Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ENDODONTI DALINDAKI GELISMELERLE KANAL TEDAVISI TEK SEANSTA, KISA SÜREDE VE BASARIYLA GERÇEKLESIYOR.

Günümüzde dis hekimliginde yasanan devrim niteligindeki gelismelerle hem hastalarin hem de dis hekimlerinin hayati daha da kolaylasiyor. Zamanin gitgide önem kazandigi çagimizda, hastalar kanal tedavisi için defalarca isini gücünü birakip dis hekimine gitmek istemiyor. Endodonti dalindaki bu gelismeler sayesinde kanal tedavileri artik tek seansta ve daha kisa sürede yapilabiliyor.

Eskiden sadece canli dislere yapilabilen “tek seansta kanal tedavisi” son yillarda gelistirilen ilaçlarla diger disler için de gerçeklestirilebiliyor. Bu ilaçlar kökte var olan bakteri ve mikroorganizmalara hemen etki ederek tedaviyi tek seansta ve daha kisa sürede bitirme sansi taniyor.

Bir diger önemli gelisme de büyütme alaninda yasaniyor; Türkiye’de henüz çok sinirli sayida dis hekimi tarafindan kullanilan Dental Mikroskop ile kökün içindeki en detayli ayrintilari görerek tedavi etme sansina sahip olabilen dis hekimleri, çiplak gözle görebildiklerinden daha fazlasini görerek basari oranlarini artiriyorlar.

2000 yilindan bu yana Endodontist olarak çalisan ve endodontinin en önemli isimlerinden Loma Linda Üniversitesi’nden Prof.Dr. Mahmoud Torabinejad ile de bir süre birlikte çalisan Dr. Kambiz Mohseni, “ Dental mikroskop ve kanal tedavileri için gelistirilen ilaçlarla endodonti çok önemli bir gelisme kaydetti. Biz doktorlar göremedigimiz sorunlari tedavi etme olanagina sahip degiliz maalesef…. Dental Mikroskop disi 25 kata kadar büyüterek gözden kaçabilecek ve tedavinin basarisini etkileyebilecek bütün detaylari görme sansi sunuyor. Özellikle kanal tedavileri ve mikro cerrahi islemlerinde kullanilmasi büyük avantaj sagliyor.

Dis hekimliginde uzmanlasma bu gelismelerle birlikte daha da önem kazaniyor. Özellikle endodonti disinda hizmet veren diger dis hekimi meslektaslarimizin hastalarinin kanal tedavilerinde biz endodontistlerle isbirligi yapmasi hem hastalari hem de kendileri için oldukça fayda sagliyor. Endodontistle isbirligi yapan dis hekimleri hastalarinin seanslar arasinda rahatsizlik yasama sansini en aza indirirken, kendi zaman kayiplarini da önleyebiliyorlar. Uzun yillardir uzmanlastigim bu alanda hastalarinin endodontik tedavisini sadece tek seansta ve titizlikle tamamladiktan sonra yazili rapor ve radyografileriyle meslektaslarima bilgi veriyorum. Böylece diger tedavilerine rahatlikla devam edebiliyorlar.” diyerek ifade etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05523060624

AB RH POZİTİF

Tarih: 8/24/2019 10:31:02 AM
ONUR KURT
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası