Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


PFIZER TÜRKIYE, YENI RAPORLAMA SISTEMIYLE ANALITIK GÜCÜNÜ DAHA ETKIN KULLANMAYI HEDEFLIYOR

Pfizer Türkiye, Meteksan Sistem ile birlikte yasama geçirdigi Cognos raporlama projesiyle, mevcut altyapiyi koruyan, hizli ve ihtiyaçlara uygun bir sisteme sahip oldu. Yeni uygulamayla, otomatik rapor üretimine geçilerek manuel raporlamanin getirdigi maliyetin %50 azaltilmasi hedefleniyor.

Türkiye’nin önde gelen sistem entegratörlerinden Meteksan Sistem, Pfizer Türkiye için gerçeklestirdigi projeyle, mevcut altyapiyi koruyarak, hizli ve ihtiyaçlara uygun bir raporlama sistemi olusturdu. Yönetimsel raporlar ve aylik özet raporlar, Cognos ürünü kullanilarak üretildi. Özellikle görselligi ön planda olan PowerPoint tarzi raporlar bile Cognos ile sunulur hale getirildi.

Pfizer Türkiye Bilgi Islem Direktörü Ali Orhon, sirkette SQL Server ve MS Analysis Services üzerinde farkli ihtiyaçlara yanit veren, çokboyutlu veri modelleri temel alinarak hazirlanmis ve yillar süren bir emegin ürünü olan datamart’larin (veri pazari) hazir bulundugunu; Meteksan Sistem ile gerçeklestirilen projeyle, bu çabayi ve birikimi göz ardi etmeden ve üzerine altyapi anlaminda ek yük getirmeden kurumun raporlama ihtiyaçlarinin karsilanmasini hedeflediklerini söyledi.

Manuel Raporlamaya Son

Pfizer Türkiye’de, OLAP (Online Analitik Isleme) veri kaynaklari üzerinden raporlama yapiliyordu. Çalisanlar, ihtiyaçlari olan veriyi OLAP veri kaynagindan farkli arayüzler kullanarak çekiyor ve manuel islemlerle birlestirerek ilgili birimlere rapor formatinda sunuyorlardi. Zaman içinde artan raporlama ihtiyaçlari sonucunda manuel olarak yapilan bu is, kuruma bir yük haline gelmeye basladi. Böylece Pfizer Türkiye, manuel raporlama sürecini ortadan kaldiracak yöntem ve ürünler arayisina girdi.

Orhon, Meteksan Sistem’i ve Cognos çözümünü seçme nedenlerini su sekilde özetliyor: “Cognos, tamamen Web tabanli olmasi nedeniyle yayginlastirma ve bakim anlaminda Pfizer Türkiye’ye en az yükü getiren çözümdü. Ayrica, global olarak en çok tercih edilen ürünlerden biriydi ve yüksek performans sunuyordu. Meteksan Sistem ile daha önce gerçeklestirdigimiz projelerde son derece basarili sonuçlar almistik. Bu projede de Meteksan’in var olan yapiya hakimiyeti, seçim ve yapim asamasinda geçen süreçte bizde uyandirdigi güven ve samimiyet hissi kararimizda etkili oldu.”

Maliyetler Azalacak

Pfizer Türkiye, bu uygulamayla, otomatik rapor üretimine geçerek analitik gücünü daha etkin kullanabilecek. Birden çok raporlama ortamina olan ihtiyaci ortadan kaldiran bu projeyle, farkli ürünler için ödenen lisanslama maliyeti uzun vadede düsecek, farkli ortamlardan veri çekilerek hazirlanan raporlarla kaybedilen zaman geri kazanilacak. Özellikle raporlarin her raporlama döneminde yeniden yapilmasina gerek kalmadan bir seferde tasarlanip sonraki süreçte otomatik olarak güncellenmesi sonucunda, aylik 20-25 adam/gün’lük bir kaynak kazanci saglanacak ve bu kaynak, daha etkin bir sekilde kullanilabilecek.

Pfizer Hakkinda

Insanlarin daha saglikli ve kaliteli bir yasam sürmeleri amaciyla, bilimsel arastirmalar yaparak yenilikçi saglik ürünleri kesfeden, gelistiren ve 150 ülkede tibbin hizmetine sunan Pfizer, piyasa degeri açisindan dünyanin en büyük 12. sirketi ve ilaç sektöründe dünya lideridir.

Pfizer, 1957 senesinden bu yana, Türkiye'de ilaç üretimi ve tibbi tanitim faaliyetleri gerçeklestiriyor. 50 yildir Türkiye’de araliksiz faaliyet gösteren Pfizer, uluslararasi birikim ve deneyimini ülkemizin hizmetine sunuyor ve daha saglikli bir Türkiye için çalisiyor. Pfizer Türkiye, 1.100’ün üzerinde çalisaniyla, Türk tibbina sundugu ürünlerin %83’ünü Türkiye’de üretiyor; üretiminin %16’sini, aralarinda AB ülkelerinin de bulundugu Orta ve Dogu Avrupa Bölgesi, Ortadogu ve Uzakdogu’da toplam 22 ülkeye ihraç ediyor. Pfizer, Türkiye’de tip biliminin gelismesine katki saglayabilmek için, 50 yilda pek çok bilimsel ve egitsel programi hayata geçirmis bulunuyor ve geçirmeye devam ediyor. Pfizer, ürünleri ve ilgili tedavi alanlari ile ilgili tüm gelismeleri, yenilikleri, klinik çalisma sonuçlarini hekimler ile paylasarak tedavide dogru yaklasimlar ortaya koymak için çalisiyor. Pfizer, 50 yildir basta saglik ve egitim olmak üzere birçok örnek sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Sadece son 9 yilda egitim ve saglik alanindaki projelere 2,5 milyon dolarin üzerinde katki saglandi.

www.meteksan.com.tr

Meteksan Bilisim Grubu, bilisim teknolojilerinden insaata, turizmden enerjiye, çesitli alanlarda faaliyet gösteren 70’ten fazla firmanin yer aldigi Bilkent Holding bünyesindeki bilisim sirketlerinden olusmaktadir. Bugün 5 ülkede 1.400’ü askin çalisanla hizmet veren grubun çatisi altinda yer alan firmalar, Meteksan Sistem, Meteksan Net, Meteksan Rusya Federasyonu, Meteksan Sistem Romanya, Meteksan Uzay Teknolojileri, Ankara Cyberpark, Promed, Tepe Teknoloji, Corttex, Mobilsoft, CMIT, IES Egitim ve Bilgi Teknolojileri, Meteksan Savunma, TASK ve Infronic olarak siralanmaktadir. Grubun 2006 yili cirosu, 446 milyon ABD Dolari’dir.

1969’da kurulan ve 1998’de bugünkü ismini alan Meteksan Sistem ve Bilgisayar Teknolojileri A.S. , kurumsal uygulama entegrasyonu, kurumsal çözümler, birlikte çalisma hizmetleri, Microsoft çözümleri, iletisim ve network servisleri, danismanlik servisleri, entegre teknik servis hizmetleri, kurumsal yönetisim
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası