Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu bilinçlendirme söylesisi Istanbul’da gerçeklesti.

Söylesiye katilan Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr. Tezer Kutluk; “Her 8 kadindan biri meme kanserine yakalaniyor ama iyilesme sanslari yüzde 90. Bu bir zaferdir. Ancak basariya ulasmak için erken teshis çok önemli” dedi.

Türk kadinlarini meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amaci ile hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk çalismalarindan biri olan “Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu halka açik bilinçlendirme söylesisi Besiktas Belediyesi isbirligiyle Levent Kültür Merkezi’nde gerçeklestirdi.

“Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söyleside, Avon’la Sagliga Yolculuk Gönüllü Elçileri’nden Güler Kazmaci ve Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu’ndan Prof. Dr. Tezer Kutluk katilimcilara, konuyla ilgili görüs ve önerilerini aktardi.

Söyleside bir konusma yapan Avon’un Halkla Iliskiler ve Pazarlama Iletisimi Sorumlusu Melis Atabek, Avon olarak 3 yildir devam ettirdikleri Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi kapsaminda bugüne dek 13 ilde 4.000’in üzerinde kadina ücretsiz mamografi taramasi yaptirip, gereken durumlarda ek teshislerini karsiladiklarini ve Türkiye’nin çesitli illerinde düzenledikleri bilinçlendirme söylesileri ile meme kanseri konusunda kadinlarin farkindaligini arttirmaya destek olduklarini belirtti.

Türkiye’de Agustos ayinda ilk defa hizmete giren Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti ile ilgili de bilgi veren Atabek, Yurtdisinda pek çok örnegi bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un destegiyle açilan Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti’nin, Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu ile birlikte yürütüldügünü belirterek, hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasinda 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon hattini arayan kadinlarin, uzman hemsirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularinin yanitlarini alabildiklerini ve meme kanseri ile ilgili gerekli dokümanlara rahatlikla ulasabildiklerini sözlerine ekledi.

Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr Tezer Kutluk yaptigi konusmada, kendi kendine meme muayenesi mamografi ve hekim muayenesi gibi yöntemlerle erken teshisin mümkün oldugunu belitti. Her 8 kadindan birinin meme kanserine yakalandigini belirten Kutluk, “Meme kanserine yakalanmak hayatin sonu degil. Meme kanserinden iyilesme sansi yüzde 90. Yani, 10 meme kanseri hastasindan 9’unu kurtarabiliyoruz. Bu bir zafer. Ama basarinin ve zaferin bir sarti var. Dogru zamanda, dogru yerde, dogru tedaviyi düzenli olarak almak.” diyor.

Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi’nin Gönüllü Elçilerinden Posta Gazetesi Köse Yazari Güler Kazmaci ise Türk kadinlarinin meme sagligindan çok meme estetigiyle ilgilendiklerini belirterek kadinlarin sagliklarini ihmal etmemeleri gerektigini belirtti ve meme kanserine yönelik bilinçlendirme çalismalari nedeniyle Avon’a tesekkür etti.

Halka açik söylesiye katilacak kadinlar, meme kanseri ile ilgili bilgilenirken, ayni zamanda ücretsiz mamografi taramasi hakki da kazandilar.

Kadinlarin kadinlar için çalistigi sirket olan Avon, düzenledigi “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söylesilerle, kadinlari meme kanseri, erken teshisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası