Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Panik Atak Riski

Psikiyatrist Uzman Dr. Nihat Kaya sürekli "verici" davranan ve insanlara "hayir" diyemeyen kimselerin panik ataga yakalanma risklerinin çok yüksek oldugunu belirterek, 'Iyilik melegi gibi davranan ve baskalarini kirmamak için kendinden ödün verenler panik atak hastaligina davetiye çikarirlar' dedi.

Ayrica panik atagin biyolojik kaynakli olabileceginide belirterek sözlerini söyle sürdürdü: "Bagirsaklarin asri duyarli olmasi ve bagirsak problemlerinin yasanmasi da panik bozukluga neden olabilmektedir. Bunun disinda astim, bronsit gibi alerjik hastaliklar da panik atak olusumuna zemin hazirlayabilir" dedi.

Dr. Kaya, migrenli olanlarin bir kisminda panik bozuklugu olabilecegine dikkat çekerek, 'Bas agrisi sikayeti olan erkek hastalarin yüzde 12'sinde, kadinlarin ise yüzde 15'inde panik bozuklugu saptanmistir. Ayrica beyin-damar hastaliklari, panik bozuklukta diger hastalara göre iki kat fazladir. Panikteki tansiyon yükselmelerinin buna yol açtigi söylenmektedir' dedi.

Sikintili, telasli, aceleci, mükemmeliyetçi insanlarda panik atak rahatsizliginin daha sik görüldügünü ifade eden Dr. Kaya, 'Dürtülerini sürekli bastiran insanlar cinselligi baskilamak, cinsel tatminsizlik ve yogun bilinç disi aldatma dürtüleri ve gizli homoseksüel egilimleri olanlarda ve asiri hirsli, sürekli basari ile beslenen, basarisizliklarda kendisini suçlayan insanlarda da panik atak rahatsizligi görülür' seklinde konustu.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası