Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bayer’in Trasylol® Ürünü Piyasadan Geri Çekiliyor

Istanbul, 08 Kasim 2007, Bayer Türk Kimya San. Ltd. Sti., bugün 08.11.2007 tarihi itibariyla Kanada BART (BART çalismasi yüksek riskli kardiyak operasyon hastalari üzerinde yapilan bagimsiz, randomize ve kontrollü bir çalismadir.) çalismasindan elde edilen nihai sonuçlar alinana ve degerlendirilene dek, T.C. Saglik Bakanligi ve dünya genelinde Ana Firma tarafindan alinan karar uyarinca Trasylol® (aprotinin enjeksiyon) isimli preparatin ülkemizdeki pazarlama ve satisini, geçici olarak askiya almis ve ürünü geri çekmeye baslamistir.

Pazarlama ve satisin askiya alinmasi ve ürünün geri çekilmesi ile ilgili bilgiler doktorlara, saglik sektöründe faaliyet gösteren kuruluslara, hastane ve eczacilara iletilmektedir.

Global bir karar

Ana Firma, Almanya Federal Ilaç ve Tibbi Cihaz Enstitüsü’ne (BfArM), ABD Gida ve Ilaç Idaresi’ne (FDA), Kanada Saglik Otoritesi’ne ve diger saglik otoritelerine danistiktan sonra, Trasylol®’ün (aprotinin enjeksiyon) dünya çapindaki pazarlanmasinin Kanada BART çalismasindan elde edilen nihai sonuçlar derlenene, alinana ve degerlendirilene dek geçici olarak askiya alindigini açiklamistir.

Alman BfArM kurumunun talimati ve FDA, Kanada Saglik Otoritesi ve diger düzenleyici kurumlarin, nihai BART verileri elde edilene dek Trasylol®'ün pazarlanmasinin ilgili ülkelerde askiya alinmasina yönelik isteklerini dikkate alarak bu global adimin atilmasi yolu seçilmistir.

Tüm BART verileri elde edildikten sonra Bayer, bu verilerin Trasylol® için pozitif yarar-risk analizi üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmayacagini belirlemek için saglik otoriteleri ile birlikte çalisacaktir. Bunun sonucunda Trasylol® ün satis ve pazarlamasinin geçici olarak askiya alinmasina yönelik karar yeniden gözden geçirilecektir.

Özetle, nihai bilgi BART arastirmacilarindan elde edildikten, Bayer ve global saglik otoriteleri tarafindan detayli bir degerlendirme yapildiktan sonra sirket bu bilginin analizi ile ilgili olarak atilacak diger adimlar konusunda kamuoyunu bilgilendirecektir.

Konu ile ilgili bilgiler www.bayer.com.tr, www.trasylol.com, www.pharma.bayer.com,www.bayerscheringpharma.de/trasyslol/en, www.bayerhealthcare.com/trasylol/en adreslerindeki Bayer internet sitelerinden elde edilebilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası