Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu bilinçlendirme söylesisi Istanbul’da gerçeklesti.

Söylesiye katilan Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr. Tezer Kutluk; “Her 8 kadindan biri meme kanserine yakalaniyor ama iyilesme sanslari yüzde 90. Bu bir zaferdir. Ancak basariya ulasmak için erken teshis çok önemli” dedi.

Türk kadinlarini meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amaci ile hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk çalismalarindan biri olan “Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu halka açik bilinçlendirme söylesisi Besiktas Belediyesi isbirligiyle Levent Kültür Merkezi’nde gerçeklestirdi.

“Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söyleside, Avon’la Sagliga Yolculuk Gönüllü Elçileri’nden Güler Kazmaci ve Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu’ndan Prof. Dr. Tezer Kutluk katilimcilara, konuyla ilgili görüs ve önerilerini aktardi.

Söyleside bir konusma yapan Avon’un Halkla Iliskiler ve Pazarlama Iletisimi Sorumlusu Melis Atabek, Avon olarak 3 yildir devam ettirdikleri Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi kapsaminda bugüne dek 13 ilde 4.000’in üzerinde kadina ücretsiz mamografi taramasi yaptirip, gereken durumlarda ek teshislerini karsiladiklarini ve Türkiye’nin çesitli illerinde düzenledikleri bilinçlendirme söylesileri ile meme kanseri konusunda kadinlarin farkindaligini arttirmaya destek olduklarini belirtti.

Türkiye’de Agustos ayinda ilk defa hizmete giren Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti ile ilgili de bilgi veren Atabek, Yurtdisinda pek çok örnegi bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un destegiyle açilan Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti’nin, Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu ile birlikte yürütüldügünü belirterek, hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasinda 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon hattini arayan kadinlarin, uzman hemsirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularinin yanitlarini alabildiklerini ve meme kanseri ile ilgili gerekli dokümanlara rahatlikla ulasabildiklerini sözlerine ekledi.

Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr Tezer Kutluk yaptigi konusmada, kendi kendine meme muayenesi mamografi ve hekim muayenesi gibi yöntemlerle erken teshisin mümkün oldugunu belitti. Her 8 kadindan birinin meme kanserine yakalandigini belirten Kutluk, “Meme kanserine yakalanmak hayatin sonu degil. Meme kanserinden iyilesme sansi yüzde 90. Yani, 10 meme kanseri hastasindan 9’unu kurtarabiliyoruz. Bu bir zafer. Ama basarinin ve zaferin bir sarti var. Dogru zamanda, dogru yerde, dogru tedaviyi düzenli olarak almak.” diyor.

Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi’nin Gönüllü Elçilerinden Posta Gazetesi Köse Yazari Güler Kazmaci ise Türk kadinlarinin meme sagligindan çok meme estetigiyle ilgilendiklerini belirterek kadinlarin sagliklarini ihmal etmemeleri gerektigini belirtti ve meme kanserine yönelik bilinçlendirme çalismalari nedeniyle Avon’a tesekkür etti.

Halka açik söylesiye katilacak kadinlar, meme kanseri ile ilgili bilgilenirken, ayni zamanda ücretsiz mamografi taramasi hakki da kazandilar.

Kadinlarin kadinlar için çalistigi sirket olan Avon, düzenledigi “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söylesilerle, kadinlari meme kanseri, erken teshisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası