Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ruh halinize göre beslenin

Kisilerin yemek seçiminin, ruh hali üzerindeki etkisiyle ilgili ilginç tespitlerde bulunuldu. Yapilan incelemelere göre, ask acisi çekenlerin pirinç ve sekerden uzak durmasi gerekiyor.

Italyan Beslenme Uzmani Prof. Dr. Ezio Di Flaviano insanlarin damak zevkleri ve yemek seçimi konusunda ilginç tespitler de bulunuyor. Flaviano'ya göre, sofraya oturup dogru besin maddeleri seçerek, kötü ruh halinizi düzeltebilirsiniz.

Flaviano yaptigi tespitler sonucunda zihinsel bunalim içinde ve patlamaya hazir bir psikoloji içinde olan kisilerin makarna, ekmek, taze meyve ve sebze yemeleri gerektigini vurgulayarak, kendisine olan özgüvenini yitirmis ve bezginlik duyan kisilerin ise peyniri ve kirmizi eti kesinlikle tüketmemelerini öneriyor.

Italyan doktorun tespitine göre süt ürünleri ve kirmizi et kisilerde bezginligi artiriyor.

Yalnizlik ve iç sikintisi hisseden insanlarin rahatlamak için domates, patlican, biber, patates, yumurta ve karnabahar gibi sebzeleri tüketmesini dogru tercih olarak gören Flaviano, söyledigi sözler ve davranislarindan memnun olmayanlarin sogan ve pirasayi tercih etmesi gerektigini belirtiyor.

Flaviano düs kirikligi, kusku ve çekingenlik içinde bulunan kisilerin kereviz ve havuç tüketmesinin ruh sagligi açisindan faydali olacagina dikkat çekerken, is hayatinin yorgunlugu ve stresinden bunalan kisilerin sofralarindan bezelyeyi ihmal etmemeleri gerektigini vurguluyor.

Üzerinden endiseyi atamayan ve her an hata yapabilirim saplantisini aklindan çikarmayan insanlarin bol bol marul yemeleri gerektigini belirten Italyan Beslenme uzmani, saldirgan ve karsisindaki kisilere karsi agresif bir yapisi olan kisilerin kendilerini kontrol tutmak için ceviz yemelerini tavsiye ediyor.

Çikolatanin her türlü istegi kamçiladigini ve ihtiraslari sahlandirdigini tespit eden Flaviano, bademin öfkeyi azalttigini ve kisiyi sakinlestirdigini ileri sürüyor.

Ilginç tespitlerine bir yenisini daha ekleyen Flaviano, ask acisi çekenlerin ve bu duygulardan kurtulamayanlarin kesinlikle pirinç ve sekerden kaçinmasi gerektigini belirterek, bu iki gidanin melankoliyi artirdigini iddia etti.

Kaynak:mynet
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası