Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ASK KALBIN ILACIDIR

Memorial Hastanesi Kalp Cerrahisi Bölüm Baskani Prof. Dr. Bingür Sönmez’den bypass hastalarina 14 subat ve ask önerileri:

“Ask kalbe iyi gelir. Bypass olan herkese asik olmak serbest ama ölçüsünü kaçirmamak sarti ile. Bypass ameliyati olanlara tavsiyemiz, öncelikle eslerine asik olmalari ve 14 Subat’ta da eslerine aski hediye etmeleri.”

Ask kalbe iyi gelir

Kalbe iyi gelen seks yapmak degil, kalbe iyi gelen asik olmaktir. Asik olmak endorfin hormonunu salgilar. Endorfin zevk ve mutluluk veren hormondur. Ask hayati kalp sagligi için çok gereklidir. Saglikli bir ask hayati olan insanlar çok mutlu yasamaktadir. Bypass ameliyatindan sonra düzenli bir ask hayati olan insanlarin çok daha rahat yasadiklari da bilinen bir gerçektir. Kalp ameliyati olan herkese asik olmak serbest. Ama bunun mutlaka bir ölçü çerçevesinde olmasi gereklidir. Bypass ameliyati olmus hastalar öncelikle eslerine, sonra da çocuklari, isleri ve ülkelerine asik olmali. Bu seviyedeki ask kalp hastalarina çok iyi gelir.

Bypass hastalari çok eslilige yöneliyor

Kalp ameliyati olan hastalarda birkaç degisik psikoloji ortaya çikmaktadir. Birinci grupta, hastalarin seks hayatlari ortadan kalkmakta ve “ben artik öldüm bittim benden hiçbir sey olmaz” düsüncesine kapilmaktadirlar. Bu sekilde depresyona giren özellikle entelektüel seviyesi yüksek olan gruba yönelik rehabilitasyon çalismalari yapiyoruz. Çünkü bu hastalar ameliyat olduktan sonra da normal sartlarda hayatlarini sürdürebilir. Ikinci grup bypass hastalari ise kendilerini ameliyattan sonra biyonik adam olarak görenlerdir. Bu grup hastalar geçmisteki özlemlerini yasadigi için bu özlemleri gidermeye çalismaktadir. Hastalar ameliyattan sonra eslerini bir kenara çekerek geçmiste kaçirdiklari her türlü firsati degerlendirmeyi isteyip çok partnerli iliskilere giriyor. Bu da dogru degil. tüm bunlari yaparken bilinçaltinda yatan nedenleri ise ameliyattan sonra çok kisa bir hayatlarinin oldugunu düsünmeleri ve ne yaparlarsa bunun yanina kar kalacagina inanmalaridir.

Askin dozunu kaçirmamak lazim

Bypass ameliyati yapilan bir çok hasta cinsel iliski sirasinda ölmekten korktugu için kalp ameliyati olmaya karar vermektedir. Esiyle seks yaparken ölmekten korktugu için, esinden ölümü aninda kendisini giyindirerek ailesinin karsisina öyle çikarmasini isteyen hastalar var. Bu korku ile ameliyat olduktan sonra da kalbinin emanet oldugunu düsünüp ayni sikinti ve korkuyu yasamaktan çekiniyorlar. Hastalara ask ve beraberinde gelen seksin dozunu kaçirmamalarini öneriyoruz. Erkeklerin ameliyattan sonra karisi hariç bir çok kisiye asik olmalari da isin dogru olmayan yönü. Geçmiste kaçirdiklari firsatlari yakalamak isteyen insanlar için bu durum psikolojik bir bozukluk.

Bypass olmus hastalara 14 Subat önerileri

Hastalara asik olmalarini tavsiye ediyoruz. Ama eslerine asik olsunlar. Kalp ameliyati olmus hastalarin eslerine verecekleri en güzel hediye onlarin tüm organlarinin saglikli ve yerinde olmalarini göstermeleridir. Bundan daha güzel bir hediye olamaz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası