Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Akupunktur Ile Bahari Rahat Geçirin

Baharin Gelisiyle Her Yer Rengârenk Çiçeklerle Ve Yemyesil Bir Örtüyle Kaplandi. Herkesin Içini Isitan Bahar Aylari, Polen Veya Diger Allerjenlerden Alerjisi Olan Hastalar Için Tam Bir Kâbus…

Ürtiker ve alerjik deri hastaliklarinda etkili bir sekilde kullanilan akupunktur bahar aylarinda alerjik nezlesi ortaya çikan veya artan kisilerin sikintilarini rahatlatmakta, semptomlari ortadan kaldirarak hastanin bu günleri rahat geçirmesini saglamaktadir.

Akupunktur; üçbin yildan beri insan sagligi için uygulanan ve son yillarda Bati’da yapilan yogun arastirmalar sonucunda gittikçe yayginlasan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, igne, laser, v.b. uyaranlarinin vücut üzerinde tanimlanmis akupunktur noktalarina uygulanmasi ile beyinde yer alan limbik sistemi düzenleyip, otonom sinir sisteminin simpatetik ve parasimpatetik bölümleri arasindaki dengeyi kurarak organizmanin sagligina kavusmasini saglar.

AKUPUNKTUR ILE ANTIHISTAMINIK ETKI OLUSTURULABILIR

I.Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim Dali Ögretim Üyesi ve Saglik Bakanligi Akupunktur Egitim Koordinatörü Prof.Dr. Kaya Özkus yaptigi açiklamada; bahar alerjisi olanlarda polenlerin veya diger allerjenlerin neden oldugu alerjik reaksiyonlar nedeniyle burun tikanikligi ve akintisi, gözlerde kizariklik ile ortaya çikan alerjik nezle gibi rahatsizliklarin solunum sorunlarinin artmasina neden oldugunu, etkili ve kökten yokedici bir tedavi yapilamadigi için de bu aylari sikinti içinde geçirdiklerini belirtti. Oysa, akupunktur uygulamasinda igne uyaranlari ile antihistaminik etki ortaya çikarilmakta ve bu etkiye bagli, nedeni belli olmayan kasinti, ürtiker alerjik nezle, alerjik astim gibi problemler giderilmektedir.

PROF.DR. KAYA ÖZKUS

1963 yilinda Istanbul'da dogan Özkus, 1986 yilinda Trakya Üniversitesi Tip Fakültesi'nden mezun oldu. 1992 yilinda Akupunktur uygulama sertifikasi aldi ve ayni yil Anatomi Doçenti oldu. 1998'de Anatomi Profesörü oldu. Nisan 2002 'de Saglik Bakanligi'nin onayi ile Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi' nde baslayan Akupunktur egitim seminerlerinde egitmen olarak görev aldi. I.Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim Dali bünyesinde Türkiye'de ilk defa Üniversite senatosu onayi ile kurulan Akupunktur Uygulama ve Arastirma Biriminin kurulusunda görev aldi ve bu birimde Saglik Bakanliginin izniyle Egitim Koordinatörü olarak Akupunktur kursu düzenledi. Prof. Dr. Kaya Özkus halen Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim dalinda ögretim üyesi olarak görev yapmasinin yani sira Saglik Bakanliginin Bilim komisyonu üyeligi ve Akupunktur Egitim Koordinatörlügü görevini de yürütmektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası