Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DOGAN SAGLIK GRUBU YENILIKÇI UYGULAMALARIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR

Dogan Saglik Grubu sektörde ülkenin kalkinmasina destek olacak öncü olacak projeyle bir ilke daha imza atti. Her dogan bebegin bir kisiye okuma – yazma ögrenme sansi tanimasini amaçlayan proje ile 7 milyonu askin okuma yazma bilmeyen yetiskin sayisinin düsmesi hedefleniyor

Dogan Saglik Grubu, 2007 yilinda da sosyal sorumluluk misyonu kapsaminda yeni projelerini hayata geçirmeye basladi. Dogan Saglik Grubu, Anne Çocuk Egitim Vakfi (AÇEV) isbirliginde yürüttügü proje kapsaminda dogan her yeni bebege çiçek ya da hediyelik esya gönderilmesi yerine yapilacak 30 YTL ve üzeri bagislarla bir anne ya da çocugun okutulmasini böylece bebegin adina hazirlanacak sertifika ile kalici bir hediye sunmayi hedefliyor.

Türkiye’de ilk kez Dogan Saglik Grubu’nda uygulanmaya baslayan egitime destek sertifikalari projesi ile ülkede çogunlugunu kadinlarin olusturdugu 7 milyonu askin okuma yazma bilmeyen yetiskin sayisinin düsmesini ve böylece çocuklarin egitiminin de yetersiz kalmamasi amaçlaniyor.

Özellikle dogum ve hasta ziyaretlerinde hastanelere gelen büyük çiçeklerin ve hediyelik süs esyalarin çok kisa sürede bir mikrop yuvasina dönüsebildigini belirten Dogan Saglik Grubu yetkilileri bu bilinci oturtmak için “Yakinlariniza solmaz bir çiçek armagan edin!” sloganini bütün hasta ve yakinlarina çesitli yollarla aktariyorlar. Bir insani okur-yazar yapacak 30 YTL degerindeki kisiye özel sertifikalarin bir ya anne ya da çocugun okur-yazar olmasi ve daha aydinlik bir gelecege adim atmasini her yeni dogan bebegin saglamasi amaciyla baslatilan ama yatan hasta yakinlari için de uygulamaya geçen bu projenin tüm hastaneler için öncü olmasi gerektigini belirtti.

Ilçenin okur-yazar Sayisi da artacak

Dogan Saglik Grubu’nun egitime destek için yürüttügü bir diger proje kapsaminda ise AÇEV ögretmenlerinin önderliginde hastane bünyesinde gerçeklestirilecek “yetiskin okur-yazarligi ve kisisel gelisim ” kurslari açilacak. 2007 yilinin Subat ayinda Küçükçekmece Dogan Hastanesi’nin egitim salonunda baslayacak kurslarda, ihtiyaci olanlar sadece okuma ve yazmayi ögrenmekle kalmayip, sayi saymayi ögrenecek ve Dogan Saglik Grubu uzman doktorlarinca hazirlanan, hijyen, ana çocuk sagligi, beslenme gibi konular hakkindaki görsel egitim programlarindan da yararlanabilecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası