Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Novartis “Saglik Melekleri” Projesi ile Kadinlari Saglik Konusunda Egitiyor

Ilaç sektörünün lideri Novartis ve Türk Kadinlar Birligi tarafindan hayata geçirilen “Saglik Melekleri” Projesi 28 Subat’ta Eskisehir’de düzenlenen toplantiyla basladi. Büyük ilgi gören toplantida “Hipertansiyon, Diyabet, Kolesterol” konusunda 150 kadar kadina egitim verilerek, sorulari yanitlandi. “Saglik Melekleri” projesi kapsaminda yil boyunca 20’den fazla ilde, binlerce kadin kronik hastaliklar hakkinda bilgilendirilecek.

Dünyada bir numarali ölüm nedeni olan kronik hastaliklar nedeniyle her yil 17 milyon kisi yasamini yitiriyor. Hasta ve yakinlarinin egitimi ise diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastaliklarla mücadelede ve yasam süresinin artirilmasinda önemli rol oynuyor. Novartis Ilaç ve Türk Kadinlar Birligi, kronik hastaliklar konusunda toplumun bilinçlendirmesine katkida bulunmak amaciyla “Saglik Melekleri” projesini hayata geçirdi. Kadindan baslayarak tüm ailenin yasam kalitesini artirmayi hedefleyen proje kapsaminda Türkiye çapinda 20’den fazla ilde egitim toplantilari düzenlenecek. Ilki Eskisehir’de gerçeklestirilen egitim toplantilari ile binlerce kadina ulasilmasi hedefleniyor.

Ilk egitim toplantisi Eskisehir’de yapildi

Eskisehir Büyüksehir Belediyesi Tasbasi Kültür Merkezi Kirmizi Salon’da 28 Mart’ta gerçeklestirilen ilk egitim toplantisinda, “Hipertansiyon, Diyabet, Kolesterol” konusunda egitim verildi. Kadinlarin büyük ilgi gösterdigi toplantida açilis konusmasini yapan Novartis Ilaç Kurumsal Iliskiler ve Iletisim Direktörü Aylin Gürer, kronik hastaliklarla mücadelede egitimin önemine dikkat çekti: “Ailenin saglik alanindaki liderligini üstlenen ve gelecek nesilleri yetistiren kadinlari hastaliklar ve tedavi alanlari konusunda bilgilendirerek toplum sagliginin iyilestirilmesine katki saglamayi hedefliyoruz.”

“Her kadin, çocuklari, ailesi ve toplum için bir saglik melegidir” diyen Türk Kadinlar Birligi’nin Eskisehir Il Baskani Aysegül Ünügör de Türk Kadinlar Birligi olarak kurulduklari 1924 yilindan beri, Türk kadininin sosyal yasamda daha etkin olmasi için çalismalar sürdürdüklerini, Saglik Melekleri Projesi ile de kadinlarin saglik alanindaki öncülügünü desteklediklerini belirtti.

Novartis’in “Önce Insan, Önce Saglik” yaklasiminin bir parçasi olan “Saglik Melekleri projesi kapsaminda Bolu, Adana, Antalya, Kastamonu, Adapazari, Tekirdag, Izmir, Kahramanmaras, Amasya, Ankara, Nevsehir, Sivas, Kayseri, Konya, Usak, Denizli, Balikesir, Çanakkale, Afyon, Erzurum, Eskisehir, Trabzon, Sanliurfa, Edirne, Mus ve Istanbul’da yil içinde iki egitim toplantisi gerçeklestirilecek. Toplantilarda uzman hekimler görev alacak.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası