Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TETRA PAK “SAGLIKLI SÜT” KONUSUNDA BILINÇLENDIRMEYE DEVAM EDIYOR

Tetra Pak Türkiye’nin Milli Egitim Bakanligi Çiraklik Yaygin Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ile 2001 yilinda düzenlemeye basladigi Saglikli Süte Çagri seminerleri altinci yilinda devam ediyor. Halk Egitim Merkezleri ögretmen ve kursiyerlerinin büyük ilgi gösterdigi seminerde akademisyenler, açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditleri anlatiyor. Uzmanlar, açik sütün çok sayida zararli mikroorganizma içerdigine ve kaynatmanin sütün besin degerini yüzde 60- 100’e varan oranlarda azalttigina dikkat çekiyor.

28 Nisan 2007, Istanbul; Tetra Pak Türkiye, 2007 yilinda da, Milli Egitim Bakanligi Çiraklik ve Yaygin Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ile gerçeklestirilen Saglikli Süte Çagri seminerlerine devam ediyor. Seminerlerde sütün beslenmedeki önemi, açik sütün zararlari ve saglikli kosullarda islemden geçirilerek paketlenen Uzun Ömürlü Süt’ün yararlari konusunda bilgi veriliyor.

Halk Egitim Merkezi ögretmen ve kursiyerlerine yönelik düzenlenen seminerlerde, Hacettepe Üniversitesi bünyesinde gerçeklestirilen saha arastirmasinin sonuçlari aktariliyor. Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Serhat Ünal ve Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bölüm Baskani Prof. Dr. Tanju Besler yaptiklari sunumlarla, saglikli süt tüketiminin önemini katilimcilara anlatiliyorlar.

Açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditlere, bilimsel arastirmalar isiginda dikkat çekmek ve neden ambalajli Uzun Ömürlü UHT süt tüketmek gerektigini anlatmak amaciyla düzenlenen Saglikli Süte Çagri seminerleri ilk defa 2001 yilinda pilot olarak Bursa’da gerçeklestirildi.

Saglikli Süte Çagri Seminerleri bugüne kadar 33 ilde düzenlendi. Bu seminerlerle tüm katilimcilarin saglikli süt tüketimi konusunda bilinçlenmeleri ve çevrelerini de bilinçlendirmeleri amaçlaniyor. Bu seminerlerde bugüne kadar dogrudan yaklasik 740.000, dolayli olarak 3 milyon kisiye ulasildi.

“Genis kitlelere güvenli gida tüketiminin önemini anlatmak gerekli”

Tetra Pak Türkiye Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, Türkiye’nin dört bir yaninda sütün saglikli kosullarda tüketilmesinin öneminin anlatilmasina firsat taniyan Saglikli Süte Çagri Seminerleri’nin önemine degindi. Ayginin sunlari söyledi:

“2001 yilinda Bursa’da basladigimiz Saglikli Süte Çagri seminerlerine bugün ayni heyecanla devam ediyoruz. Seminerleri düzenlememizin amaci açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditlere, bilimsel arastirmalar isiginda dikkat çekmek ve neden ambalajli UHT Uzun Ömürlü Süt tüketmek gerektigini anlatmak. Böylelikle ülkemizde saglikli süt tüketiminin artmasi için yapilan çalismalara önemli bir katki saglayacagimiza inaniyorum.”

2007 yilinda seminerler Kayseri, Sanliurfa, Nevsehir - Kirsehir, Mersin, Afyon - Kütahya, Mersin, Isparta - Burdur ’da düzenlenecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası