Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TEKB Seminerlerinde Her Boyutuyla Ilaç ve Saglik Tartisiliyor

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi’nin (TEKB) 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenledigi seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB) tarafindan 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlenen seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Williams sunumunda, 2005’te global düzeyde son 10 yilin en düsük büyümesinin yasandigini, Kuzey Amerika’da büyüme yavaslarken Japonya’da pozitif yönde bir gelisim görüldügünü söyledi. Yeni büyüme modellerini biri fiyatlandirma ve finansman, digeri erisim olmak üzere iki bölümde inceleyen Williams, fiyatlandirma ve finansman kapsaminda jenerik ilaç ikamesi, fiyat ve paralel ticareti; erisim kapsaminda ise yenilik ve hasta taleplerini ele aldi. Ilaç dagitimi konusuna da deginen Williams, yeni kanallarin ortaya çikmasinda para ödeyenlerin ve hastalarin önemli rolü oldugunu belirterek, yeni olusan kanallari, hastanelerin ayakta tedavi birimleri, özel uzmanliga sahip eczaneler ve evde bakim olarak siraladi. Williams farkli is modellerinin olusmaya devam etmesinin ve pazara yeni dinamiklerin hakim olmasinin kaçinilmaz oldugunu da ifade etti.

21 Nisan günkü seminerlerde Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürü Dr. Mahmut Tokaç’in “Ilaç ve Eczacilik Alanindaki Gelismeler”, Prof. Dr. Arman Kirim’in “Inovasyon (Yaraticilik) ve Eczane Bazinda Degerlendirme”, Türkiye Ilaç Sanayicileri Dernegi Baskani Ecz. Cengiz Celayir’in “Son Üç Yilda Ilaç Sektöründeki Gelismeler” ve IEIS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz’ün “Dünyada ve Türkiye'de Esdeger Ilaç Pazari” konulu sunumlari da ilgi çekti.

TEKB seminerleri, 23 Nisan’a kadar devam edecek. Bu kapsamda yapilacak sunumlardan bazilari, “Eczanede Renklerin Dili” (Soysal Danismanlik’tan Pinar Salman) ve “Serbest Eczanelerde Klinik Eczacilik Uygulamalarinin Avrupa Perspektifi” (Mara Pereira Guerreiro) olarak siralaniyor.

www.bizimeczane.com

Türkiye’deki mevcut eczaci kooperatiflerinin üst birligi olarak kurulan Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB), dünyada ve Türkiye’de eczacilik sektörüne yönelik gelismeleri yakindan takip etmekte; ortak kooperatiflerin ve üye tabanlarinin gelismesi için özendirici önlemler almakta; ilaç ve eczacilik konularinda yeni proje ve etkinliklere imza atmaktadir. Üyelerini güçlendirerek güçlenmeyi ilke edinen TEKB, Türkiye’deki tüm eczaci kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik açidan ortak sesi olmayi amaçlamaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası