Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sok diyet yapanlar dikkat!

Adet düzensizlikleri kadinlarin en sik yasadiklari saglik sorunlarindandir ve her bilinçli kadinin bu düzensizliklerin nedenleri hakkinda genel bilgilere sahip olmasi gerekir. Memorial Hastanesi Kadin Hastaliklari ve Dogum Bölümü’nden Opr. Dr. Banu Göker Özdemir, düzenli adet kanamasi için beslenmenin önemini vurgulayarak, ani kilo kayiplarinin adet düzeninden sapmaya neden oldugunu söyledi.

Genç kizlarda hizli kilo kaybi

Genellikle zayiflamak için çok kisa sürede hizli kilo kaybi saglayan, çok düsük enerjili ve tek tip besin içeren dengesiz diyetler, kadinlarda hormonal dengeyi ve buna bagli adet düzenini bozan en önemli faktörlerden biridir. Ani meydana gelen kilo kayiplarinda sorun, beyindeki hipotalamus denilen bölgeden gelen ve alt beyindeki hipofizi ve dolayli yoldan yumurtaliklari etkileyen sinyallerin frekansinin bozulmasidir. Buna bagli olarak kadinlarda adet görememe veya yilda 3-4 kere adet görme gibi sorunlar meydan gelir.

Burada problem sadece adet düzensizligi ile sinirli kalmamakta, bunun yaninda hamile kalamamak uzun dönemde östrojen hormonunun eksikligine bagli olarak kemik erimeleri ve hatta genç yaslarda kemik kirilmalarina kadar gidebilecek önemli saglik sorunlari gelisebilmektedir.

Zayiflamak için sok diyetler yerine uzun döneme yayilmis karbonhidrat, protein ve yagin dengeli bir sekilde düzenlendigi diyetler tercih edilmelidir. Böylece vücudun adaptasyonu daha kolay olmakta ve verilen kilolar sok diyetlerdekine göre daha kalici olmaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası