Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu bilinçlendirme söylesisi Istanbul’da gerçeklesti.

Söylesiye katilan Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr. Tezer Kutluk; “Her 8 kadindan biri meme kanserine yakalaniyor ama iyilesme sanslari yüzde 90. Bu bir zaferdir. Ancak basariya ulasmak için erken teshis çok önemli” dedi.

Türk kadinlarini meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amaci ile hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk çalismalarindan biri olan “Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsamindaki “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu halka açik bilinçlendirme söylesisi Besiktas Belediyesi isbirligiyle Levent Kültür Merkezi’nde gerçeklestirdi.

“Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söyleside, Avon’la Sagliga Yolculuk Gönüllü Elçileri’nden Güler Kazmaci ve Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu’ndan Prof. Dr. Tezer Kutluk katilimcilara, konuyla ilgili görüs ve önerilerini aktardi.

Söyleside bir konusma yapan Avon’un Halkla Iliskiler ve Pazarlama Iletisimi Sorumlusu Melis Atabek, Avon olarak 3 yildir devam ettirdikleri Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi kapsaminda bugüne dek 13 ilde 4.000’in üzerinde kadina ücretsiz mamografi taramasi yaptirip, gereken durumlarda ek teshislerini karsiladiklarini ve Türkiye’nin çesitli illerinde düzenledikleri bilinçlendirme söylesileri ile meme kanseri konusunda kadinlarin farkindaligini arttirmaya destek olduklarini belirtti.

Türkiye’de Agustos ayinda ilk defa hizmete giren Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti ile ilgili de bilgi veren Atabek, Yurtdisinda pek çok örnegi bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un destegiyle açilan Meme Kanseri Bilgilendirme Hatti’nin, Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu ile birlikte yürütüldügünü belirterek, hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasinda 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon hattini arayan kadinlarin, uzman hemsirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularinin yanitlarini alabildiklerini ve meme kanseri ile ilgili gerekli dokümanlara rahatlikla ulasabildiklerini sözlerine ekledi.

Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Baskani Prof. Dr Tezer Kutluk yaptigi konusmada, kendi kendine meme muayenesi mamografi ve hekim muayenesi gibi yöntemlerle erken teshisin mümkün oldugunu belitti. Her 8 kadindan birinin meme kanserine yakalandigini belirten Kutluk, “Meme kanserine yakalanmak hayatin sonu degil. Meme kanserinden iyilesme sansi yüzde 90. Yani, 10 meme kanseri hastasindan 9’unu kurtarabiliyoruz. Bu bir zafer. Ama basarinin ve zaferin bir sarti var. Dogru zamanda, dogru yerde, dogru tedaviyi düzenli olarak almak.” diyor.

Avon’la Sagliga Yolculuk Projesi’nin Gönüllü Elçilerinden Posta Gazetesi Köse Yazari Güler Kazmaci ise Türk kadinlarinin meme sagligindan çok meme estetigiyle ilgilendiklerini belirterek kadinlarin sagliklarini ihmal etmemeleri gerektigini belirtti ve meme kanserine yönelik bilinçlendirme çalismalari nedeniyle Avon’a tesekkür etti.

Halka açik söylesiye katilacak kadinlar, meme kanseri ile ilgili bilgilenirken, ayni zamanda ücretsiz mamografi taramasi hakki da kazandilar.

Kadinlarin kadinlar için çalistigi sirket olan Avon, düzenledigi “Meme Kanserinde Erken Teshisin Önemi” konulu söylesilerle, kadinlari meme kanseri, erken teshisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası