Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


PENTI VE FLORENCE NIGHTINGALE ILE SAGLIKLI BIR HAYATA DOGRU

Penti; ambalajlarindaki ara kartonlarla saglik dagitiyor.

Türkiye çorap sektörünün lider markasi Ögretmen Çorap/Penti ve özel hastanecilik sektörünün öncülerinden Group Florence Nightingale Hastaneleri yeni bir sosyal sorumluluk çalismasina imza atti. “Penti ve Florence Nightingale ile saglikli bir hayata dogru” sloganiyla yola çikan Penti ve Group Florence Nightingale Hastaneleri bir protokol imzalayarak, birçok kadinimizi erken tani ve erken tedavi imkanina kavusturuyor.

Penti ambalajlarinda bulunan ara kartonlarda; meme kanseri, rahim agzi kanseri gibi kadin hastaliklari ile ilgili konularda erken teshis imkani saglayan bilgiler yer aliyor. Group Florence Nightingale Hastaneleri’ne bu kartonla basvurarak hizmet alanlar her türlü muayene ve tedavilerinde özel avantajlar saglayan bir VIP kartina sahip oluyor.

Ürün ve üretim alaninda gösterdigi titizligi, imzaladigi protokolle yasam kalitesine de tasiyan Penti ve saglik sektöründe 20 yila varan tecrübesi ile Group Florence Nightingale Hastaneleri, bu sosyal sorumluluk projesinin uzun soluklu olmasini hedefliyor.

Avrupa’nin 10 en büyük üreticisinden biri olan Penti Genel Koordinatörü Ercan Öztürk, her yil 25 milyon kadinin Penti çorabi giydigini vurgulayarak konusmasina söyle devam etti:

“ Kadinin özgürlesmesi, kendini ifade etmesi, is ve sosyal hayata katilmasinda çorap önemli yer tutar. Türk kadinina dünya standartlarinda modaya-trendlere uygun ürünler sunmak sorumlulugumuzdur. Ama sorumlulugumuzu bundan ibaret görmüyoruz. Penti’yi Penti yapan toplumumuza karsi genel sorumluluklarimiz oldugu inancindayiz. Bugün burada tanitmaya çalistigimiz projemiz de bu bilincin sonucudur” dedi.

Group Florence Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op. Dr. Mücahit Atmanoglu, konusmasinda “erken tani, erken teshis”in önemini anlatarak sözlerine söyle tamamladi:

“ Bir saglik kurumunun görevi yalnizca hastaligi teshis ve tedavi etmek degildir; halki aydinlatma, bilinçlendirme ve sagliklarini nasil kullanacaklarina dair bilgilendirme ve yönlendirme de baslica görevlerinden biridir. Penti Çoraplari ile yürüttügümüz bu proje, bir saglik grubu ile bir sosyal grubun halki bilinçlendirme ve yönlendirme projesidir.”

Nil Karaibrahimgil’den Sagliga Destek

Penti’nin bu yilki reklam yüzü Nil Karaibrahimgil de basin toplantisina katilarak Penti ve Group Florence Nightingale Hastaneleri isbirligiyle yürütülen projeye destek verdi. “Desenlerim Penti’den” diyen Nil Karaibrahimgil de her yas grubundan kadinlara “erken tani, erken tedavi” konusunda çagrida bulunarak sözlerine söyle devam etti:

“Penti reklam kampanyalarinda ruhumuzun desen desen oldugunu söylüyorum. Her kadin güne yeni bir desenle baslayabilir, ama her desenle uyusabilmek , her deseni giyebilmek için önce saglikli olmalidir. Içimizin rahat ve huzurlu olabilmesi için sagligimizin yerinde olmasi gerekir. Bugün bir çok insanin erken teshis nedeniyle hayatina yeniden kavustugunu biliyorum. Bu nedenle Penti ve Florence Nightingale Hastanelerinin birlikte yürüttügü bu proje beni çok sevindirdi. Saglikla birlikte ruhumuzun desen desen olmasini diliyor, bütün kadinlar adina her iki kurulusa da tesekkür ediyorum.”

Kadin sagligina yönelik Penti ve Group Florence Nightingale hastaneleri isbirligince yürütülen proje halki bilinçlendirici seminerler ve toplantilarla destelenecek, Florence Nightingale hekim ve uzmanlarinin yardimiyla Penti web sitesinde her ay kadin sagligina yönelik, bilinçlendirici ve aydinlatici saglik yazilarina yer verilecektir.

22 Kasim tarihinde düzenlenen bir toplanti ile basina duyurulan çalismaya, Group Florence Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op. Dr. Mücahit Atmanoglu, Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi hekimleri Op.Dr. Aykan Özçelik (Jinekoloji), Op.Dr Murat Atay (Meme Cerrahisi), Penti Genel Koordinatörü Ercan Öztürk katildi.

Penti ara kartonuyla Group Florence Nightingale Hastanelerine basvurabilir ya da 0 212 444 0 436 numarali Çagri Merkezi’nden bilgi ve randevu alabilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası