Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


6. ULUSAL ECZACILIK FUARI BASARIYLA SONUÇLANDI

Dev Fuarcilik tarafindan 2002 yilinda baslatilan ve bu yil 6’ncisi düzenlenen Ulusal Eczacilik Fuari, 20 – 22 Nisan 2007 tarihleri arasinda Lütfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi’nda
gerçeklestirildi. 7. Ulusal Eczacilik Fuari hazirliklarini da baslattiklarini açiklayan Dev Fuarcilik Baskani Erhan Gölbey, “iki yil önce fuarimizi uluslararasi alana açacagimizi belirtmistik. 7. Ulusal Eczacilik Fuari’nda onur konugu ülke uygulamasiyla uluslar arasi alana açiliyoruz’ dedi.

Fuarin son gününde basin toplantisi düzenleyen Dev Fuarcilik Baskani Erhan Gölbey, 6. Ulusal Eczacilik Fuari’nin gerek katilimci gerekse de ziyaretçi anlaminda amacina ulastigini söyledi. Istanbul, Ankara, Izmir ve Anadolu’dan firmalarin hedef kitlesi olan eczanelerin fuari ziyaret ettigini belirten Gölbey, “Yaptigimiz görüsmelerde fuar katilimcilarinin memnuniyetini ögrendik” dedi. Izmir’de baslatilan Eczacilik Günleri’nin ikincisinin fuara dönüstürüldügünü de açiklayan Gölbey, “Tüm hedefimiz eczacilik sektörünün bilesenlerine etik ve bilimsel degerleri de ön planda tutarak, yüksek standartta hizmet vermektir. Yola çiktigimiz ilk günden beri bu amaci adim adim gerçeklestirdik. Haziran ayinda uluslar arasi hedifimiz dogrultusunda Istanbul Kimyevi Ihracatçilar Birligi ile Italya’nin Bologna kentinde düzenlenen Uluslar arasi Farmakozmetik Fuari’na gidecegiz. Ulusal Eczacilik Fuari’nin tanitimini yapacagiz” dedi.

Izmir’e eczacilik fuari

Bir hafta içinde iki farkli eczacilik fuari düzenlenmesini de degerlendiren Gölbey, sektörün dogru bilesenlerinin bir araya getirilmesi durumunda birden fazla eczacilik fuari düzenlenmesinin sikinti yaratmayacagini belirterek, “ 2 eczacilik fuari bazi kesimler tarafindan sikintili olarak görülse de, eczacilik sektöründe 5 tane fuar yapilabilir. Yeter ki etik ve bilimsel degerlere bagli kalinabilsin. Dev Fuarcilik olarak 6 yildir eczacilik sektörü ile iç içe yasiyoruz. Dolayisiyla eczacilik mesleginin sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin, kamu ve özel sektörün tüm çalismalarinda variz. Eczacilik mesleginin önünün açilmasi gerektigine inaniyoruz. Bu sebeple daha önce Izmir’de düzenlenen Ege Eczacilik Günlerini önümüzdeki yil itibariyle fuar olarak gerçeklestirmeyi planliyoruz” dedi.

En Genis Tabanli Eczacilik Ihtisas Fuari

Dev Ajans Baskani Erhan Gölbey, 6 yil önce dünyadaki tüm örneklerini inceleyerek ve gelistirerek bölgesel boyutta Izmir’de baslattiklari Eczacilik Fuari ile ilgili hedeflerinin tüm sektör bilesenlerini ayni platformda toplayan ve alaninda ülkenin en genis tabanli ihtisas fuari olma özelligini koruyan bir boyutu yakaladiklarini söyledi. Gölbey, “Fuarimizda bugüne dek yaptigimiz çalismalarla sektörün tüm parçalari ile ayni platformda bulusacagi bir modeli yakaladik. Bu baglamda, gücünü ülkemizdeki tüm eczacilarindan alan Ulusal Eczacilik Fuari, sektörün tüm bilesenlerini birlestirerek, eczacilik meslegine daha iyi hizmet verecek” dedi.

Eczacilik Fuari’nin ulusal ve uluslararasi fuar takvimlerinde 2011 yilina kadar yerini aldigini da dile getiren Gölbey, “2011 yilina kadar 8 bin metrekarelik Uluslararasi Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi’nda planlamalarini tamamladigimiz fuarimiz önemli bir ivme gösteriyor. Önümüzdeki 5 yil eczacilik fuarinin nerde ve hangi tarihlerde yapilacagini, hangi katilimci ve ziyaretçi grubu ile gerçeklesecegini, kimlerle düzenlenecegini bugünden planlamis durumdayiz” diye konustu.

Her yil biraz daha büyüyerek sektörün ulusal bulusma noktasi olmayi basaran 6. Ulusal Eczacilik Fuari Novartis, Pfizer, Bayer, Douglas Laboratuarlari, Solgar, Vichy, La Roche Posay, Babe Kozmetik, MT Saglik, Bioder, Kozmetiks, Sante Kozmetik, Chicco, Farmakom, OTH Kozmetik Ürünleri, Genfarma, Ezas, Farmax, Eczacibasi Ilaç, Teha Kozmetik, Nielsen ile Finansbank’in sponsorluk, katki ve katilimlariyla yapildi.

Açilisina KKTC Saglik Bakani Dr. Esref Vaiz, Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürü Mahmut Tokaç, Türkiye Kizilay Dernegi Genel Baskani Tekin Küçükali, TC. Dis Ticaret Müstesarligi, Istanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ihracatçilari Birligi (IMMIB) Baskani Murat Akyüz ile sektör temsilcilerinin katildigi 6. Ulusal Eczacilik Fuari’ni yurt içinden ve yurt disindan ziyaretçiler katildi.

Saglik alanindaki sivil toplum kuruluslarinin da kendisini tanitma olanagi buldugu Fuarda, Saglik Bakanligi’nca açilan stantta, Organ bagisi kampanyasi gerçeklestirildi. Kizilay Genel Baskanligi ise ilaç kampanyasi baslatti.

6. Ulusal Eczacilik Fuari, bilimsel toplanti programinin yani sira, etkinlik programiyla da saglik profesyonellerinin bir arada, sosyal yönden dolu bir programi takip etmelerini sagladi. Bir eczacinin oglu olarak büyüyen, çocukluk ve gençlik yillarini babasinin eczanesinde geçiren degerli gazeteci - yazar Fikret Otyam, saglik profesyonellerimizle bir araya gelerek, anilarini paylasti. Sunay Akin, Dr. Ender Saraç, Nükhet Duru, Seray Sever, Oya Özyilmazel, Derya Baykal katilimcilarla söylesiler gerçeklestirirken, Ecz. Nimet Özata, Ecz. Canan Tan gibi degerli isimler katilimci firmalarimizin standinda eczacilara söyleserek kitaplarini imzaladi. Ayrica eczacilik sektörüne kattigi degerler ve yaptigi çalismalarla sektörün duayeni olarak kabul edilen Prof. Dr. Kasim Cemal Güven’e ve eczacilik mesleginin önde gelen isimlerinden Ecz. Aytaç Akkor’a onur plaketleri verildi.

Fuarin konser boyutunda 21 Nisan 2007 Cumartesi günü MT Saglik katkilariyla Aysegül Aldinç sahne alirken, kapanis etkinligini Saglikli Yasam Dernegi’nin katkilariyla Türkiye Sahaja Yoga Müzik Grubu gerçeklestirdi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası