Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CANLI KASLARLA CANLANIN!

Kadiköy Sifa Saglik Grubu uzman ekibi, kullanilmayan kaslarin bel ve boyun fitigina yakalanma riskini arttirdigini ve yasam kalitesini ciddi oranda düsürdügünü belirterek, bu konuda uyarida bulunuyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, iskeleti ayakta tutan kaslari güçlendirmenin ileride karsilasabilecek fiziksel rahatsizliklarin olusumuna büyük oranda engel oldugunu ve bu nedenle egzersizlerin özellikle menapoz dönemindeki kadinlar için çok önemli oldugunu belirtiyor.

Vücut kaslarinin gövde kaslari ve kol-bacak kaslari olarak ikiye ayrildigini söyleyen Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, nefes alip vermekten omurgayi dik tutmaya kadar vücut için hayati önem tasiyan tüm hareketlerin gövde kaslari tarafindan yapildiginin altini çiziyor.

Egzersiz yapilmamasindan dolayi gövde kaslarinin kullanilmamasi sonucu en çok karsilasilan hastaliklar bel ve boyun fitiklaridir diyen Fizyoterapist Nazli Tütüncü, kaslarin güçsüz olmasi nedeniyle kisilerin çok basit bir hareket sonucunda bile fitik olabileceklerini açikliyor.

Kaslarin zayifligi sonucu olusabilecek bir diger durumun ise agrilar oldugunu belirten Fizyoterapist Nazli Tütüncü; “Sirt, boyun ve bel kaslarinin zayifligi sonucu olusan gerginlik ve agrilar kisinin yasam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir”

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu; ‘Kullanilmayan kaslar zamanla eriyor, güçsüzlesiyor, islevini yitirmeye basliyor ve zamanla diger kaslara oranla daha çabuk hasar görüyor. Kaslar kullanildigi ve hareket ettigi sürece canli kaliyor. Örnek vermek gerekirse; haftalik bir yatak istirahati kas kütlesinde yaklasik yüzde 20’lik bir kayba neden oluyor’ yorumunda bulunuyor.

Kullanilmayan kaslarin yol açtigi sorunlari en aza indirmek için yapilmasi gereken tek seyin günlük egzersizler oldugunu açiklayan Fizyoterapist Nazli Tütüncü, kisilerin günde sadece 15 – 20 dakikalarini ayirarak daha saglikli ve saglam bir vücuda sahip olabileceklerini belirtiyor.

Saglikli olmak; sadece hasta olmamak degil; hayati saglik anlaminda maksimum kalitede yasamak ve yasamdan alinabilecek en fazla degeri almaktir seklinde konusan Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Fizyoterapist Nazli Tütüncüoglu, genç yasli demeden saglik adina yapilacak hiçbir sey için geç kalinmayacagini ifade ediyor.

Ayrintili Bilgi: 0216 542 55 55
www.kadikoysifa.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası