Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ILAÇ SEKTÖRÜNÜN LIDERI NOVARTIS IS DÜNYASININ OSKAR’I OLARAK NITELENDIRILEN ULUSLARARASI STEVIE ® ÖDÜLܒNÜ KAZANDI

Novartis’in ‘Saglik Vagonu’ projesi, Ortadogu ve Afrika Bölgesi “En Iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programi” seçildi.

Ilaç sektörünün lideri Novartis Türkiye, sosyal sorumluluk çalismalari ile dünyanin en prestijli ödüllerinden Uluslararasi Stevie Ödülü kazanan ilk Türk sirketi oldu.

“Önce Insan, Önce Saglik” ilkesi ile hareket eden Novartis, 2006 yilinda Türkiye genelinde “Saglik Vagonu” projesini hayata geçirdi. Proje kapsaminda, hasta ve hasta yakinlarinin yasam kalitesini yükseltmeye ve saglik konusunda halki bilgilendirmeye yönelik egitimler verildi. Her ilde bir hafta kalinarak 20 ilin ziyaret edildigi projede hipertansiyon, diyabet, astim, epilepsi, kanser, parkinson, alzheimer, mantar, osteoporoz gibi çesitli hastaliklar hakkinda bilgiler verildi. Dokuz ayda toplam 5000 kisiye egitim verilen projede 1317 kisi saglik taramalarindan geçirildi.

Saglik Vagonu Projesinde, Saglik Bakanligi ve TCDD’nin yani sira; yerel yönetimler, saglik birimleri ve Tip Fakülteleri ile de isbirligi yapildi. Stevie Ödülü’ne layik görülen proje kapsaminda gidilen ilin özelliklerine uygun çalisma planlari uygulandi. Saglik Vagonu Projesi sirasinda Metabolik Sendrom Dernegi (Metsend) tarafindan “Türkiye Kardiyo-Metabolik Risk Faktörleri Çalismasi” da gerçeklestirildi.

Uluslararasi Stevie Ödülleri’nde dünya çapindaki seçkin jüri üyeleri ve danismanlar gönüllü olarak çalisarak tüm basvurulari titizlikle degerlendirdiler. Otuzu askin ülkeden binin üzerinde basvuruyu degerlendiren jüri üyelerinin eleme süreci 2 ay sürdü. En Iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü; Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Ortadogu&Afrika olmak üzere 4 ayri bölge kategorisinde degerlendirildi.

Halkla iliskilerden, müsteri hizmetlerine, ürün tasarimindan, reklam kampanyalarina kadar pek çok alanda en iyilere verilen Stevie Ödülü’nü alan firmalar arasinda, HP, Ernst&Young, Vodafone, Dow Jones, Daimler Chrysler, Henkel gibi dünya lideri sirketler yer aliyor.

10 Eylül’de ödülü almak için Münih’e giden Novartis Kurumsal Iliskiler ve Iletisim Direktörü Aylin Gürer, ödülü alirken ”Novartis olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Çalismalarimizda Önce Insan, Önce Saglik ilkesi ile hareket ediyoruz. Saglikli yasam konusunda halkimizi bilinçlendirmek adina hayata geçirdigimiz “Saglik Vagonu” projemizin uluslarasi Stevie Ödülü’ne layik görülmesi hepimizi gururlandirdi. Hasta ve hasta yakinlarinin hayatini kolaylastirmak için bundan sonra da Novartis olarak her zaman elimizden geleni yapacagiz.” dedi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05523060624

AB RH POZİTİF

Tarih: 8/24/2019 10:31:02 AM
ONUR KURT
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası