Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


PFIZER TÜRKIYE, YENI RAPORLAMA SISTEMIYLE ANALITIK GÜCÜNÜ DAHA ETKIN KULLANMAYI HEDEFLIYOR

Pfizer Türkiye, Meteksan Sistem ile birlikte yasama geçirdigi Cognos raporlama projesiyle, mevcut altyapiyi koruyan, hizli ve ihtiyaçlara uygun bir sisteme sahip oldu. Yeni uygulamayla, otomatik rapor üretimine geçilerek manuel raporlamanin getirdigi maliyetin %50 azaltilmasi hedefleniyor.

Türkiye’nin önde gelen sistem entegratörlerinden Meteksan Sistem, Pfizer Türkiye için gerçeklestirdigi projeyle, mevcut altyapiyi koruyarak, hizli ve ihtiyaçlara uygun bir raporlama sistemi olusturdu. Yönetimsel raporlar ve aylik özet raporlar, Cognos ürünü kullanilarak üretildi. Özellikle görselligi ön planda olan PowerPoint tarzi raporlar bile Cognos ile sunulur hale getirildi.

Pfizer Türkiye Bilgi Islem Direktörü Ali Orhon, sirkette SQL Server ve MS Analysis Services üzerinde farkli ihtiyaçlara yanit veren, çokboyutlu veri modelleri temel alinarak hazirlanmis ve yillar süren bir emegin ürünü olan datamart’larin (veri pazari) hazir bulundugunu; Meteksan Sistem ile gerçeklestirilen projeyle, bu çabayi ve birikimi göz ardi etmeden ve üzerine altyapi anlaminda ek yük getirmeden kurumun raporlama ihtiyaçlarinin karsilanmasini hedeflediklerini söyledi.

Manuel Raporlamaya Son

Pfizer Türkiye’de, OLAP (Online Analitik Isleme) veri kaynaklari üzerinden raporlama yapiliyordu. Çalisanlar, ihtiyaçlari olan veriyi OLAP veri kaynagindan farkli arayüzler kullanarak çekiyor ve manuel islemlerle birlestirerek ilgili birimlere rapor formatinda sunuyorlardi. Zaman içinde artan raporlama ihtiyaçlari sonucunda manuel olarak yapilan bu is, kuruma bir yük haline gelmeye basladi. Böylece Pfizer Türkiye, manuel raporlama sürecini ortadan kaldiracak yöntem ve ürünler arayisina girdi.

Orhon, Meteksan Sistem’i ve Cognos çözümünü seçme nedenlerini su sekilde özetliyor: “Cognos, tamamen Web tabanli olmasi nedeniyle yayginlastirma ve bakim anlaminda Pfizer Türkiye’ye en az yükü getiren çözümdü. Ayrica, global olarak en çok tercih edilen ürünlerden biriydi ve yüksek performans sunuyordu. Meteksan Sistem ile daha önce gerçeklestirdigimiz projelerde son derece basarili sonuçlar almistik. Bu projede de Meteksan’in var olan yapiya hakimiyeti, seçim ve yapim asamasinda geçen süreçte bizde uyandirdigi güven ve samimiyet hissi kararimizda etkili oldu.”

Maliyetler Azalacak

Pfizer Türkiye, bu uygulamayla, otomatik rapor üretimine geçerek analitik gücünü daha etkin kullanabilecek. Birden çok raporlama ortamina olan ihtiyaci ortadan kaldiran bu projeyle, farkli ürünler için ödenen lisanslama maliyeti uzun vadede düsecek, farkli ortamlardan veri çekilerek hazirlanan raporlarla kaybedilen zaman geri kazanilacak. Özellikle raporlarin her raporlama döneminde yeniden yapilmasina gerek kalmadan bir seferde tasarlanip sonraki süreçte otomatik olarak güncellenmesi sonucunda, aylik 20-25 adam/gün’lük bir kaynak kazanci saglanacak ve bu kaynak, daha etkin bir sekilde kullanilabilecek.

Pfizer Hakkinda

Insanlarin daha saglikli ve kaliteli bir yasam sürmeleri amaciyla, bilimsel arastirmalar yaparak yenilikçi saglik ürünleri kesfeden, gelistiren ve 150 ülkede tibbin hizmetine sunan Pfizer, piyasa degeri açisindan dünyanin en büyük 12. sirketi ve ilaç sektöründe dünya lideridir.

Pfizer, 1957 senesinden bu yana, Türkiye'de ilaç üretimi ve tibbi tanitim faaliyetleri gerçeklestiriyor. 50 yildir Türkiye’de araliksiz faaliyet gösteren Pfizer, uluslararasi birikim ve deneyimini ülkemizin hizmetine sunuyor ve daha saglikli bir Türkiye için çalisiyor. Pfizer Türkiye, 1.100’ün üzerinde çalisaniyla, Türk tibbina sundugu ürünlerin %83’ünü Türkiye’de üretiyor; üretiminin %16’sini, aralarinda AB ülkelerinin de bulundugu Orta ve Dogu Avrupa Bölgesi, Ortadogu ve Uzakdogu’da toplam 22 ülkeye ihraç ediyor. Pfizer, Türkiye’de tip biliminin gelismesine katki saglayabilmek için, 50 yilda pek çok bilimsel ve egitsel programi hayata geçirmis bulunuyor ve geçirmeye devam ediyor. Pfizer, ürünleri ve ilgili tedavi alanlari ile ilgili tüm gelismeleri, yenilikleri, klinik çalisma sonuçlarini hekimler ile paylasarak tedavide dogru yaklasimlar ortaya koymak için çalisiyor. Pfizer, 50 yildir basta saglik ve egitim olmak üzere birçok örnek sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Sadece son 9 yilda egitim ve saglik alanindaki projelere 2,5 milyon dolarin üzerinde katki saglandi.

www.meteksan.com.tr

Meteksan Bilisim Grubu, bilisim teknolojilerinden insaata, turizmden enerjiye, çesitli alanlarda faaliyet gösteren 70’ten fazla firmanin yer aldigi Bilkent Holding bünyesindeki bilisim sirketlerinden olusmaktadir. Bugün 5 ülkede 1.400’ü askin çalisanla hizmet veren grubun çatisi altinda yer alan firmalar, Meteksan Sistem, Meteksan Net, Meteksan Rusya Federasyonu, Meteksan Sistem Romanya, Meteksan Uzay Teknolojileri, Ankara Cyberpark, Promed, Tepe Teknoloji, Corttex, Mobilsoft, CMIT, IES Egitim ve Bilgi Teknolojileri, Meteksan Savunma, TASK ve Infronic olarak siralanmaktadir. Grubun 2006 yili cirosu, 446 milyon ABD Dolari’dir.

1969’da kurulan ve 1998’de bugünkü ismini alan Meteksan Sistem ve Bilgisayar Teknolojileri A.S. , kurumsal uygulama entegrasyonu, kurumsal çözümler, birlikte çalisma hizmetleri, Microsoft çözümleri, iletisim ve network servisleri, danismanlik servisleri, entegre teknik servis hizmetleri, kurumsal yönetisim
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası