Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Akdag'dan biçak parasina sitem

Zonguldak gezisini sürdüren Saglik Bakani Recep Akdag, hiçbir doktorun biçak parasi almasina müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

AK Parti Zonguldak Il Teskilati'ni ziyaret eden Bakan Akdag, Il Baskani Celil Uzun ve partililerle görüstü. Bakan Akdag, biçak parasi konusunda hiçbir hekime taviz veremeyeceklerini vurguladi. Tüm hastanelerin en mükemmel bir sekilde hizmet sunmasi için talimatlandirildigini ifade eden Akdag, "Yeni bir dünya ve yapilanmanin kapilarini açtik. Istedigimiz islerin bir kismini yapmis bulunmaktayiz. Bir kismini da yapiyoruz. Kamunun hastaneleri, Saglik Bakanligi hastaneleri, tüm vatandaslarimiza en mükemmel sekilde sunmak için talimatlandirilmislardir. Vatandaslarimizin hizmet almasi için baska bir adres aramasina gerek yoktur. Hastaneden hizmet alacak bir insanimiz, bir hastanemize ihtiyaç duydugunda, kendisine degisik bir adres gösteriliyorsa mutlaka bunun hesabini sormalidir. Hastanenin bashekimliklerine meselesini anlatabilir, il müdürüne basvurabilir veya il valilerimizin kapisi böyle basvurular için her zaman açiktir. Bizim nazarimizda saglik çalisanlarinin, hekimlerinin kiymeti çok yüksektir. Basimizin üstünde yerleri var. Çünkü insanimizin sagligina dogrudan onlar hizmet ediyorlar. Onlarin haklarini, emeklerinin karsiligini kamuda çalisirken fazlasiyla vermeyi arzuluyoruz. Ülkenin imkanlarini bu hususta, döner sermaye ek ödeme kullanarak büyük oranda harekete geçirmis durumdayiz. Ama vatandasimizin birine, bu camianin içerisindeki birilerinin 'benim muayeneme gelir ödeme yaparsan hizmetini veririm' demesine de biz razi olmayiz. Bu tavri uzun zamandir koyduk. Vatandasimiz da bu hususta bize yardimci olmalidir. Vatandasimiz asla boynu bükük kalmamalidir. Bunda da kararliyiz" dedi.

Bakan Akdag'a konusmasinin ardindan AK Parti Il Baskani Uzun, "Madenci" heykeli verdi. Heykeli alan Akdag, "Hayatini elinin emegiyle, madende kazmasiyla kazananlarin, hastanelerin önünde boyunlarinin bükük kalmasina müsaade etmiyoruz. On yillarca bu ülkede bu insanlarimizin boyunlarini büktüler. Biz boyun büküklügünü ortadan kaldirdik. Kaldirmaya da kararliyiz" diye konustu.

Partililerle bir süre basina kapali olarak görüsen Bakan Akdag, ara verdigi saglik tesisleri gezisini sürdürmek amaciyla partiden ayrildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası