Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


2008'de Osteoporoz alaninda düzenlenen Roche Tip Arastirma Ödülleri için basvurular basladi

Türkiye’de 50.yilini kutlayan Roche, 1992 yilindan bu yana düzenledigi Tip Arastirma Ödülü’nü bu yil ‘Osteoporoz’ dalinda verecek. Saglik alaninda yüksek kaliteli ve öncü çalismalara imza atan ve destek olan Roche,Tip Arastima Ödülü’nü, Türkiye’de hekimlerin temel ve klinik uygulamali tip alanlarinda yapacagi yüksek ve özgün nitelikteki bilimsel arastirmalari özendirmek amaciyla düzenliyor.

Yarismaya katilan arastirmalar, baskanligini Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Ismail Hakki Ayhan’in yapacagi bir jüri tarafindan degerlendirilecek. Jüride ayrica Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Atif Akdas, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Iç Hastaliklari Anabilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Akova, Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Romatoloji Bilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Haner Direskeneli, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Onkoloji Enstitüsü ögretim üyelerinden Prof. Dr. Emin Kansu, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ögretim üyelerinden Prof Dr. Tayfun Özçelik, Istanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsü ögretim üyelerinden Prof. Dr. Vedat Sansoy yer alacak.

Roche Tip Arastirma Ödülü yarismasinda birinci olan arastirma 15.000 YTL, ikinci olan arastirma 10.000 YTL, üçüncü olan arastirma ise 7.500 YTL ile ödüllendirilecek.

Basvuru kosullari

• Ödül için eserlerini sunacak olan kisilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmasi gereklidir.

• Tüzel kisiler ödüle aday olamazlar.

• Adaylar ödüle eserleri ile dogrudan basvurabilecekleri gibi ilgili kuruluslar da eser sahibinin kabulü halinde eseri aday gösterebilirler.

• Birden fazla kisi tarafindan gerçeklestirilen ortak arastirmalar ile ödüle basvurulabilir. Bu durumda, arastirmayi gerçeklestirenler ortak aday sayilirlar. Bu eserin ödül kazanmasi durumunda ödül tutari arastirmayi gerçeklestirenler arasinda esit olarak paylastirilir.

• Ulusal veya uluslararasi yarismalar veya ödüllere basvurmus ve belirli bir ödüle deger bulunmus olan arastirmalar aday gösterilemez. Adaylar basvurduklari arastirma ile baska bir ödüle basvurmadiklarini veya ödül almadiklarini beyan etmek zorundadirlar. Aksine durum tespitinde ödül geçersiz sayilir. Kongre poster ve bildiri ödülleri ile TÜBITAK ve uzmanlik derneklerinin dis yayinlari desteklemek için yarismasiz olarak verdigi ödüller bu degerlendirmenin disindadir.

• Basvuruya dayanak olan arastirmanin önemli bir bölümünün yurt içinde yapilmis olmasi gereklidir.

• Aday gösterilecek eserler son 3 yil içinde SCI kapsamindaki dergilerden birinde (SCI-Expanded hariç) yayinlanmis olmalidir.

Adaylarin, eserleri ve basvuru formuna ekli olarak akademik ve profesyonel kimliklerini belirten özgeçmislerini, yayin listelerini, yayinlarina yapilan atiflarla ilgili notlari da son basvuru tarihi olan 1 Nisan 2008’e kadar kadar Roche Ödül Yönetimi’ne iletmeleri gerekmektedir.

Basvuru formu’na www.roche.com.tr adresinden ulasilabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası