Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Joint Commission Internationala Türk Tetkikçi

Saglikta Kalite Iyilestirme Dernegi'nin (SKID) Yönetim Kurulu Baskani Dr. Hasan Kus 'Joint Commission International'a (JCI) tetkikçi olarak atandi.

Avrupa ülkelerinden ilk kez bir tetkikçi (surveyor) görevlendiren JCI, bunu Türkiye’den seçerek Dr. Hasan Kus'a önemli bir misyon yükledi.

En saygin akreditasyon kurumu olan JCI saglik sektörünün uluslararasi en etkin kurulusu. 1999'dan bu yana 11'i Türkiye'den olmak üzere Avrupa'da 47 hastane, tüm dünyada ise toplam 98 önemli hastane JCI tarafindan akredite edilmistir

Dr. Kus ayni zamanda merkezi Brüksel'de bulunan 'European Foundation for Quality Management-EFQM' Saglik Sektör Grubu'nda Strateji Grup Baskani olarak görev yapiyor.

Türkiye’de saglik hizmetleri niteliginin öngörülen uluslararasi standartlar düzeyine ulasmasini saglamak amaciyla kurulan SKID’in baskani olan Dr. Hasan Kus, ‘European Society for Quality in Healthcare’ (ESQH) tarafindan Ekim 2006'da oy birligi ile tam üyelige kabul edilmesinde önemli rol oynadi Böylece, her ülkeden bir dernegin kabul edildigi ESQH'in Avrupa Birligi (AB) disindan ilk üyesi SKID oldu. Bu önemli gelisme Türkiye'ye Avrupa'daki diger dernekler ve AB ile birlikte çalisma olanagini saglayacak. Tüzügünde de yer aldigi üzere saglik sektörüne ve kalite olgusuna katki saglamayi arzu eden herkesi SKID üyeligine davet eden SKID, saglikta kalite alaninda çok önemli isimlerin yer aldigi yönetim kurulu üyeleri ve hizla artan üye sayisi ile ülkemizin saglik sorunlarina “kalite” bakis açisiyla çözümler getirilmesi dogrultusunda katki saglamayi hedeflemektedir. Ayrintili bilgi için www.skid.org.tr.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası