Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bayer’in Trasylol® Ürünü Piyasadan Geri Çekiliyor

Istanbul, 08 Kasim 2007, Bayer Türk Kimya San. Ltd. Sti., bugün 08.11.2007 tarihi itibariyla Kanada BART (BART çalismasi yüksek riskli kardiyak operasyon hastalari üzerinde yapilan bagimsiz, randomize ve kontrollü bir çalismadir.) çalismasindan elde edilen nihai sonuçlar alinana ve degerlendirilene dek, T.C. Saglik Bakanligi ve dünya genelinde Ana Firma tarafindan alinan karar uyarinca Trasylol® (aprotinin enjeksiyon) isimli preparatin ülkemizdeki pazarlama ve satisini, geçici olarak askiya almis ve ürünü geri çekmeye baslamistir.

Pazarlama ve satisin askiya alinmasi ve ürünün geri çekilmesi ile ilgili bilgiler doktorlara, saglik sektöründe faaliyet gösteren kuruluslara, hastane ve eczacilara iletilmektedir.

Global bir karar

Ana Firma, Almanya Federal Ilaç ve Tibbi Cihaz Enstitüsü’ne (BfArM), ABD Gida ve Ilaç Idaresi’ne (FDA), Kanada Saglik Otoritesi’ne ve diger saglik otoritelerine danistiktan sonra, Trasylol®’ün (aprotinin enjeksiyon) dünya çapindaki pazarlanmasinin Kanada BART çalismasindan elde edilen nihai sonuçlar derlenene, alinana ve degerlendirilene dek geçici olarak askiya alindigini açiklamistir.

Alman BfArM kurumunun talimati ve FDA, Kanada Saglik Otoritesi ve diger düzenleyici kurumlarin, nihai BART verileri elde edilene dek Trasylol®'ün pazarlanmasinin ilgili ülkelerde askiya alinmasina yönelik isteklerini dikkate alarak bu global adimin atilmasi yolu seçilmistir.

Tüm BART verileri elde edildikten sonra Bayer, bu verilerin Trasylol® için pozitif yarar-risk analizi üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmayacagini belirlemek için saglik otoriteleri ile birlikte çalisacaktir. Bunun sonucunda Trasylol® ün satis ve pazarlamasinin geçici olarak askiya alinmasina yönelik karar yeniden gözden geçirilecektir.

Özetle, nihai bilgi BART arastirmacilarindan elde edildikten, Bayer ve global saglik otoriteleri tarafindan detayli bir degerlendirme yapildiktan sonra sirket bu bilginin analizi ile ilgili olarak atilacak diger adimlar konusunda kamuoyunu bilgilendirecektir.

Konu ile ilgili bilgiler www.bayer.com.tr, www.trasylol.com, www.pharma.bayer.com,www.bayerscheringpharma.de/trasyslol/en, www.bayerhealthcare.com/trasylol/en adreslerindeki Bayer internet sitelerinden elde edilebilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası