Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Umuda Destek” kampanyasi Bitlisli ve Tatvanli bebeklerin umudu oldu

Kiler Hipermarketler Zinciri, bebek ölümlerinin azaltilmasina katkida bulunmak amaciyla Türkiye çapindaki magazalarinda “Umuda Destek” kampanyasi düzenledi. 15 Haziran-30 Temmuz tarihleri arasinda gerçeklestirilen kampanya sonucunda Bitlis Devlet Hastanesi'nin bebek bakim ünitesi yenilendi ve hastanenin ihtiyaci olan 2 kuvöz ile 1 fototerapi cihazi temin edildi. Ayrica Tatvan Kadin Dogum ve Çocuk Bakimevi Hastanesi'ne de ihtiyaci olan 2 fototerapi cihazi ve 1 kuvöz gönderildi.

Bitlis Devlet Hastanesi'nin yenilenen bebek bakim ünitesinin açilisi 9 Agustos'ta, Kiler Genel Müdür Yardimcisi Hakan Baran, P&G Dis iliskiler Müdürü Elif Ekemen, Bitlis Valisi Mevlüt Atbas, Bitlis Il Saglik Müdürü Burhan Kardas ve Bitlis Devlet Hastanesi Bashekimi Murat Kangin'in katildigi törenle yapildi.

Kiler Genel Müdür Yardimcisi Hakan Baran kampanya ile ilgili yaptigi açiklamada “Kiler olarak, Türkiye’de saglik sorunlarinda ilk siralarda yer alan bebek ölümleriyle ilgili bir kampanyada yer aliyor olmak bizi son derece mutlu ediyor. Bu duyarliligi sürdürmek ve daha çok katkida bulunmak için elimizden geleni yapmaya gayret edecegiz” dedi.

Bitlis Devlet Hastanesi Bashekimi Murat Kangin ise yaptigi konusmada kampanyaya emegi geçen ve katkida bulunanlara tesekkür ederek; “Bitlis gibi pek çok dogu ilinde ne yazik ki bebek ölüm oranlari hala çok yüksek. Hastanemizin ve bölgemizin imkanlari kisitli oldugu için “Umuda Destek” kampanyasi gibi projelerin çogalmasi önem tasiyor. Ayrica halkimizin da bu konuda daha duyarli olmasi gerekiyor. Bilinç düzeyini artirici çalismalarla yenidogan bebeklerin saglikla yasamalarina hep birlikte destek olmaliyiz.” dedi.

Kiler'den Prima alanlar “Umuda Destek” oluyor

Kiler Hipermarketler Zinciri'nin Türkiye çapindaki tüm magazalarinda gerçeklestirdigi “Umuda Destek” kampanyasi, yenidogan bebeklerin ölümüne yol açan saglik problemlerine çözüm üretilmesine katkida bulunmayi amaçliyor. Bebegi olan anneler ya da hamile anne adaylari da kampanya dahilinde Kiler magazalarindan aldiklari her Prima paketi ile minik bebekler için yasam ümidi olmanin mutlulugunu yasiyor.

Yenidogan bebeklerin saglikla büyüyüp gelismesi için hastanelerin bebek ünitelerinin iyilestirilmesini amaçlayan kampanya ile özellikle bebek ölüm oranlarinin yüksek oldugu dogu illerinde hastanelerin ihtiyaçlarinin karsilanmasi hedefleniyor. Kampanyanin bundan sonraki dönemlerde de genisletilerek devam ettirilmesi planlaniyor.

Bebek ölümlerini azaltmak elimizde…

Türkiye’nin saglik sorunlari arasinda önemli bir yeri bebek ölümleri olusturuyor. Bilinçlendirme çalismalarinin da etkisi ile bebek ölümleri genel olarak azalma göstermekle birlikte dogu bölgelerinde oranin arttigi görülüyor. Saglik Bakanligi’nin Anne ve Çocuk Sagligi Raporu’na göre; Türkiye’de her saat ortalama 5 bebek enfeksiyon, erken dogum gibi nedenlerle hayatini kaybediyor. Bu da olayin ciddiyetini ve bebek ölümlerini azaltmak için bir an önce önlemlerin alinmasi gerektigini gösteriyor.

Türkiye’deki bebek ölüm hizi, 1998’te binde 42 iken 2003’te binde 28’e düsmüstür. Bölgelere göre bakildiginda Bati bölgesinde ölüm hizi binde 22 iken, doguda bu oran binde 41’lere çikmaktadir. Bebek ölümlerinin engellenmesinde, bünyesinde yeni dogan ünitesi bulunan hastanelerin sayisinin artmasi önem tasiyor. Hastanelerde kuvözlerin dolu olmasi sorun yaratiyor ve erken dogan bebeklerin yasatilmasi tehlikeye girebiliyor. Kiler magazalarinda baslatilan kampanya, tüketicilerin de katilimi ile özellikle dogu bölgelerindeki hastanelere destek olunarak hem bebeklere hem de ailelerine yeni bir umut olmayi amaçliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası