Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DA VINCI PORSELENLERI ILE YARATILAN GÜLÜSLER;

Da Vinci Estetik Islemi:

Günümüzde mükemmel bir gülüs insanlara sicaklik vermektedir. Dislerimizin sekli, rengi ve kalitesi karsimizdaki insanlara gençlik görünümü, saglik ve kendine güven olarak yansir. Mükemmel bir gülüs kariyerinizi ve özel hayatinizi olumlu yönde gelistirecektir. Aynaya baktiginizda gülüsünüzden memnun degilseniz bu konuda uzman bir dis hekimine basvurarak kisa sürede arzu ettiginiz gülüs ve görünüse kavusabilirsiniz.

Dünyada Da vinci porselenlerini en çok uygulayan dis hekimi Dr. William Dorffman’dir. ünlülerin doktoru olarak anilan Dr. William Dorffman Extreme makeover adli televizyon programinin tek dis hekimidir. Extreme Makeover yani “beni bastan yarat” programina katilan kisiler Amerika Beverly Hills de iki ay boyunca çesitli estetik operasyonlar, estetik dis hekimligi uygulamalari ve imaj yenileme isleminden sonra o güne dek olmadiklari kadar güzel ve alimli insanlar oluyorlar.

Dis hekimi Dr. Çagdas Kislaoglu Dr. William Dorffman ile çalismalar yapmistir. Dr. Çagdas Kislaoglu gereken durumlarda, Istanbul’da hastalarindan aldigi ölçüleri Amerika’ya Da vinci Laboratuarlarina göndererek porselenleri Amerika’da hazirlatip hastalarina uyguluyor. Dr. Çagdas Kislaoglu “ bu porselen sistemlerini Türkiye’de de mükemmel sekilde uygulayan doktor ve laboratuarlar oldugunu belirterek, önemli olanin isinin uzmani olan bir hekim ile isinin uzmani laboratuarda bu islemin yapmasi “ diyor.

Nedir, nasil yapilir?

Tirnak kalinliginda, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazirlanmis bir porselen tabakasinin disin ön yüzüne yapistirilmasi islemidir. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ortalama 0,7mm kalinliginda, isik geçirgenligine sahiptirler. Mevcut bir dis üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazirlanip yerlestirilirler. Porselen lamina uygulanacak dislerde az miktarda da olsa bir asindirma yapmak gerekir, bu yapilan asindirma orani disin formuyla, rengiyle, konumuyla dogru orantili olarak belirlenir.

Dislerin formunun daha önceden mumdan disler hazirlanarak görülmesi:

Hazirlanan dislerin ölçüsü alindiktan sonra laboratuarda özel olarak hekimin ve hastanin belirledigi formda disler mumdan hazirlanir. Bu disler hastanin agzinda tek tek denenir ve nasil durdugu gösterilir, bu isleme prova adi verilir. Prova için hazirlanmis mumdan disler hastanin ve hekimin ortak onayindan sonra, onaylanan formun aynisinin porselen hali yapilir. Bu yöntem sayesinde mum üzerinde hastanin ya da hekimin arzu ettigi degisiklikler yapilir ve porselen istenen haline gelmis, mükemmel gülüs yakalanmis olur. Sonuç itibari ile hasta bu tedavinin sonucunda nasil bir görünüme kavusacagini bilir.

Bilinmesi gerekenler

Ön dislerdeki araliklarin kapatilmasinda, çarpma sonucu olusan kiriklarin tedavisinde kullanilir. Ayrica dis beyazlatma yönteminin yeterli olmadigi asiri koyu renkli dislerde ve çürük olmasi ya da çaprasiklik nedeniyle porselen kaplanmasi gereken durumlarda da uygulanir. Herkese uygulanabilmekle beraber çene bozukluklari, tirnak yeme, kalem isirma gibi aliskanliklar sonucu ileri derecede dis eti tahribatlarinin mevcut oldugu durumlarda uygulanmaz.

Nelere dikkat etmek gerekir?

Oldukça hassas bir tekniktir. Iyi bir klinik ve laboratuar çalismasi gerektirir. Hekimin ve dis teknisyeninin bu konu üzerine teknik bilgisinin ve estetik görüsünün ve yeteneginin gelismis olmasi gerekir. Dayanikliligini arttirmak için çok sert gidalari isirmaktan ve tirnak yeme aliskanligindan vazgeçmek gerekir.

Tedavi süresi

Tedavinin laboratuar asamasi 7 -10 gündür. Ancak dudaklarin yeni görünüme uyum saglamasi 3 - 4 haftayi bulabilir. Bu uyum süresince bazi dudak egzersizleri ve yüksek sesle okuma tavsiye edilir.

Dayaniklilik süresi

Iyi bir agiz bakimiyla yillarca kendi disiniz gibi kullanilabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası