Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


UNICEF’in ‘Bagisiklama’ Kampanyasina Roche’tan Destek

Unicef Türkiye Milli Komitesi Baskani Talat Halman, ‘Bagisiklama’ kampanyasina destek veren Roche yetkililerini ziyaret etti. Roche Genel Müdürü George Hadjiev’e bir tesekkür plaketi sunan Talat Halman, bu ziyaretin Dünya Saglik Örgütü tarafindan ana temasi “Asila, Koru, Önle” olarak belirlenen 16-22 Nisan Asi Haftasi’na rastlamasinin da ayrica kendilerini çok mutlu ettigini dile getirdi.

UNICEF’in destekledigi ve Türkiye çapinda devam eden ‘Bagisiklama’ kampanyasi ile birlikte tüm çocuklarimizin hastaliklara karsi daha korunakli hale getirilebilecegini söyleyen Talat Halman, UNICEF’in küresel olarak sürdürdügü Bagisiklama kampanyalariyla çocuklarda salgin hastaliklarin önlenmesine büyük katkilar saglandigini, Türkiye’de de özel sektörün bu konuya verecegi destegin kampanyanin basarisini artiracagini kaydetti.

Roche Türkiye Genel Müdürü George Hadjiev ise 1996 yilindan bu yana çocuk sagligi konularinda çesitli projelere destek verdiklerini belirtirken, “saglikli bir neslin yetistirilebilmesi için çocuklarimizin salgin hastaliklardan korunmasi çok önemli. UNICEF’in destekledigi bu degerli kampanyanin bir parçasi olabilmek bizler için büyük mutluluk ve gurur kaynagi” seklinde konustu. George Hadjiev, UNICEF Milli Komitesi Baskani Talat Halman’in ziyaretinin Asi Haftasi’na gelmesinin de ayrica anlamli oldugunu sözlerine ekledi ve bu kampanyalari toplumun her kesiminin sahiplenmesi gerektigini ifade etti.

Bagisiklama Kampanyasi’na ilk kez 2006 yilinda 40 bin dolarlik katkida bulunan Roche Türkiye, bu sene de 20 bin dolarlik bir bagisla destegini sürdürüyor. Bu bagis da 2007 çalismalarinin yürütülmesi için olusturulan fona eklenecek.

UNICEF, çocuklarda bagisiklamanin yüzde 95’lara varmasi için çalisiyor

Çocuklarin salgin hastaliklardan korunmasi amaciyla Saglik Bakanligi’nin öncülügünde baslatilan ve UNICEF’in destekleriyle yürütülen ‘Bagisiklama” Kampanyasi sürüyor. 81 ilin il saglik müdürleri ve asi sorumlularinin bilgilendirildigi ve egitim amaçli seminerlerin düzenlendigi Bagisiklama Kampanyasi’nda, iller bazinda 2007 bagisiklama planlari hazirlandi. 2006 yilinda yüzde 90’in üzerinde basari saglayan Kampanya, özellikle kizamik ve tetanoz hastaliklari konusunda önemli asamalar kaydetti. 2007 yilinda kampanya basarisinin yüzde 95’lere çikarilmasi hedefleniyor.

Bagisiklama nedir?

Çocuk ölümlerinin nedenleri arasinda yer alan Difteri, Bogmaca, Tetanoz, Verem, Hepatit B, Çocuk Felci ve Kizamik hastaliklari asiyla önlenebiliyor. Ancak henüz Türkiye’de 1 ve 2 yaslarindaki çocuklarin yüzde 46’sinin asilari tam degil. Örnegin Kizamik tüm dünyada önlenebilir çocuk ölümlerinin baslica nedeni. Saglik alanindaki diger bütün müdahalelerle karsilastirildiginda, kizamik asisi, birim maliyet üzerinden en fazla sayida çocuk ölümünü önleyen müdahale olarak yer aliyor. Bu hastaliklarda asilama orani, gereken bölgesel seviyenin altinda olup asilamalarin yogunlastirilarak sürdürülmesi önem tasiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası