Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Novartis Saglik Melekleri Toplantisi Istanbul’da gerçeklesti

Ilaç sektörünün lideri Novartis ve Türk Kadinlar Birligi (TKB) tarafindan hayata geçirilen “Saglik Melekleri” projesi kapsaminda 22 Ekim’de Istanbul Besiktas Kültür Merkezi’nde bir egitim toplantisi düzenlendi. Iç hastaliklari uzmani Dr. Hasmet Pamuk’un hipertansiyon, diyabet ve kolesterol konularinda egitim verdigi toplantiya, oyuncu Demet Akbag da neseli sohbeti ile destek verdi. 500 kadar kadinin katildigi toplantida, Dr. Hasmet Pamuk ve Demet Akbag, konuklarin sorularini da yanitladi.

Kronik hastaliklar dünyada bir numarali ölüm nedeni ve her yil 17 milyon kisi bu yüzden yasamini yitiriyor. Hasta ve yakinlarinin egitimi ise diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastaliklarla mücadelede ve yasam süresinin artirilmasinda önemli rol oynuyor. Novartis ve TKB, kronik hastaliklar konusunda toplumun bilinçlendirilmesine katkida bulunmak amaciyla hayata geçirdikleri “Saglik Melekleri” projesi ile kadindan baslayarak tüm ailenin yasam kalitesini artirmayi hedefliyorlar.

Demet Akbag, 24 Ekim’de Ankara’da, 1 Kasim’da ise Izmir’de düzenlenecek Saglik Melekleri toplantilarinin da konugu olacak.

Novartis Türkiye Baskani Dr. Altan Demirdere: “Her kadin bir saglik melegidir”

Kadinlarin büyük ilgi gösterdigi toplantida açilis konusmasini yapan Novartis Türkiye Baskani Dr. Altan Demirdere, kronik hastaliklarla mücadelede egitimin önemine dikkat çekti ve “Ailenin saglik alanindaki liderligini üstlenen ve gelecek nesilleri yetistiren kadinlari hastaliklar ve tedavi alanlari konusunda bilgilendirerek toplum sagliginin iyilestirilmesine katki saglamayi hedefliyoruz.” dedi. Her kadinin ailesi ve toplum için bir “saglik melegi” oldugunu söyleyen Demirdere, egitim toplantilarini Türkiye’deki tüm illerde gerçeklestirmeyi düsündüklerini söyledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası