Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DOGAN SAGLIK GRUBU YENILIKÇI UYGULAMALARIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR

Dogan Saglik Grubu sektörde ülkenin kalkinmasina destek olacak öncü olacak projeyle bir ilke daha imza atti. Her dogan bebegin bir kisiye okuma – yazma ögrenme sansi tanimasini amaçlayan proje ile 7 milyonu askin okuma yazma bilmeyen yetiskin sayisinin düsmesi hedefleniyor

Dogan Saglik Grubu, 2007 yilinda da sosyal sorumluluk misyonu kapsaminda yeni projelerini hayata geçirmeye basladi. Dogan Saglik Grubu, Anne Çocuk Egitim Vakfi (AÇEV) isbirliginde yürüttügü proje kapsaminda dogan her yeni bebege çiçek ya da hediyelik esya gönderilmesi yerine yapilacak 30 YTL ve üzeri bagislarla bir anne ya da çocugun okutulmasini böylece bebegin adina hazirlanacak sertifika ile kalici bir hediye sunmayi hedefliyor.

Türkiye’de ilk kez Dogan Saglik Grubu’nda uygulanmaya baslayan egitime destek sertifikalari projesi ile ülkede çogunlugunu kadinlarin olusturdugu 7 milyonu askin okuma yazma bilmeyen yetiskin sayisinin düsmesini ve böylece çocuklarin egitiminin de yetersiz kalmamasi amaçlaniyor.

Özellikle dogum ve hasta ziyaretlerinde hastanelere gelen büyük çiçeklerin ve hediyelik süs esyalarin çok kisa sürede bir mikrop yuvasina dönüsebildigini belirten Dogan Saglik Grubu yetkilileri bu bilinci oturtmak için “Yakinlariniza solmaz bir çiçek armagan edin!” sloganini bütün hasta ve yakinlarina çesitli yollarla aktariyorlar. Bir insani okur-yazar yapacak 30 YTL degerindeki kisiye özel sertifikalarin bir ya anne ya da çocugun okur-yazar olmasi ve daha aydinlik bir gelecege adim atmasini her yeni dogan bebegin saglamasi amaciyla baslatilan ama yatan hasta yakinlari için de uygulamaya geçen bu projenin tüm hastaneler için öncü olmasi gerektigini belirtti.

Ilçenin okur-yazar Sayisi da artacak

Dogan Saglik Grubu’nun egitime destek için yürüttügü bir diger proje kapsaminda ise AÇEV ögretmenlerinin önderliginde hastane bünyesinde gerçeklestirilecek “yetiskin okur-yazarligi ve kisisel gelisim ” kurslari açilacak. 2007 yilinin Subat ayinda Küçükçekmece Dogan Hastanesi’nin egitim salonunda baslayacak kurslarda, ihtiyaci olanlar sadece okuma ve yazmayi ögrenmekle kalmayip, sayi saymayi ögrenecek ve Dogan Saglik Grubu uzman doktorlarinca hazirlanan, hijyen, ana çocuk sagligi, beslenme gibi konular hakkindaki görsel egitim programlarindan da yararlanabilecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası