Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TEKB Seminerlerinde Her Boyutuyla Ilaç ve Saglik Tartisiliyor

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi’nin (TEKB) 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenledigi seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB) tarafindan 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlenen seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Williams sunumunda, 2005’te global düzeyde son 10 yilin en düsük büyümesinin yasandigini, Kuzey Amerika’da büyüme yavaslarken Japonya’da pozitif yönde bir gelisim görüldügünü söyledi. Yeni büyüme modellerini biri fiyatlandirma ve finansman, digeri erisim olmak üzere iki bölümde inceleyen Williams, fiyatlandirma ve finansman kapsaminda jenerik ilaç ikamesi, fiyat ve paralel ticareti; erisim kapsaminda ise yenilik ve hasta taleplerini ele aldi. Ilaç dagitimi konusuna da deginen Williams, yeni kanallarin ortaya çikmasinda para ödeyenlerin ve hastalarin önemli rolü oldugunu belirterek, yeni olusan kanallari, hastanelerin ayakta tedavi birimleri, özel uzmanliga sahip eczaneler ve evde bakim olarak siraladi. Williams farkli is modellerinin olusmaya devam etmesinin ve pazara yeni dinamiklerin hakim olmasinin kaçinilmaz oldugunu da ifade etti.

21 Nisan günkü seminerlerde Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürü Dr. Mahmut Tokaç’in “Ilaç ve Eczacilik Alanindaki Gelismeler”, Prof. Dr. Arman Kirim’in “Inovasyon (Yaraticilik) ve Eczane Bazinda Degerlendirme”, Türkiye Ilaç Sanayicileri Dernegi Baskani Ecz. Cengiz Celayir’in “Son Üç Yilda Ilaç Sektöründeki Gelismeler” ve IEIS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz’ün “Dünyada ve Türkiye'de Esdeger Ilaç Pazari” konulu sunumlari da ilgi çekti.

TEKB seminerleri, 23 Nisan’a kadar devam edecek. Bu kapsamda yapilacak sunumlardan bazilari, “Eczanede Renklerin Dili” (Soysal Danismanlik’tan Pinar Salman) ve “Serbest Eczanelerde Klinik Eczacilik Uygulamalarinin Avrupa Perspektifi” (Mara Pereira Guerreiro) olarak siralaniyor.

www.bizimeczane.com

Türkiye’deki mevcut eczaci kooperatiflerinin üst birligi olarak kurulan Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB), dünyada ve Türkiye’de eczacilik sektörüne yönelik gelismeleri yakindan takip etmekte; ortak kooperatiflerin ve üye tabanlarinin gelismesi için özendirici önlemler almakta; ilaç ve eczacilik konularinda yeni proje ve etkinliklere imza atmaktadir. Üyelerini güçlendirerek güçlenmeyi ilke edinen TEKB, Türkiye’deki tüm eczaci kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik açidan ortak sesi olmayi amaçlamaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası