Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


2008'de Osteoporoz alaninda düzenlenen Roche Tip Arastirma Ödülleri için basvurular basladi

Türkiye’de 50.yilini kutlayan Roche, 1992 yilindan bu yana düzenledigi Tip Arastirma Ödülü’nü bu yil ‘Osteoporoz’ dalinda verecek. Saglik alaninda yüksek kaliteli ve öncü çalismalara imza atan ve destek olan Roche,Tip Arastima Ödülü’nü, Türkiye’de hekimlerin temel ve klinik uygulamali tip alanlarinda yapacagi yüksek ve özgün nitelikteki bilimsel arastirmalari özendirmek amaciyla düzenliyor.

Yarismaya katilan arastirmalar, baskanligini Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Ismail Hakki Ayhan’in yapacagi bir jüri tarafindan degerlendirilecek. Jüride ayrica Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Atif Akdas, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Iç Hastaliklari Anabilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Akova, Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Romatoloji Bilim Dali ögretim üyelerinden Prof. Dr. Haner Direskeneli, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Onkoloji Enstitüsü ögretim üyelerinden Prof. Dr. Emin Kansu, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ögretim üyelerinden Prof Dr. Tayfun Özçelik, Istanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsü ögretim üyelerinden Prof. Dr. Vedat Sansoy yer alacak.

Roche Tip Arastirma Ödülü yarismasinda birinci olan arastirma 15.000 YTL, ikinci olan arastirma 10.000 YTL, üçüncü olan arastirma ise 7.500 YTL ile ödüllendirilecek.

Basvuru kosullari

• Ödül için eserlerini sunacak olan kisilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmasi gereklidir.

• Tüzel kisiler ödüle aday olamazlar.

• Adaylar ödüle eserleri ile dogrudan basvurabilecekleri gibi ilgili kuruluslar da eser sahibinin kabulü halinde eseri aday gösterebilirler.

• Birden fazla kisi tarafindan gerçeklestirilen ortak arastirmalar ile ödüle basvurulabilir. Bu durumda, arastirmayi gerçeklestirenler ortak aday sayilirlar. Bu eserin ödül kazanmasi durumunda ödül tutari arastirmayi gerçeklestirenler arasinda esit olarak paylastirilir.

• Ulusal veya uluslararasi yarismalar veya ödüllere basvurmus ve belirli bir ödüle deger bulunmus olan arastirmalar aday gösterilemez. Adaylar basvurduklari arastirma ile baska bir ödüle basvurmadiklarini veya ödül almadiklarini beyan etmek zorundadirlar. Aksine durum tespitinde ödül geçersiz sayilir. Kongre poster ve bildiri ödülleri ile TÜBITAK ve uzmanlik derneklerinin dis yayinlari desteklemek için yarismasiz olarak verdigi ödüller bu degerlendirmenin disindadir.

• Basvuruya dayanak olan arastirmanin önemli bir bölümünün yurt içinde yapilmis olmasi gereklidir.

• Aday gösterilecek eserler son 3 yil içinde SCI kapsamindaki dergilerden birinde (SCI-Expanded hariç) yayinlanmis olmalidir.

Adaylarin, eserleri ve basvuru formuna ekli olarak akademik ve profesyonel kimliklerini belirten özgeçmislerini, yayin listelerini, yayinlarina yapilan atiflarla ilgili notlari da son basvuru tarihi olan 1 Nisan 2008’e kadar kadar Roche Ödül Yönetimi’ne iletmeleri gerekmektedir.

Basvuru formu’na www.roche.com.tr adresinden ulasilabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası