Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ENDODONTI DALINDAKI GELISMELERLE KANAL TEDAVISI TEK SEANSTA, KISA SÜREDE VE BASARIYLA GERÇEKLESIYOR.

Günümüzde dis hekimliginde yasanan devrim niteligindeki gelismelerle hem hastalarin hem de dis hekimlerinin hayati daha da kolaylasiyor. Zamanin gitgide önem kazandigi çagimizda, hastalar kanal tedavisi için defalarca isini gücünü birakip dis hekimine gitmek istemiyor. Endodonti dalindaki bu gelismeler sayesinde kanal tedavileri artik tek seansta ve daha kisa sürede yapilabiliyor.

Eskiden sadece canli dislere yapilabilen “tek seansta kanal tedavisi” son yillarda gelistirilen ilaçlarla diger disler için de gerçeklestirilebiliyor. Bu ilaçlar kökte var olan bakteri ve mikroorganizmalara hemen etki ederek tedaviyi tek seansta ve daha kisa sürede bitirme sansi taniyor.

Bir diger önemli gelisme de büyütme alaninda yasaniyor; Türkiye’de henüz çok sinirli sayida dis hekimi tarafindan kullanilan Dental Mikroskop ile kökün içindeki en detayli ayrintilari görerek tedavi etme sansina sahip olabilen dis hekimleri, çiplak gözle görebildiklerinden daha fazlasini görerek basari oranlarini artiriyorlar.

2000 yilindan bu yana Endodontist olarak çalisan ve endodontinin en önemli isimlerinden Loma Linda Üniversitesi’nden Prof.Dr. Mahmoud Torabinejad ile de bir süre birlikte çalisan Dr. Kambiz Mohseni, “ Dental mikroskop ve kanal tedavileri için gelistirilen ilaçlarla endodonti çok önemli bir gelisme kaydetti. Biz doktorlar göremedigimiz sorunlari tedavi etme olanagina sahip degiliz maalesef…. Dental Mikroskop disi 25 kata kadar büyüterek gözden kaçabilecek ve tedavinin basarisini etkileyebilecek bütün detaylari görme sansi sunuyor. Özellikle kanal tedavileri ve mikro cerrahi islemlerinde kullanilmasi büyük avantaj sagliyor.

Dis hekimliginde uzmanlasma bu gelismelerle birlikte daha da önem kazaniyor. Özellikle endodonti disinda hizmet veren diger dis hekimi meslektaslarimizin hastalarinin kanal tedavilerinde biz endodontistlerle isbirligi yapmasi hem hastalari hem de kendileri için oldukça fayda sagliyor. Endodontistle isbirligi yapan dis hekimleri hastalarinin seanslar arasinda rahatsizlik yasama sansini en aza indirirken, kendi zaman kayiplarini da önleyebiliyorlar. Uzun yillardir uzmanlastigim bu alanda hastalarinin endodontik tedavisini sadece tek seansta ve titizlikle tamamladiktan sonra yazili rapor ve radyografileriyle meslektaslarima bilgi veriyorum. Böylece diger tedavilerine rahatlikla devam edebiliyorlar.” diyerek ifade etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası