Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TEKB Seminerlerinde Her Boyutuyla Ilaç ve Saglik Tartisiliyor

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi’nin (TEKB) 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenledigi seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB) tarafindan 21 Nisan’da Lütfi Kirdar Kongre ve Sergi Sarayi Rumeli Fuar Merkezi’nde düzenlenen seminer dizisinin en ilginç konugu, IMS Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bölgesi Dagitim Kanallari Direktörü Gerry Williams oldu. Williams, “Avrupa’da Yeni Ilaç Dagitim Trendleri” konulu bir sunum yapti.

Williams sunumunda, 2005’te global düzeyde son 10 yilin en düsük büyümesinin yasandigini, Kuzey Amerika’da büyüme yavaslarken Japonya’da pozitif yönde bir gelisim görüldügünü söyledi. Yeni büyüme modellerini biri fiyatlandirma ve finansman, digeri erisim olmak üzere iki bölümde inceleyen Williams, fiyatlandirma ve finansman kapsaminda jenerik ilaç ikamesi, fiyat ve paralel ticareti; erisim kapsaminda ise yenilik ve hasta taleplerini ele aldi. Ilaç dagitimi konusuna da deginen Williams, yeni kanallarin ortaya çikmasinda para ödeyenlerin ve hastalarin önemli rolü oldugunu belirterek, yeni olusan kanallari, hastanelerin ayakta tedavi birimleri, özel uzmanliga sahip eczaneler ve evde bakim olarak siraladi. Williams farkli is modellerinin olusmaya devam etmesinin ve pazara yeni dinamiklerin hakim olmasinin kaçinilmaz oldugunu da ifade etti.

21 Nisan günkü seminerlerde Ilaç ve Eczacilik Genel Müdürü Dr. Mahmut Tokaç’in “Ilaç ve Eczacilik Alanindaki Gelismeler”, Prof. Dr. Arman Kirim’in “Inovasyon (Yaraticilik) ve Eczane Bazinda Degerlendirme”, Türkiye Ilaç Sanayicileri Dernegi Baskani Ecz. Cengiz Celayir’in “Son Üç Yilda Ilaç Sektöründeki Gelismeler” ve IEIS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz’ün “Dünyada ve Türkiye'de Esdeger Ilaç Pazari” konulu sunumlari da ilgi çekti.

TEKB seminerleri, 23 Nisan’a kadar devam edecek. Bu kapsamda yapilacak sunumlardan bazilari, “Eczanede Renklerin Dili” (Soysal Danismanlik’tan Pinar Salman) ve “Serbest Eczanelerde Klinik Eczacilik Uygulamalarinin Avrupa Perspektifi” (Mara Pereira Guerreiro) olarak siralaniyor.

www.bizimeczane.com

Türkiye’deki mevcut eczaci kooperatiflerinin üst birligi olarak kurulan Tüm Eczaci Kooperatifleri Birligi (TEKB), dünyada ve Türkiye’de eczacilik sektörüne yönelik gelismeleri yakindan takip etmekte; ortak kooperatiflerin ve üye tabanlarinin gelismesi için özendirici önlemler almakta; ilaç ve eczacilik konularinda yeni proje ve etkinliklere imza atmaktadir. Üyelerini güçlendirerek güçlenmeyi ilke edinen TEKB, Türkiye’deki tüm eczaci kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik açidan ortak sesi olmayi amaçlamaktadir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası