Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


PENTI VE FLORENCE NIGHTINGALE ILE SAGLIKLI BIR HAYATA DOGRU

Penti; ambalajlarindaki ara kartonlarla saglik dagitiyor.

Türkiye çorap sektörünün lider markasi Ögretmen Çorap/Penti ve özel hastanecilik sektörünün öncülerinden Group Florence Nightingale Hastaneleri yeni bir sosyal sorumluluk çalismasina imza atti. “Penti ve Florence Nightingale ile saglikli bir hayata dogru” sloganiyla yola çikan Penti ve Group Florence Nightingale Hastaneleri bir protokol imzalayarak, birçok kadinimizi erken tani ve erken tedavi imkanina kavusturuyor.

Penti ambalajlarinda bulunan ara kartonlarda; meme kanseri, rahim agzi kanseri gibi kadin hastaliklari ile ilgili konularda erken teshis imkani saglayan bilgiler yer aliyor. Group Florence Nightingale Hastaneleri’ne bu kartonla basvurarak hizmet alanlar her türlü muayene ve tedavilerinde özel avantajlar saglayan bir VIP kartina sahip oluyor.

Ürün ve üretim alaninda gösterdigi titizligi, imzaladigi protokolle yasam kalitesine de tasiyan Penti ve saglik sektöründe 20 yila varan tecrübesi ile Group Florence Nightingale Hastaneleri, bu sosyal sorumluluk projesinin uzun soluklu olmasini hedefliyor.

Avrupa’nin 10 en büyük üreticisinden biri olan Penti Genel Koordinatörü Ercan Öztürk, her yil 25 milyon kadinin Penti çorabi giydigini vurgulayarak konusmasina söyle devam etti:

“ Kadinin özgürlesmesi, kendini ifade etmesi, is ve sosyal hayata katilmasinda çorap önemli yer tutar. Türk kadinina dünya standartlarinda modaya-trendlere uygun ürünler sunmak sorumlulugumuzdur. Ama sorumlulugumuzu bundan ibaret görmüyoruz. Penti’yi Penti yapan toplumumuza karsi genel sorumluluklarimiz oldugu inancindayiz. Bugün burada tanitmaya çalistigimiz projemiz de bu bilincin sonucudur” dedi.

Group Florence Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op. Dr. Mücahit Atmanoglu, konusmasinda “erken tani, erken teshis”in önemini anlatarak sözlerine söyle tamamladi:

“ Bir saglik kurumunun görevi yalnizca hastaligi teshis ve tedavi etmek degildir; halki aydinlatma, bilinçlendirme ve sagliklarini nasil kullanacaklarina dair bilgilendirme ve yönlendirme de baslica görevlerinden biridir. Penti Çoraplari ile yürüttügümüz bu proje, bir saglik grubu ile bir sosyal grubun halki bilinçlendirme ve yönlendirme projesidir.”

Nil Karaibrahimgil’den Sagliga Destek

Penti’nin bu yilki reklam yüzü Nil Karaibrahimgil de basin toplantisina katilarak Penti ve Group Florence Nightingale Hastaneleri isbirligiyle yürütülen projeye destek verdi. “Desenlerim Penti’den” diyen Nil Karaibrahimgil de her yas grubundan kadinlara “erken tani, erken tedavi” konusunda çagrida bulunarak sözlerine söyle devam etti:

“Penti reklam kampanyalarinda ruhumuzun desen desen oldugunu söylüyorum. Her kadin güne yeni bir desenle baslayabilir, ama her desenle uyusabilmek , her deseni giyebilmek için önce saglikli olmalidir. Içimizin rahat ve huzurlu olabilmesi için sagligimizin yerinde olmasi gerekir. Bugün bir çok insanin erken teshis nedeniyle hayatina yeniden kavustugunu biliyorum. Bu nedenle Penti ve Florence Nightingale Hastanelerinin birlikte yürüttügü bu proje beni çok sevindirdi. Saglikla birlikte ruhumuzun desen desen olmasini diliyor, bütün kadinlar adina her iki kurulusa da tesekkür ediyorum.”

Kadin sagligina yönelik Penti ve Group Florence Nightingale hastaneleri isbirligince yürütülen proje halki bilinçlendirici seminerler ve toplantilarla destelenecek, Florence Nightingale hekim ve uzmanlarinin yardimiyla Penti web sitesinde her ay kadin sagligina yönelik, bilinçlendirici ve aydinlatici saglik yazilarina yer verilecektir.

22 Kasim tarihinde düzenlenen bir toplanti ile basina duyurulan çalismaya, Group Florence Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op. Dr. Mücahit Atmanoglu, Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi hekimleri Op.Dr. Aykan Özçelik (Jinekoloji), Op.Dr Murat Atay (Meme Cerrahisi), Penti Genel Koordinatörü Ercan Öztürk katildi.

Penti ara kartonuyla Group Florence Nightingale Hastanelerine basvurabilir ya da 0 212 444 0 436 numarali Çagri Merkezi’nden bilgi ve randevu alabilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası