Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DÜNYA HASTA GÜVENLIGINI TÜRKIYE’DE KONUSACAK

Hasta Güvenligi Dernegi tarafindan düzenlenen ve alaninda dünya çapinda en genis uluslararasi katilimli kongre olma özelligini tasiyan 2. Uluslararasi Hasta Güvenligi Kongresi 25-29 Mart 2008 tarihleri arasinda Antalya WOW Kremlin ve Topkapi Palace Otellerinde yapilacaktir.

Kongre, dünyanin en saygin kuruluslarinin destegiyle düzenlenen , en az 100 ülkeden , 1500 kisinin katilimiyla, konusunda uluslararasi platformda otorite olarak kabul edilen 100’e yakin yabanci konusmacilariyla simdiye kadar yapilan en büyük uluslararasi organizasyondur. Ayni anda 2 otelde 4 ana salonda düzenlenecek olan organizasyonda Kongre öncesi kurslar ve hasta güvenligi konusunda çözümler içeren özel oturumlar düzenlenecektir.

Bu yil ikincisi düzenlenmekte olan Hasta Güvenligi Kongresinde tema "Hasta Güvenligi için

Küresel Bilgi Paylasimi" olarak belirlenmistir. Bu platformda, hasta güvenligi alaninda en üst düzey bilgiye sahip olan organizasyon ve kisiler ile bu bilgiye ihtiyaci oldugu halde kaynaklari yetersiz oldugu için, bilgiye ulasamayanlari bir araya getirerek, küresel düzeyde bilgi ve tecrübe paylasiminin saglanmasi hedeflenmekte ve bu amaçla kongreye katilimda, özellikle gelismekte olan ülke katilimcilari için burs ve indirim gibi çesitli imkanlar saglanmaktadir.

Organizasyon, WAPS ( Dünya Saglik Örgütü - Hasta Güvenligi Birligi), JCI (Joint Commision International),GS1,IHF(Uluslararasi Hastaneler Federasyonu), HTAi, AvMA , p4ps, NASS, IRAHTA, Ukrayna ve Polonya Hasta Güvenligi Dernekleri gibi Dünyanin önde gelen uluslararasi saglik kuruluslarinin yani sira TC Saglik Bakanligi, Türk Kizilayi , Kanita Dayali Tip Dernegi, Türk Inovasyon Dernegi, Türk Havacilik Tibbi Dernegi ve Tip Hukuku Dernegi gibi de çok sayida ulusal kurulus tarafindan da desteklenmektedir.

Kongreye, Andrew Dillan (NICE Baskani), Mary Herald (JCI Sonraki Dönem Baskani), Michel van der Hijden (GS1, Saglik Hizmetleri Baskani), Helen Hughes (WHO, Hasta Güvenligi Londra Ofisi Baskani), Ibrahim A. Al-Abdulhadi (IHF-Uluslararasi Hastaneler Federasyonu Baskani) Laura Sampietro-Colom (HTAi Baskan Yardimcisi) yanisira konusunda uzman 100’den fazla uluslararasi konusmaci katilmaktadir. Kongre, 100’den fazla ülkeden katilimciya ev sahipligi yapacaktir.

Resmi dili Ingilizce olan ve Rusça ve Türkçe dillerinde simultane tercüme yapilacak olan Kongrede ele alinacak olan temel basliklar;

Hasta güvenligi ve ekip çalismasi
Hasta güvenligi ve kanita dayali tip
Kalite gelistirme teknikleri, kalite ölçüm ve degerlendirmesi
Olusmus hata ve hata ihtimallerinin raporlanmasi
Dünyanin farkli yerlerindeki hasta güvenligi organizasyonlari
Hasta güvenligi kampanyalari ve ülke örnekleriÜ
Hasta güvenligi’nde medyanin rolü
Hasta güvenligi’ne tüketici katkisi (Hasta güvenligi ve Hastalar)
Tibbi hatanin ifadesi ve özrün rolü
Hasta güvenligi’nde arastirmanin rolü hasta güvenligi’nde sistem ve alt yapi güçlükleri
Bilgi teknolojisi ve Inovasyon
Ilaç ve Tibbi cihaz güvenligi
Kan güvenligi

Tüm katilimcilar ve konusmacilar için çok verimli bir bilgi paylasim ortami saglayacak olan 2. Uluslararasi Hasta Güvenligi Kongresine Son Gönderi Bildirim tarihi 10 Ocak 2008 olarak belirlenmistir. Kongre hakkinda daha detayli bilgi www.hastaguvenligikongresi.net adresinden edinilebilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası