Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DÜNYANIN EN GENIS KATILIMLI HASTA GÜVENLIGI KONGRESI TÜRKIYE’DE

Hasta Güvenligi Dernegi tarafindan Dünya Saglik Örgütü’nün destegiyle düzenlenen ve alaninda “Dünyanin en genis katilimli kongresi” olma niteligini tasiyan 2. Uluslararasi Hasta Güvenligi Kongresi 25-29 Mart tarihleri arasinda Antalya’da gerçeklestirilecek. Sistem kaynakli önlenebilir tibbi hatalarin azaltilmasina yönelik tüm dünyada yürütülen son çalismalarin paylasilacagi kongre, 70’i askin ülkeden 1200 katilimciya ev sahipligi yapacak.

“Önce Zarar Verme” ilkesinin saglik hizmet sunumunun ilk ve en önemli ilkelerinden biri olmasina karsin tibbi hatalarin boyutunun her geçen gün arttigina dikkat çeken Hasta Güvenligi Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Dr. Mustafa Bulun, “Saglik hizmetlerinde kalitenin temel belirleyicilerinin hasta güvenligi ve kanita dayali hizmet sunabilmek oldugu görüsü tüm dünyada kabul edilmektedir. Çesitli ülkelerde kurulmus olan vakif, dernek, enstitü vb çok sayida organizasyon bu konuda önemli bir çaba içindedir. Dernegimiz, bu gerçekle bu yilki ana konuyu “Hasta Güvenligi için Küresel Bilgi Paylasimi” olarak belirlemistir” dedi. Bulun, bu kongrede hedeflerinin hasta güvenligi alaninda en üst düzey bilgiye sahip olan organizasyon ve kisiler ile bu bilgiye ihtiyaci oldugu halde kaynaklari yetersiz oldugu için, bilgiye ulasamayanlari bir araya getirerek, küresel düzeyde bilgi ve tecrübe paylasiminin saglanmasi oldugunu belirtti.

Kisi degil, sistem öldürüyor

Tibbi hatalarin yüzde 98’inin kisiden degil, sistemeden kaynaklanan önlenebilir hatalar oldugunu vurgulayan Bulun, söyle konustu:

“Hasta güvenliginde insan degil, sistem öldürüyor. Cezalar, hatayi azaltmiyor, artiriyor. Hasta güvenligi yalnizca bir meslek grubuyla ve tek basina kurumlarla sinirli olmayip, saglik sistemi aktör ve paydaslarinin tamaminin, ortak akil ve ortaklasa yaklasimla çözebilecegi, insan davranislarinin ve kültürünün agir bastigi, ortak bir dil etrafinda bilgi paylasimindan baska çözüm yolu bulunmayan zorlu ve önemli bir alan. Türkiye için bir öneriler paketi hazirliyoruz ki bunlarin en önemli özellikleri kisitli bütçe ve insan kaynagi ile bu alanda çözüm yaratmalari. Bu kriterlerin nihai seklini kongrede verecegiz.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası