Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CANLI KASLARLA CANLANIN!

Kadiköy Sifa Saglik Grubu uzman ekibi, kullanilmayan kaslarin bel ve boyun fitigina yakalanma riskini arttirdigini ve yasam kalitesini ciddi oranda düsürdügünü belirterek, bu konuda uyarida bulunuyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, iskeleti ayakta tutan kaslari güçlendirmenin ileride karsilasabilecek fiziksel rahatsizliklarin olusumuna büyük oranda engel oldugunu ve bu nedenle egzersizlerin özellikle menapoz dönemindeki kadinlar için çok önemli oldugunu belirtiyor.

Vücut kaslarinin gövde kaslari ve kol-bacak kaslari olarak ikiye ayrildigini söyleyen Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, nefes alip vermekten omurgayi dik tutmaya kadar vücut için hayati önem tasiyan tüm hareketlerin gövde kaslari tarafindan yapildiginin altini çiziyor.

Egzersiz yapilmamasindan dolayi gövde kaslarinin kullanilmamasi sonucu en çok karsilasilan hastaliklar bel ve boyun fitiklaridir diyen Fizyoterapist Nazli Tütüncü, kaslarin güçsüz olmasi nedeniyle kisilerin çok basit bir hareket sonucunda bile fitik olabileceklerini açikliyor.

Kaslarin zayifligi sonucu olusabilecek bir diger durumun ise agrilar oldugunu belirten Fizyoterapist Nazli Tütüncü; “Sirt, boyun ve bel kaslarinin zayifligi sonucu olusan gerginlik ve agrilar kisinin yasam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir”

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu; ‘Kullanilmayan kaslar zamanla eriyor, güçsüzlesiyor, islevini yitirmeye basliyor ve zamanla diger kaslara oranla daha çabuk hasar görüyor. Kaslar kullanildigi ve hareket ettigi sürece canli kaliyor. Örnek vermek gerekirse; haftalik bir yatak istirahati kas kütlesinde yaklasik yüzde 20’lik bir kayba neden oluyor’ yorumunda bulunuyor.

Kullanilmayan kaslarin yol açtigi sorunlari en aza indirmek için yapilmasi gereken tek seyin günlük egzersizler oldugunu açiklayan Fizyoterapist Nazli Tütüncü, kisilerin günde sadece 15 – 20 dakikalarini ayirarak daha saglikli ve saglam bir vücuda sahip olabileceklerini belirtiyor.

Saglikli olmak; sadece hasta olmamak degil; hayati saglik anlaminda maksimum kalitede yasamak ve yasamdan alinabilecek en fazla degeri almaktir seklinde konusan Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, genç yasli demeden saglik adina yapilacak hiçbir sey için geç kalinmayacagini ifade ediyor.

Ayrintili Bilgi: 0216 542 55 55
www.kadikoysifa.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası