Saglikta Kalite iyilestir">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglikta Performans Ölçümü Konferansi Yapildi.

Saglikta Kalite Iyilestirme Dernegi Baskani Dr Hasan Kus ise "Türkiye de hekimlere ne kadar ödeme yapildigi ile ilgi performans ölçümü yapiliyor , Avrupa da ise....

Saglikta Kalite iyilestirme derneginin düzenlegi, Saglikta Performans Ölçümü Kongresi bugün Polat Renasainnce Otelde 300 kisinin katilimi ile yapildi. Yerli ve yabanci bir çok konusmacinin oldugu konferansin en önemli konusmacisi The Joint Commision Arastirma Bölümü Baskani Jerod M. Loeb idi. Sayin Loeb konusmasinda 100 yildir devam eden ölçüm sistemlerine deginerek, dünyada ki saglikta kalite gelisimi ve performans ölçümü konusunda 90 yilin portresini çizdi ve gelisimini gözler önüne serdi.

Avrupa da 2000 yilindan bu yana performans çalismasi ile ilgili zorunlu devam eden Felç, Kalp Krizi, Akciger Kanseri gibi 6 klinik durum için 36 ayri göstergede tüm hastanelerin performansi takip edilmesi konusu ve bunlarin sonuçlari ile ilgili açiklamalarda bulundu. Loeb konusmasinda Avrupa da ve tabii Türkiye de bu konular doktorlar ve hastane tarafindan takip edilmesi gereken mecburi konular, Amerika da ise sistem daha az zorunlu ama tüm bu arastirmalarda elde edilen sonuçlar bizi daha kaliteli ve çözüme yönelik sonuçlara götürüyor dedi.

Türkiye de ki ve dünyada ki performans ölçümü sistemlerini özetleyen dernek baskani Dr Hasan Kus ise "Türkiye de hekimlere ne kadar ödeme yapildigi ile ilgi performans ölçümü yapiliyor , Avrupa da ise nasil hizmet verildigi ve daha verimli çalismasina göre para ödeniyor. Amerika da ise sonuçlarini daha iyi paylasana ve verimli sonuç raporu verene ödeme yapiliyor dedi Ayrica Dr. Kus, yukarida degindigimiz 7 yildir Avrupada ki diger ülkelerle birlikte hastane bazinda çalisilan zorunlu performans ölçümü çalismalarina Türkiye’nin de oldukça verimli olarak katildigini belirtti. Bu konferansin parelelinde bir çalisma gurubu olusturularak bundan sonra Türkiye de neler yapmali konusu da dikkat çekilerek, yapilan arastirmalar ve sonuçlarinin www.skid.org.tr de yayinlanacagini belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası