Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ISTE BABA OLMANIZI ENGELLEYEN FAKTÖRLER

Düsük sperm sayisi, kötü sperm hareketi, sperm seklinin (morfolojik) bozuk olusu, hiç sperm olmamasi, immünolojik nedenler, psikolojik nedenler, alkol, sigara, çevresel faktörler, cinsel yolla bulasan hastaliklar, beslenme aliskanliklari… Uzmanlar uyariyor: Tüm bunlar, birgün baba olmaniza engelleyecek faktörler olabilir.

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Dr. M. Hakan Özörnek, siklikla karsilastiklari erkek kisirliginin süreçlerini, sebeplerini ve tedavi biçimlerini anlatti. Dr. Özörnek, bir çiftin bebek sahibi olamamasinda % 40 oraninda kadin, % 40 oraninda ise erkek kisirligina rastlandigini ve % 20’lik kismi ise açiklanamayan ya da sebebi asiri kilo, düzensiz beslenme gibi durumlara bagli sebepler oldugunu belirtti.

Dr. Hakan Özörnek’in açikladigi tedavi süreçlerine göre, erkek kisirligi durumunda hastanin öyküsünün çok dikkatli dinlenmesi gerekiyor. Yapilmasi gereken ilk test ise sperm analizi. Bu test sonucunda, meninin hacmi, bakterilerin varligi, ön hücreleri, hareketi, sayisi, sperm enerjisini gösteren früktoz orani, sperm kümelenmesi, yapisi ve hareketi gibi birçok özelligi ortaya çikartiliyor.

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek ve ekibi, tip teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde artik erkek kisirliginda da çok etkili sonuçlar aldiklarinin önemine degindi. Eskiden ellerinde tedavi imkâni olarak sadece asilama varken, simdi ise tüp bebek ve tüp bebegin ileri bir sekli olan mikroenjeksiyonun gelistirilmesi sayesinde hastalarin çok büyük bir kisminin problemlerini çözdüklerin belirtiyorlar.

Hatta eskiden “Senin çocugun olmaz” denilen, menisinde hiç sperm hücresi bulunmayan ‘sifir spermli’ hastalarin dahi testislerinden parça alarak ve bu parçadaki sperm hücresi ile esinin yumurtasini dölleyerek yardim edebilmekteler. Erkek kisirligi durumunda uygulanan en etkili çözüm olan bu yönteme, mikroenjeksiyon yöntemi adi verilmekte ve en agir infertilite vakalarinda bile bu yöntem sayesinde basarili olunmakta.

Dr. Hakan Özörnek, hastalarin vakit kaybetmeden bu konu ile ilgilenen merkezlere basvurmalari gerektigini belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası