Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SEKERSIZ SEKERLER SEKSILESTI

Sekersiz sekerleme endüstrisi, popüler yildizlar ve gelistirilen yeni stillerle kendi modasini yaratiyor.

En yeni egilim: saglik, lezzet ve kullanisli ambalaj ile zevki birlestirmek. Sekersiz ürünlerin tadi kadar, görünümleri de saglikli yasayan tüketicileri etkiliyor. Dünyanin önde gelen Gida Fuarlarindan ISM’de seker ve sekerleme endüstrisindeki yeni egilimler geçtigimiz günlerde açiklandi.

Sektörün uzmanlarina göre; Paris Hilton, Heidi Klum ve Madonna gibi ünlüler, çocuklar için üretilen lolipop sekerlemeleri yetiskin dünyasinin yeni aliskanliklari arasina sokuyorlar. Sekerler daha seksi ve olgun görünüse bürünüyor. Sekerleme endüstrisi, bu algilama degisikligini reklam kampanyalarinda da körüklüyor. Bu stratejiyi izleyen üretici firmalar sekerleri daha cesur bir görünümle pazara sunuyor. Hatta sekersiz sekerlemeler ve çikletlerde “seksi ve sagliklidir” mesajini cesurca vurgulayarak, ambalajin üzerinde öpüsen yetiskin fotograflari kullanabiliyorlar.

Yillar boyu, sekersiz sekerleme endüstrisinde yeni ürünlerin reklamlari, dis dostu, saglikli ve sekersiz olmasi mesajina odakliydi. 2007 yilinda ise dünya pazarlarinda seksi ve saglikli seker imaji ön planda. Üreticiler saglikli sekerlemeyi yaratici, kullanisli ambalaj ile birlestirmeye basladi.

Isomalt gibi dogal tatlandirici hammaddeler, ürünlerin görünüm ve tatlari ile ilgili yaratici fikirlere imkan sunuyor. Ferahlik veren, sinüziti rahatlatan, kalsiyum veya çesitli vitaminler içeren, hatta sigarayi birakmaya yardimci olan nikotinli seker gibi degisik türlerde fonksiyonel ürünler bu hammadde yardimiyla gelistirilebiliyor. Sekerleme ve çikletlerde limon, nane, çilek, mango, bögürtlen, seftali gibi farkli tatlari basari ile uygulanabilir hale getiriyor. Üreticiler lezzeti artirmak için sivi dolgulu ürünleri de rahatlikla kullanabiliyor. Çünkü bu tür tatlandiricilar özellikleri geregi ürünlerin degisik tat, aroma ve fonksiyonellikte olmasini ortam yaratiyor. Üstelik sekerin yarisi kadar kalori içeriyor, dis dostu ve sekerden daha foksiyonel. Isomalt, light ürünlerde seker yerine kullanilan, seker pancarindan üretilen tek dogal tatlandirici hammadde. Diyabet hastalari için de ideal...

Isomalt gibi özel tatlandiricilar sadece ürün gelisimi için degil, yenilikçi ambalajlama konseptleri için de yeni boyutlar açiyor. Özellikle sekerlemelerin tek tek paketlenmedigi ambalajlar için Isomalt, havadan nem alma oraninin düsük olmasi nedeniyle sekerlemelerin yapiskan olmasini engelleyebiliyor. Bu tür ürünler saglikli yasama odakli tüketiciler tarafindan kolaylikla benimseniyor.

Ambalajlarda ise sik, modern malzeme ve formlar kullaniliyor. Sert plastik kutu veya “zarf” gibi ambalajlama yenilikleri rahatligi ve kolay kullanimi ile tüketiciyi cezbediyor. Çevir-aç kutular, renkli metal ambalajlar, sekersiz sekerlemelerin saglikli ve lüks görünümünü pekistiriyor.

Yüksek standartlardaki yeni ürünlere tüketiciler arasinda da ilgi büyüyor. Artik, her kesimden yasli veya genç, erkek veya kadin, tatli ya da eksi seven tüm tüketici gruplari için saglikli sekerlemeler sunuluyor. Sekersiz sekerleme endüstrisi, popüler yildizlar ve gelistirilen yeni stillerle kendi modasini yaratiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası