Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TETRA PAK “SAGLIKLI SÜT” KONUSUNDA BILINÇLENDIRMEYE DEVAM EDIYOR

Tetra Pak Türkiye’nin Milli Egitim Bakanligi Çiraklik Yaygin Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ile 2001 yilinda düzenlemeye basladigi Saglikli Süte Çagri seminerleri altinci yilinda devam ediyor. Halk Egitim Merkezleri ögretmen ve kursiyerlerinin büyük ilgi gösterdigi seminerde akademisyenler, açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditleri anlatiyor. Uzmanlar, açik sütün çok sayida zararli mikroorganizma içerdigine ve kaynatmanin sütün besin degerini yüzde 60- 100’e varan oranlarda azalttigina dikkat çekiyor.

28 Nisan 2007, Istanbul; Tetra Pak Türkiye, 2007 yilinda da, Milli Egitim Bakanligi Çiraklik ve Yaygin Egitim Genel Müdürlügü isbirligi ile gerçeklestirilen Saglikli Süte Çagri seminerlerine devam ediyor. Seminerlerde sütün beslenmedeki önemi, açik sütün zararlari ve saglikli kosullarda islemden geçirilerek paketlenen Uzun Ömürlü Süt’ün yararlari konusunda bilgi veriliyor.

Halk Egitim Merkezi ögretmen ve kursiyerlerine yönelik düzenlenen seminerlerde, Hacettepe Üniversitesi bünyesinde gerçeklestirilen saha arastirmasinin sonuçlari aktariliyor. Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Serhat Ünal ve Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bölüm Baskani Prof. Dr. Tanju Besler yaptiklari sunumlarla, saglikli süt tüketiminin önemini katilimcilara anlatiliyorlar.

Açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditlere, bilimsel arastirmalar isiginda dikkat çekmek ve neden ambalajli Uzun Ömürlü UHT süt tüketmek gerektigini anlatmak amaciyla düzenlenen Saglikli Süte Çagri seminerleri ilk defa 2001 yilinda pilot olarak Bursa’da gerçeklestirildi.

Saglikli Süte Çagri Seminerleri bugüne kadar 33 ilde düzenlendi. Bu seminerlerle tüm katilimcilarin saglikli süt tüketimi konusunda bilinçlenmeleri ve çevrelerini de bilinçlendirmeleri amaçlaniyor. Bu seminerlerde bugüne kadar dogrudan yaklasik 740.000, dolayli olarak 3 milyon kisiye ulasildi.

“Genis kitlelere güvenli gida tüketiminin önemini anlatmak gerekli”

Tetra Pak Türkiye Kurumsal Iletisim Müdürü Yasemin Ayginin, Türkiye’nin dört bir yaninda sütün saglikli kosullarda tüketilmesinin öneminin anlatilmasina firsat taniyan Saglikli Süte Çagri Seminerleri’nin önemine degindi. Ayginin sunlari söyledi:

“2001 yilinda Bursa’da basladigimiz Saglikli Süte Çagri seminerlerine bugün ayni heyecanla devam ediyoruz. Seminerleri düzenlememizin amaci açik sütün insan sagligi açisindan yarattigi tehditlere, bilimsel arastirmalar isiginda dikkat çekmek ve neden ambalajli UHT Uzun Ömürlü Süt tüketmek gerektigini anlatmak. Böylelikle ülkemizde saglikli süt tüketiminin artmasi için yapilan çalismalara önemli bir katki saglayacagimiza inaniyorum.”

2007 yilinda seminerler Kayseri, Sanliurfa, Nevsehir - Kirsehir, Mersin, Afyon - Kütahya, Mersin, Isparta - Burdur ’da düzenlenecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası