Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇOCUKLAR EGLENEREK SAGLIKLI BESLENMEYI ÖGRENIYOR

Kadiköy Sifa Saglik Grubu, Türkiye’de ilk kez, çocuklarin saglikli beslenmesine yönelik “Saglikli Beslenme Oyun Grubu” adi altinda yepyeni bir hizmet baslatiyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu, çocuklarin saglikli beslenme bilincini arttirmak için hayata geçirdigi Saglikli Beslenme Oyun Grubu projesi ile çocuklara erken yaslarda dogru beslenme aliskanligini farkli bir bakis açisi ile kazandirmayi hedefliyor.

Beslenme ve diyet uzmani, 5 – 12 yas grubu çocuklar için bes seans olarak tasarlanan Saglikli Beslenme Oyun Grubu’ kapsaminda, çocuklara interaktif oyunlarla dogru beslenme yöntemlerini ögretiyor. Çocuklarin kendi yasitlariyla bir saat boyunca bir araya geldigi projede, resim ve boyamalar, kes – yapistir tarzi el becerileri ile ilgili birçok uygulama bulunuyor.

Saglikli beslenme konusunu oyun esliginde ögrenip hayat boyu uygulayabilecekleri bir yasam tarzi haline getirebilmeleri amaçlanan bu programda, çocuklar yas gruplarina göre ayriliyor ve gruplar 5-6 kisiden olusuyor.

Saglikli Beslenme Oyun Grubu Projesi ile; Beslenme Piramidi’nin, bes ana yiyecek grubunun ögretilmesi, sebze, meyve ve süt ürünleri tüketiminin ve ögün çesitliliginin artirilmasi, seker, islem görmüs hazir gida ve fast food tüketiminin azaltilmasi, egzersiz ve aktif bir yasam tarzinin olusturulmasi hedefleniyor.

Her derste bir yiyecek grubunu ögrenmeleri planlanan programda çocuklarin; bu gruplar arasinda bulunan seçenekleri taniyip onlarin büyüme, gelisme ve ögrenmelerine ne gibi etkileri olabilecegini görmeleri ve dogru tercihleri kendilerinin yapmalari saglaniyor.

Çocuklarda, yetiskinlerin uyguladigi tarzda diyetlerin bu yas gruplarinda etkili olmadigini belirten Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Beslenme ve Diyet Uzmani Seda Bahtiyar Tatay söyle açikliyor;“ Herhangi bir saglik sorunu olmayan ama kilo sorunu olan çocuklari bir ”diyet listesi” ile zayiflatmaya çalisilmamalidir. Çocuklara dogru seçenekler ögretilerek büyüme süreci içerisinde aktif bir yasam tarzi sunulmali ve bu kilolardan kurtulmalari saglanmalidir.”

Çocukluk ve ergenlik dönemini kilolu geçiren kisilerin, yetiskinlik döneminde bu kilolardan kurtulmakta güçlük çektigini belirten Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Beslenme ve Diyet Uzmani Seda Bahtiyar Tatay, bu yaslarda kazanilan yag hücrelerinin hayat boyu kaybolmadiginin, sadece kilo alip verme ile bu hücrelerin büyüyüp küçüldügünün altini çiziyor.

Çocuklarin her konuda oldugu gibi kendi sagliklarini ileri derecede etkileyecek saglikli beslenme konusunda da egitilmeleri gerektigini ifade eden Seda Bahtiyar Tatay, ailelerin bu konuda bilinçli olmalari gerektigini belirtiyor.

Ayrintili Bilgi Için: 0216 542 55 55

www.kadikoysifa.com

www.kaliteliyasam.org


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası