Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Akdag'dan biçak parasina sitem

Zonguldak gezisini sürdüren Saglik Bakani Recep Akdag, hiçbir doktorun biçak parasi almasina müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

AK Parti Zonguldak Il Teskilati'ni ziyaret eden Bakan Akdag, Il Baskani Celil Uzun ve partililerle görüstü. Bakan Akdag, biçak parasi konusunda hiçbir hekime taviz veremeyeceklerini vurguladi. Tüm hastanelerin en mükemmel bir sekilde hizmet sunmasi için talimatlandirildigini ifade eden Akdag, "Yeni bir dünya ve yapilanmanin kapilarini açtik. Istedigimiz islerin bir kismini yapmis bulunmaktayiz. Bir kismini da yapiyoruz. Kamunun hastaneleri, Saglik Bakanligi hastaneleri, tüm vatandaslarimiza en mükemmel sekilde sunmak için talimatlandirilmislardir. Vatandaslarimizin hizmet almasi için baska bir adres aramasina gerek yoktur. Hastaneden hizmet alacak bir insanimiz, bir hastanemize ihtiyaç duydugunda, kendisine degisik bir adres gösteriliyorsa mutlaka bunun hesabini sormalidir. Hastanenin bashekimliklerine meselesini anlatabilir, il müdürüne basvurabilir veya il valilerimizin kapisi böyle basvurular için her zaman açiktir. Bizim nazarimizda saglik çalisanlarinin, hekimlerinin kiymeti çok yüksektir. Basimizin üstünde yerleri var. Çünkü insanimizin sagligina dogrudan onlar hizmet ediyorlar. Onlarin haklarini, emeklerinin karsiligini kamuda çalisirken fazlasiyla vermeyi arzuluyoruz. Ülkenin imkanlarini bu hususta, döner sermaye ek ödeme kullanarak büyük oranda harekete geçirmis durumdayiz. Ama vatandasimizin birine, bu camianin içerisindeki birilerinin 'benim muayeneme gelir ödeme yaparsan hizmetini veririm' demesine de biz razi olmayiz. Bu tavri uzun zamandir koyduk. Vatandasimiz da bu hususta bize yardimci olmalidir. Vatandasimiz asla boynu bükük kalmamalidir. Bunda da kararliyiz" dedi.

Bakan Akdag'a konusmasinin ardindan AK Parti Il Baskani Uzun, "Madenci" heykeli verdi. Heykeli alan Akdag, "Hayatini elinin emegiyle, madende kazmasiyla kazananlarin, hastanelerin önünde boyunlarinin bükük kalmasina müsaade etmiyoruz. On yillarca bu ülkede bu insanlarimizin boyunlarini büktüler. Biz boyun büküklügünü ortadan kaldirdik. Kaldirmaya da kararliyiz" diye konustu.

Partililerle bir süre basina kapali olarak görüsen Bakan Akdag, ara verdigi saglik tesisleri gezisini sürdürmek amaciyla partiden ayrildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası