Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ILAÇ SEKTÖRÜNÜN LIDERI NOVARTIS IS DÜNYASININ OSKAR’I OLARAK NITELENDIRILEN ULUSLARARASI STEVIE ® ÖDÜLܒNÜ KAZANDI

Novartis’in ‘Saglik Vagonu’ projesi, Ortadogu ve Afrika Bölgesi “En Iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programi” seçildi.

Ilaç sektörünün lideri Novartis Türkiye, sosyal sorumluluk çalismalari ile dünyanin en prestijli ödüllerinden Uluslararasi Stevie Ödülü kazanan ilk Türk sirketi oldu.

“Önce Insan, Önce Saglik” ilkesi ile hareket eden Novartis, 2006 yilinda Türkiye genelinde “Saglik Vagonu” projesini hayata geçirdi. Proje kapsaminda, hasta ve hasta yakinlarinin yasam kalitesini yükseltmeye ve saglik konusunda halki bilgilendirmeye yönelik egitimler verildi. Her ilde bir hafta kalinarak 20 ilin ziyaret edildigi projede hipertansiyon, diyabet, astim, epilepsi, kanser, parkinson, alzheimer, mantar, osteoporoz gibi çesitli hastaliklar hakkinda bilgiler verildi. Dokuz ayda toplam 5000 kisiye egitim verilen projede 1317 kisi saglik taramalarindan geçirildi.

Saglik Vagonu Projesinde, Saglik Bakanligi ve TCDD’nin yani sira; yerel yönetimler, saglik birimleri ve Tip Fakülteleri ile de isbirligi yapildi. Stevie Ödülü’ne layik görülen proje kapsaminda gidilen ilin özelliklerine uygun çalisma planlari uygulandi. Saglik Vagonu Projesi sirasinda Metabolik Sendrom Dernegi (Metsend) tarafindan “Türkiye Kardiyo-Metabolik Risk Faktörleri Çalismasi” da gerçeklestirildi.

Uluslararasi Stevie Ödülleri’nde dünya çapindaki seçkin jüri üyeleri ve danismanlar gönüllü olarak çalisarak tüm basvurulari titizlikle degerlendirdiler. Otuzu askin ülkeden binin üzerinde basvuruyu degerlendiren jüri üyelerinin eleme süreci 2 ay sürdü. En Iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü; Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Ortadogu&Afrika olmak üzere 4 ayri bölge kategorisinde degerlendirildi.

Halkla iliskilerden, müsteri hizmetlerine, ürün tasarimindan, reklam kampanyalarina kadar pek çok alanda en iyilere verilen Stevie Ödülü’nü alan firmalar arasinda, HP, Ernst&Young, Vodafone, Dow Jones, Daimler Chrysler, Henkel gibi dünya lideri sirketler yer aliyor.

10 Eylül’de ödülü almak için Münih’e giden Novartis Kurumsal Iliskiler ve Iletisim Direktörü Aylin Gürer, ödülü alirken ”Novartis olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Çalismalarimizda Önce Insan, Önce Saglik ilkesi ile hareket ediyoruz. Saglikli yasam konusunda halkimizi bilinçlendirmek adina hayata geçirdigimiz “Saglik Vagonu” projemizin uluslarasi Stevie Ödülü’ne layik görülmesi hepimizi gururlandirdi. Hasta ve hasta yakinlarinin hayatini kolaylastirmak için bundan sonra da Novartis olarak her zaman elimizden geleni yapacagiz.” dedi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası