Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kötü beslenenler dikkat!

Kötü beslenenler dikkat! Yaslanmamak için mutlaka ama mutlaka yediklerinize dikkat edin....

Modern hayatin getirdigi kötü beslenme aliskanliklari disinda, stres ve olumsuz dis etkilerden korunmak için vücut kendini savunacak besin ögelerine ihtiyaç duyuyor. Konuyla ilgili sorularimiza cevap bulmak için Beslenme Danismani ve Diyetisyen Emine Sahin'le görüstük.

Besin takviyeleri neden önemli?

Teknolojinin de gelismesiyle birlikte özellikle son yillarda beslenme aliskanliklari giderek daha da kötülesti. Fast-food türü tek yönlü beslenmenin artmasi, hareketsiz bir yasam tarzi, asiri stres gibi nedenlerden dolayi çesitli hastaliklarda büyük artis görülmeye baslandi. Bu nedenle modern yasam tarzindan kaynaklanan bu tür hastaliklarin önüne geçebilmek için gerekli besin takviyelerini uygun olan zamanlarda ve miktarlarda kullanmak son derece büyük önem kazandi.

Beslenme ve anti-aging arasinda nasil bir iliski var?

Özellikle büyük sehirlerde insanlar, hava kirliligi, egzoz, asiri yogunluk, stres, kötü beslenme aliskanliklari gibi nedenlerle yaslanma sürecini daha hizli yasiyorlar. Bu olumsuz süreci yavaslatabilmek için serbest radikaller adi verilen ve yaslanma sürecini hizlandiran zararli etkenlere karsi vücudumuzu savunacak besin ögelerine ihtiyacimiz var. Bu besin maddeleri arasinda anti-aging özellikleri olan selenyum, E vitamini, C vitamini, beta karoten, esansiyel yag asitleri gibi esansiyel vitamin ve mineraller olarak saymak mümkün.

Besin takviyeleri gerçekten etkili mi?

Besin takviyeleri uygun zamanda ve ihtiyaci olan kisiler tarafindan kullanildiginda gerçekten etkili olmaktadir. Üstelik besin takviyeleri ile ilgili yapilmis ve yayinlanmis binlerce ciddi klinik çalisma mevcut. Sonuç olarak, bütün ürünlerin etkinlikleri klinik olarak kanitlanmis.

Ciltteki yaslanmanin önlenebilmesi için kullanilan tabletler gerçekten etkili mi?

Son yillarda yapilan çalismalar, cilt yaslanmasinin kalitimsal özellikler, serbest radikaller, yasam tarzi, yanlis beslenme gibi nedenlerden etkilendigini ortaya koyuyor. Uygun besin takviyeleri saglandiginda serbest radikaller ve beslenmeye bagli olumsuz degisikliklerin önlenebilecegi ya da geciktirilebilecegi düsünülüyor.

35 yas üzerinde mutlaka kullanilmasi önerilen besin takviyeleri hangileri?

Özellikle kanserden korunmak için seleno precise, kalp-damar sagliginin korunmasi için biomega-3 ve Q10, vücudu serbest radikallerden korumak ve bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek için bio-antioksidant... Ayrica ciltteki yaslanma belirtilerinin geciktirilmesi ve eklem sagligi için glukozamin sülfat alimi önemli. Bunlara ek olarak da osteoporozdan korunmak için kondroitin sülfat kalsiyum, D vitamini ve K vitamini takviyeleri özellikle 35 yas ve üzerinde oldukça fazla önem kazaniyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası