Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Akupunktur Ile Bahari Rahat Geçirin

Baharin Gelisiyle Her Yer Rengârenk Çiçeklerle Ve Yemyesil Bir Örtüyle Kaplandi. Herkesin Içini Isitan Bahar Aylari, Polen Veya Diger Allerjenlerden Alerjisi Olan Hastalar Için Tam Bir Kâbus…

Ürtiker ve alerjik deri hastaliklarinda etkili bir sekilde kullanilan akupunktur bahar aylarinda alerjik nezlesi ortaya çikan veya artan kisilerin sikintilarini rahatlatmakta, semptomlari ortadan kaldirarak hastanin bu günleri rahat geçirmesini saglamaktadir.

Akupunktur; üçbin yildan beri insan sagligi için uygulanan ve son yillarda Bati’da yapilan yogun arastirmalar sonucunda gittikçe yayginlasan bilimsel bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, igne, laser, v.b. uyaranlarinin vücut üzerinde tanimlanmis akupunktur noktalarina uygulanmasi ile beyinde yer alan limbik sistemi düzenleyip, otonom sinir sisteminin simpatetik ve parasimpatetik bölümleri arasindaki dengeyi kurarak organizmanin sagligina kavusmasini saglar.

AKUPUNKTUR ILE ANTIHISTAMINIK ETKI OLUSTURULABILIR

I.Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim Dali Ögretim Üyesi ve Saglik Bakanligi Akupunktur Egitim Koordinatörü Prof.Dr. Kaya Özkus yaptigi açiklamada; bahar alerjisi olanlarda polenlerin veya diger allerjenlerin neden oldugu alerjik reaksiyonlar nedeniyle burun tikanikligi ve akintisi, gözlerde kizariklik ile ortaya çikan alerjik nezle gibi rahatsizliklarin solunum sorunlarinin artmasina neden oldugunu, etkili ve kökten yokedici bir tedavi yapilamadigi için de bu aylari sikinti içinde geçirdiklerini belirtti. Oysa, akupunktur uygulamasinda igne uyaranlari ile antihistaminik etki ortaya çikarilmakta ve bu etkiye bagli, nedeni belli olmayan kasinti, ürtiker alerjik nezle, alerjik astim gibi problemler giderilmektedir.

PROF.DR. KAYA ÖZKUS

1963 yilinda Istanbul'da dogan Özkus, 1986 yilinda Trakya Üniversitesi Tip Fakültesi'nden mezun oldu. 1992 yilinda Akupunktur uygulama sertifikasi aldi ve ayni yil Anatomi Doçenti oldu. 1998'de Anatomi Profesörü oldu. Nisan 2002 'de Saglik Bakanligi'nin onayi ile Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi' nde baslayan Akupunktur egitim seminerlerinde egitmen olarak görev aldi. I.Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim Dali bünyesinde Türkiye'de ilk defa Üniversite senatosu onayi ile kurulan Akupunktur Uygulama ve Arastirma Biriminin kurulusunda görev aldi ve bu birimde Saglik Bakanliginin izniyle Egitim Koordinatörü olarak Akupunktur kursu düzenledi. Prof. Dr. Kaya Özkus halen Cerrahpasa Tip Fakültesi Anatomi Anabilim dalinda ögretim üyesi olarak görev yapmasinin yani sira Saglik Bakanliginin Bilim komisyonu üyeligi ve Akupunktur Egitim Koordinatörlügü görevini de yürütmektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası