güvenligi yalnizca bir meslek grubuyla ve tek basina kurumlarla sinirli olmayip, saglik sistemi aktör ve paydaslarinin tamaminin, ortak akil ve ortaklasa yaklasimla çözebilecegi, insan davranislarinin ve kültürünün agir bastigi, ortak bir dil etrafinda bilgi paylasimindan baska çözüm yolu bulunmayan zorlu ve önemli bir alan. Türkiye için bir öneriler paketi hazirliyoruz ki bunlarin en önemli özellikleri kisitli bütçe ve insan kaynagi ile bu alanda çözüm yaratmalari. Bu kriterlerin nihai seklini kongrede verecegiz.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası