Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇEVREYE DUYARLI HERKES “DOGA ILE BULUSMA GÜNܔNE DAVETLI!

TSKB’nin kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsaminda gerçeklestirilecek olan “Doga Ile Bulusma Günü”, 9 Haziran Cumartesi günü Fenerbahçe Parki’nda düzenlenecek. Bu özel günde, çocuklar, aileler, TEMA, TURMEPA, TÜRÇEK, ÇEKÜL, SAD gibi dernek ve sivil toplum kuruluslari, Istanbul Büyüksehir Belediyesi ile Çevre ve Orman Bakanligi, çevre bilincinin asilanmasi ve çevreye olan duyarliligin artirilmasi için bir araya gelecek.

Türkiye’nin ilk özel yatirim ve kalkinma bankasi olan Türkiye Sinai Kalkinma Bankasi A.S. (TSKB), “TSKB Ile Önceligimiz Çevre” adini verdigi kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsaminda 9 Haziran Cumartesi günü 11.00-16.00 saatleri arasinda Fenerbahçe Parki’nda “Doga Ile Bulusma Günü” düzenleyecek. Çocuklar, aileler, dernekler, sivil toplum kuruluslari (STK), Istanbul Büyüksehir Belediyesi Çevre Koruma ve Atik Maddeleri Degerlendirme Sanayi ve Ticaret A.S. (ISTAÇ) ve Dünya Bankasi ile GEF2 projelerini yürüten Çevre ve Orman Bakanligi’nin katilimiyla gerçeklesecek etkinlikte, ögrenciler çevre için yaptiklari çalismalari sergilerlerken, STK’lar, dernekler ve kamu kuruluslari, çevre bilincinin asilanmasi amaciyla sunumlar yapacaklar. Çocuklar için eglendirici aktivitelerin düzenlenecegi etkinlik, MARA Grubu’nun verecegi konserle sona erecek.

“Doga Ile Bulusma Günü”ne katilacak çevreyle ilgili dernek ve STK’lar su sekilde siralaniyor:

TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Agaçlandirma ve Dogal Varliklari Koruma Vakfi)
SAD (Sualti Arastirmalari Dernegi)
TURMEPA (DenizTemiz Dernegi)
TÜRÇEK (Türkiye Çevre Koruma ve Yesillendirme Kurumu)
ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Degerlerini Koruma ve Tanitma Vakfi)

TSKB Genel Müdür Yardimcisi Semseddin Arat “Doga Ile Bulusma Günü”nün amacini su sekilde özetliyor: “ISO 14001 Çevre Yönetim Standardi Belgesi’ne sahip ilk ve tek Türk sermayeli banka olarak, çevre konusunda ilgili tüm kesimleri bir araya getirecek bir platform olusturmayi, toplumun bilgi ve bilinç düzeyini artirmayi, 7’den 70’e bireylerin dogayi sahiplenme duygusunu gelistirerek olumlu ve kalici davranis degisiklikleri kazanmalarina destek olmayi hedefliyoruz. ‘Doga Ile Bulusma Günü’ de çevre bilincinin asilanmasi ve çevreye olan duyarliligin artirilmasi için düzenleniyor. ‘TSKB Ile Önceligimiz Çevre’ projesi, uzun soluklu, süreklilik arz eden ve birbirini tamamlayan etkinliklerden olusuyor. Bu baglamda, ilkini gerçeklestirdigimiz ‘Doga Ile Bulusma Günü’nün, gelecek senelerde kapsaminin genisletilerek devam etmesini hedefliyoruz.”

“TSKB Ile Önceligimiz Çevre” projesi, Türkiye’de bugüne kadar gerçeklestirilen kurum destekli çevre çalismalari arasinda bilinçlendirmeye ve egitime yönelik en genis kapsamli çalisma olarak gösteriliyor. cevreciyiz.com çevre portalinin açilisiyla baslayan proje kapsaminda, 2007 yilinin sonuna kadar “TSKB Ile Önceligimiz Çevre Konferansi” düzenlenecek ve “Çevre Ödülleri” verilecek. “TSKB Ile Önceligimiz Çevre” projesi kapsaminda ayrica, projenin mümkün olan en genis kitleye ulastirilmasi amaciyla, sanat, bilim, medya ve is dünyasinin örnek isimlerinin bir araya geldikleri bir “Çevre Elçileri” grubu olusturuldu.

1950’den beri sanayi ve hizmet sektörünün yatirim projelerini finanse eden TSKB, finansman sagladigi kurumlarin ve projelerin çevresel riskini de göz önünde bulunduruyor. Ayrica, sagladigi Çevre ve Yenilenebilir Enerji Kredileri ile çevre konusunda Türkiye’de önemli faaliyetlere imza atiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası