Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Novartis “Saglik Melekleri” Projesi ile Kadinlari Saglik Konusunda Egitiyor

Ilaç sektörünün lideri Novartis ve Türk Kadinlar Birligi tarafindan hayata geçirilen “Saglik Melekleri” Projesi 28 Subat’ta Eskisehir’de düzenlenen toplantiyla basladi. Büyük ilgi gören toplantida “Hipertansiyon, Diyabet, Kolesterol” konusunda 150 kadar kadina egitim verilerek, sorulari yanitlandi. “Saglik Melekleri” projesi kapsaminda yil boyunca 20’den fazla ilde, binlerce kadin kronik hastaliklar hakkinda bilgilendirilecek.

Dünyada bir numarali ölüm nedeni olan kronik hastaliklar nedeniyle her yil 17 milyon kisi yasamini yitiriyor. Hasta ve yakinlarinin egitimi ise diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastaliklarla mücadelede ve yasam süresinin artirilmasinda önemli rol oynuyor. Novartis Ilaç ve Türk Kadinlar Birligi, kronik hastaliklar konusunda toplumun bilinçlendirmesine katkida bulunmak amaciyla “Saglik Melekleri” projesini hayata geçirdi. Kadindan baslayarak tüm ailenin yasam kalitesini artirmayi hedefleyen proje kapsaminda Türkiye çapinda 20’den fazla ilde egitim toplantilari düzenlenecek. Ilki Eskisehir’de gerçeklestirilen egitim toplantilari ile binlerce kadina ulasilmasi hedefleniyor.

Ilk egitim toplantisi Eskisehir’de yapildi

Eskisehir Büyüksehir Belediyesi Tasbasi Kültür Merkezi Kirmizi Salon’da 28 Mart’ta gerçeklestirilen ilk egitim toplantisinda, “Hipertansiyon, Diyabet, Kolesterol” konusunda egitim verildi. Kadinlarin büyük ilgi gösterdigi toplantida açilis konusmasini yapan Novartis Ilaç Kurumsal Iliskiler ve Iletisim Direktörü Aylin Gürer, kronik hastaliklarla mücadelede egitimin önemine dikkat çekti: “Ailenin saglik alanindaki liderligini üstlenen ve gelecek nesilleri yetistiren kadinlari hastaliklar ve tedavi alanlari konusunda bilgilendirerek toplum sagliginin iyilestirilmesine katki saglamayi hedefliyoruz.”

“Her kadin, çocuklari, ailesi ve toplum için bir saglik melegidir” diyen Türk Kadinlar Birligi’nin Eskisehir Il Baskani Aysegül Ünügör de Türk Kadinlar Birligi olarak kurulduklari 1924 yilindan beri, Türk kadininin sosyal yasamda daha etkin olmasi için çalismalar sürdürdüklerini, Saglik Melekleri Projesi ile de kadinlarin saglik alanindaki öncülügünü desteklediklerini belirtti.

Novartis’in “Önce Insan, Önce Saglik” yaklasiminin bir parçasi olan “Saglik Melekleri projesi kapsaminda Bolu, Adana, Antalya, Kastamonu, Adapazari, Tekirdag, Izmir, Kahramanmaras, Amasya, Ankara, Nevsehir, Sivas, Kayseri, Konya, Usak, Denizli, Balikesir, Çanakkale, Afyon, Erzurum, Eskisehir, Trabzon, Sanliurfa, Edirne, Mus ve Istanbul’da yil içinde iki egitim toplantisi gerçeklestirilecek. Toplantilarda uzman hekimler görev alacak.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası