Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇEVREYE DUYARLI HERKES “DOGA ILE BULUSMA GÜNܔNE DAVETLI!

TSKB’nin kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsaminda gerçeklestirilecek olan “Doga Ile Bulusma Günü”, 9 Haziran Cumartesi günü Fenerbahçe Parki’nda düzenlenecek. Bu özel günde, çocuklar, aileler, TEMA, TURMEPA, TÜRÇEK, ÇEKÜL, SAD gibi dernek ve sivil toplum kuruluslari, Istanbul Büyüksehir Belediyesi ile Çevre ve Orman Bakanligi, çevre bilincinin asilanmasi ve çevreye olan duyarliligin artirilmasi için bir araya gelecek.

Türkiye’nin ilk özel yatirim ve kalkinma bankasi olan Türkiye Sinai Kalkinma Bankasi A.S. (TSKB), “TSKB Ile Önceligimiz Çevre” adini verdigi kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsaminda 9 Haziran Cumartesi günü 11.00-16.00 saatleri arasinda Fenerbahçe Parki’nda “Doga Ile Bulusma Günü” düzenleyecek. Çocuklar, aileler, dernekler, sivil toplum kuruluslari (STK), Istanbul Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Atik Maddeleri Degerlendirme Sanayi ve Ticaret A.S. (ISTAÇ) ve Dünya Bankasi ile GEF2 projelerini yürüten Çevre ve Orman Bakanligi’nin katilimiyla gerçeklesecek etkinlikte, ögrenciler çevre için yaptiklari çalismalari sergilerlerken, STK’lar, dernekler ve kamu kuruluslari, çevre bilincinin asilanmasi amaciyla sunumlar yapacaklar. Çocuklar için eglendirici aktivitelerin düzenlenecegi etkinlik, MARA Grubu’nun verecegi konserle sona erecek.

“Doga Ile Bulusma Günü”ne katilacak çevreyle ilgili dernek ve STK’lar su sekilde siralaniyor:

TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Agaçlandirma ve Dogal Varliklari Koruma Vakfi)
SAD (Sualti Arastirmalari Dernegi)
TURMEPA (DenizTemiz Dernegi)
TÜRÇEK (Türkiye Çevre Koruma ve Yesillendirme Kurumu)
ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Degerlerini Koruma ve Tanitma Vakfi)

TSKB Genel Müdür Yardimcisi Semseddin Arat “Doga Ile Bulusma Günü”nün amacini su sekilde özetliyor: “ISO 14001 Çevre Yönetim Standardi Belgesi’ne sahip ilk ve tek Türk sermayeli banka olarak, çevre konusunda ilgili tüm kesimleri bir araya getirecek bir platform olusturmayi, toplumun bilgi ve bilinç düzeyini artirmayi, 7’den 70’e bireylerin dogayi sahiplenme duygusunu gelistirerek olumlu ve kalici davranis degisiklikleri kazanmalarina destek olmayi hedefliyoruz. ‘Doga Ile Bulusma Günü’ de çevre bilincinin asilanmasi ve çevreye olan duyarliligin artirilmasi için düzenleniyor. ‘TSKB Ile Önceligimiz Çevre’ projesi, uzun soluklu, süreklilik arz eden ve birbirini tamamlayan etkinliklerden olusuyor. Bu baglamda, ilkini gerçeklestirdigimiz ‘Doga Ile Bulusma Günü’nün, gelecek senelerde kapsaminin genisletilerek devam etmesini hedefliyoruz.”

“TSKB Ile Önceligimiz Çevre” projesi, Türkiye’de bugüne kadar gerçeklestirilen kurum destekli çevre çalismalari arasinda bilinçlendirmeye ve egitime yönelik en genis kapsamli çalisma olarak gösteriliyor. cevreciyiz.com çevre portalinin açilisiyla baslayan proje kapsaminda, 2007 yilinin sonuna kadar “TSKB Ile Önceligimiz Çevre Konferansi” düzenlenecek ve “Çevre Ödülleri” verilecek. “TSKB Ile Önceligimiz Çevre” projesi kapsaminda ayrica, projenin mümkün olan en genis kitleye ulastirilmasi amaciyla, sanat, bilim, medya ve is dünyasinin örnek isimlerinin bir araya geldikleri bir “Çevre Elçileri” grubu olusturuldu.

1950’den beri sanayi ve hizmet sektörünün yatirim projelerini finanse eden TSKB, finansman sagladigi kurumlarin ve projelerin çevresel riskini de göz önünde bulunduruyor. Ayrica, sagladigi Çevre ve Yenilenebilir Enerji Kredileri ile çevre konusunda Türkiye’de önemli faaliyetlere imza atiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası