Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Öz patentli üç icat

KALP cerrahi Prof. Dr. Mehmet Öz, Columbia Üniversitesi'nde birlikte çalistigi 'tasarim ekibi' ile gelistirdigi üç cihazla acil operasyonlarda hastayi yeniden hayata döndürüyor. Öz, patenti alinan ve 110 hasta için kullanilan son sistem cihazlari anlatti.

Mitral kapak zimbasi

HASTALARDA kapaklarin degismesi için açik ameliyat yapilmasini önlüyor. Bunun yerine daha küçük kesiler yapilarak ve kasiktan girilerek cihaz mitral kapak içinden geçirilip kapagin yaprakçiklari birbirine zimbalaniyor. Kalp yetmezligine sebep olan genisleme zimbalar yardimi ile önleniyor. Kapak açikligi daraltilarak tedavi ediliyor.

Stent balon oluyor

YASLANMA ve dogumsal problemlere bagli aort kapak darliklarinda kullaniliyor. Kasiktan girilerek içinde balon olan stent kapak yaprakçiklari arasinda sisiriliyor. Böylece, eski kapagin ezilmesi ve yeni kapagin yerlesmesi saglaniyor. Hasta, 3 ila 5 yil arasinda bu stent ile yasamini sürdürebiliyor.

Kalp destek pompasi

KALP krizi ve kalbin görevini yerine getiremedigi durumlarda ani müdahale için gelistirilen bir cihaz. Bir motor ve uzun bir hortum olmak üzere, iki agizdan olusuyor. Kasiktan girilerek aorttan geçilip bir ucu kalbin sol karincigina yerlestiriliyor. Diger ucu aortun içinde kaliyor. Cihaz, kalbin karincigindan emdigi kani dakikada 3 litre gibi bir kuvvetle aortun içine pompaliyor. Pompalama gücü zayiflamis kalbe destek veriyor. Hasta komadan çikabiliyor. Bu arada hayati organlar kan alabildigi için doktora zaman kazandiriyor.

Zana YAVUZ
Aksam
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası