Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


FARMAVIZYON ECZACILIK FUARI

Farmavizyon Eczacilik Fuari, Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB) ve Türk Eczacilari Birligi (TEB) isbirligi ile daha da güçleniyor. 13-15 Nisan 2007 tarihlerinde Istanbul CNR Ekspo Fuar Merkezi’nde gerçeklesecek olan Farmavizyon Eczacilik Fuari, TEKB, TEB ve CNR Ekspo Fuarcilik arasinda gerçeklestirilen isbirliginin yarattigi sinerji ile ilaç ve eczacilik alanin en büyük bulusma noktasi olmaya devam edecek.

Farmavizyon Eczacilik Fuari’nin, sektörün tüm kurum ve kuruluslarini bir arada bulusturma hedefinde bir adim daha atildi. Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB), Türk Eczacilari Birligi (TEB) ve CNR Ekspo Fuarcilik arasinda Farmavizyon Eczacilik Fuari 2007 ve izleyen yillar için gerçeklestirilen isbirligi 23 Mart Cuma günü Istanbul-Ritz Carlton Otel’de gerçeklestirilen toplantida basina ve kamuoyuna duyuruldu.

Toplantida ayrica, “Çagdas Bir Ülke Saglikli Bir Toplum” slogani ile kapilarini açacak olan Farmavizyon Eczacilik Fuari’nin egitim, seminer ve panellerden olusan üç günlük zengin programi da katilimcilara açiklandi.

Toplantida birer konusma ile isbirligini ve Farmavizyon’a saglayacagi katkiyi katilimcilarla paylasan TEKB Yönetim Kurulu Baskani Ecz.Sait YÜCEL ve TEB Merkez Heyeti Baskani Ecz.Mehmet DOMAÇ sektördeki bu örnek isbirliginin hem firmalar hem de basta eczacilar olmak üzere tüm saglik mensuplarinin daha verimli ve hizla gelisen bir fuar tecrübesini yasamalarini saglayacagini vurguladilar.

FARMAVIZYON BILGI PLATFORMU DOPDOLU BIR IÇERIK ILE HAZIRLANDI

Farmavizyon kapsaminda gerçeklesecek Bilgi Platformu, 3 gün boyunca 3 ana baslikta düzenlenecek olan seminer, egitim ve panellerle ziyaretçilere renkli bir fuar ortaminin yani sira sektördeki en son gelismeleri içeren bir program da sunacak.

“Eczanenizde vitrininizi ve raflarinizi nasil düzenlemeniz gerektigini biliyor musunuz? Vitrin mimarisinde isik, hareket, renkler ve boyutlarla dikkat çekebilmenin yollari nelerdir?” Farmavizyon ziyaretçileri, bu sorularin yanitlarini ilk gün gerçeklestirilecek olan ve Fransa’da faaliyet gösteren eczaci kooperatifi Cerp Ruen’in egitimcisi Marite Tourtier’in sunacagi “Eczanelerde Vitrin Düzenleme, Teshir ve Tanzim” egitiminde bulabilecekler.

Farmavizyon’un üçüncü gününde ise eczacilik mesleginin güncel kavramlarindan birisi olan “Farmakoekonomi” hakkinda bilgilerin verildigi bir oturum gerçeklesecek. “Farmakoekonomi nedir ne ise yarar; Serbest eczaneler, hastane eczaneleri, sosyal güvenlik açisindan önemi nedir? Ilaç seçiminde farmakoekonominin rolü nedir? “ sorularinin yanitlarini bulacagi egitim, Dr.Emrah ARAS tarafindan verilecek.

3 gün boyunca 13 egitim ve 3 sunumun gerçeklesecegi Farmavizyon Bilgi Platformu’nu izlemek isteyen Farmavizyon ziyaretçilerinin www.farmavizyon.com sitesinden egitim salonlarina rezervasyonlarini yaptirmalari gerekiyor.

TÜRKIYE ILAÇ VE TIBBI CIHAZ KURUMU’NUN KURULUS VE GÖREVLERI HAKKINDA KANUN TASARISI TASLAGI FARMAVIZYON’DA TARTISILACAK

Farmavizyon kapsaminda gerçeklestirilecek bir diger önemli etkinlik de ilk gün saat 17:00’da baslayacak olan panel olacak.

Moderatörlügünü TEKB Yönetim Kurulu Baskani Ecz.Sait YÜCEL’in yapacagi panelde Saglik Bakanligi Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürü Dr.Mahmut TOKAÇ, TEB Merkez Heyeti Baskani Ecz.Mehmet DOMAÇ, Ilaç Endüstrisi Isverenler Sendikasi adina Ecz.Nurettin TURAN ve Istanbul Eczaci Odasi Baskani Ecz.Zafer KAPLAN, “Ilaç ve Tibbi Cihaz Kurumu Hakkindaki Yasa Taslagi” ni tartisacaklar.

Panelde tartisilacak konu basliklarindan bazilari söyle siralaniyor;

Yasa taslagi ilaç ve eczacilik alaninda ne gibi düzenlemeleri öngörüyor?

Ilaç ve eczacilik birbirinden ayriliyor mu?

Yeni yasa 984 ve 1262 sayili yasalari yürürlükten kaldiriyor mu?

Ilaç eczane disina mi çikariliyor?

Reçeteli- Reçetesiz ilaç ayrimi yapilacak mi?

Ilaçta reklam yasagi kalkiyor mu?

Yeni yasanin saglik alanindaki yansimalari nasil olacak?
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası