Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güzel bir gülüs fark yaratir…

Hayalinizdeki gülüse nasil sahip olabilirsiniz?

Eger gülüsünüzden memnun degilseniz ve bir degisiklik yapmayi düsünüyorsaniz, öncelikle nasil bir gülüse sahip olmak istediginize karar verin. Sonra harekete geçin ve size en çok yakisacak gülüs için isin uzmanina danisin!

Estetik Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, hayalinizdeki gülüs için bakin size nasil bir yol haritasi çizdi.

Dr. Çagdas Kislaoglu’na göre, güzel bir gülüs için öncelikle isin uzmanina basvurmaniz gerekiyor. Doktorunuz yüz hatlariniza ve agiz yapiniza uygun olarak çesitli yöntemlerle size yardimci olacaktir. Kullanilan bazi teknikler ise söyle;

Bilgisayarda estetik görüntüleme teknigi

Dr. Çagdas Kislaoglu, bu teknik hakkinda sunlari söyledi: “Dis hekiminiz tarafindan öncelikle sizin yüz ve dislerinizin çesitli açilardan dijital fotograflari çekilir. Daha sonra bu fotograflar özel ve bu amaçla yazilmis bir program yardimi ile hayal ettiginiz görüntü üzerinde çalisarak size çesitli alternatifler sunar. Bu yöntemin digerlerine göre en büyük avantaji, size üzerinde düsünmeniz için çesitli alternatifler sunmasi. Bu sistem sayesinde, yeni gülüsünüz için yapilacak islem sonrasi görünümünüzle ilgili uzun zaman alacak ve belki de sonradan hiç memnun olmayacaginiz islemlere bos yere para harcamazsiniz.”

Direkt komposit uygulama

Dr. Çagdas Kislaoglu, bu yöntemde dislerinize dogrudan plastik bir dolgu maddesi uygulandigini ve dislerin üzerinde bir heykeltiras gibi çalisilarak yeniden yapilandirildigini kaydetti. Kislaoglu, bu geri çikarilabilir madde ile de bir ya da iki gün geçirerek, ailenizin, arkadaslarinizin fikirlerini alabileceginizi ayrica kendi fotograflarinizi çekerek son kararinizi verebileceginize dikkat çekti.

Geçici kaplamalar

“Kaplamalariniz hazirlanirken, geçici olsa da, gerçek dislerinize yakin bir biçimde renklendirilmis ve normal fonksiyonlarini yerine getirebilecek sekilde üretilen kaplamalar dislerinizin üstüne takilir. Sizi gerçekten mutlu edecek bir sonuca ulasabilmek için bu kaliplari, üç ile alti hafta sürekli olarak kullanmaniz önemli. Çünkü bu, yeni dislerinizin son halini almadan önce bir çesit final provasi olacaktir. Böylece dis hekiminiz, sizin agiz yapiniza uygun ve rahat hissedeceginiz sekilde düzenlemeleri yaparak son seklini kazandirabilecektir.”

Kislaoglu, her ne kadar daha sonra islem tamamlandiginda ortaya çikacak sonuç ile ayni olmasa da, disleriniz üzerine yerlestirilen kaplamalarin size yeni gülüsünüz konusunda fikir verecegini belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası